Branża kosmetyczna na świecie od lat rządzi się stały wzrostem, co wynika z rosnącej potrzeby konsumentów produktów osobistych, pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Plastikowe tubki, jako niezbędny element opakowań kosmetycznych, są szeroko stosowane do kremów do rąk, preparatów do skóry twarzy, serum, balsamów do ciała i innych produktów ze względu na ich lekkość, przenośność, doskonałe właściwości hermetyczne i elastyczny projekt. W związku z podniesieniem standardów konsumpcji, renomowane marki kosmetyczne stawiają coraz to nowsze warunki co do jakości opakowań: nie tylko powinien wyglądać idealnie, być na dużej przestrzeni powierzchniowej i mieć jednolity kolor, ale także zgodność wymiarów, spójność grubości ścian, niezawodność szczelności i bezpieczeństwo materiału muszą spełniać najwyższe standardy. W takim kontekście tradycyjne maszyny do formowania pod ciśnieniem i wyginania nie są już w stanie pokryć potrzeb produktowych wysokiej jakości, tubkowych opakowań kosmetycznych. Sprzęt do formowania pod ciśnieniem i wyginania o wysokiej precyzji staje się głównym elementem konkurencyjności producentów opakowań kosmetycznych.
Jako profesjonalny producent specjalizujący się w badaniach i rozwoju, a także produkcji urządzeń do formowania za pomocą procesu wyłazania, Apollo od lat jest głęboko zaangażowany w branżę pakowania kosmetyków. Zaprezentowało on szereg maszyn do formowania za pomocą procesu wyłazania o wysokiej dokładności, przystosowanych do produkcji rurek kosmetyków. Z obowiązującą technologią sterowania, precyzyjną technologią obrabiarki oraz optymalizowanym projektowaniem procesu, urządzenia Apollo pozwalają na realizację produkcji w zakresie poziomu mikronów, zapewniając doskonałe wygląd i stabilne działanie rurek kosmetycznych, a także pomagają klientom wyróżnić się na bardzo konkurencyjnym rynku opakowań. W tym artykule zostanie systematycznie opisane unikalne wymogi dotyczące jakości produkcji rurek kosmetyków, analizowane podstawowe zalety techniczne maszyn do formowania w procesie wyłazania o wysokiej dokładności, przedstawione linie produktowe i możliwości konfiguracji firmy Apollo, przedstawione szczegółowe analize kosztów i zwrotu z inwestycji, omówione kierunki wyboru i konserwacji urządzeń, a także przygotowane kompleksowe źródło informacji dla producentów i inwestorów opakowań kosmetycznych.
1. Unikalne wymagania jakościowe dla produkcji kosmetycznego pojemnika tubkowego
W przeciwieństwie do zwykłej przemysłowej opakowania czy codziennego opakowania chemicznego, kosmetyczne tuby mają bardzo wysokie wymagania co do precyzji produkcji i jakości wyglądu, ponieważ bezpośrednio wpływają na wizerunek marki i doświadczenie klientów w użytkowaniu. Oto kluczowe parametry jakości, które muszą być spełnione przy produkcji wysokiej jakości kosmetycznych tub.
1.1 Wyjątkowo wysoka dokładność wymiarowa i jednolitość
Kosmetyczne tuby muszą idealnie pasować do pokrywek na butelkach, głowic pomp i innych akcesoriów, a także odpowiadać na linii automatycznego wypełniania wysokiej prędkości. Dlatego wymagania co do tolerancji wymiarowej są bardzo restrykcyjne. Przyjmując na przykład 100ml tubę do powierzchniowego płynu do czyszczenia, tolerancję średnicy szczęki butelki zazwyczaj wymaga się, aby była kontrolowana w zakresie ±0,03mm, bieg niezbędny do wpasowania wgłębienia zaokrąglono w zakresie ±0,02mm, a ogólna odchylenia wysokości gorzałki nie przekracza ±0,1mm. Zbyt duża odchylenia wymiarowa prowadzi do problemów, takich jak luźne pokrywki, huśtawienie czy wyciek płynu lub zakłócenia w linii wypełniania, co nie tylko obniża wydajność produkcji, ale także powoduje poważne wątpliwości dotyczące jakości.
Ponadto przydatna jest dokładność wymiarowa pojedynczego produktu, a także konsekwencja serii. W przypadku dużych firm kosmetycznych w opakowaniach z tej samej partii produktów musi panować wysoka stopa jednolickości, a nie może występować wyraźnych różnic w rozmiarze, wadze i wyglądzie pomiędzy poszczególnymi produktami. To wymaga, aby urządzenia do formowania odlewu zachowywały na tyle wysoką stabilność podczas długotrwałego kontynuowego produkcji, a błędy parametrów w każdym cyklu formowania kontrolowane są na minimalnym poziomie.
1.2 Niewiarygodny wygląd i wysoka jakość powierzchni
Jako ważna część marketingu produktów, jakość wyglądu opakowania kosmetyków bezpośrednio wpływa na pierwsze wrażenie konsumenta na temat marki. Wysokiej jakości tuby kosmetyczne wymagają gładkiej i jasnej powierzchni, bez zarysowań, dopływów, oznak przepływu i czarnych plam, a kolor jest jednolity i niezmienny, bez aberacji kolorystycznych. Linia rozdzielcza ciała tuby musi być fine i gładka, prawie niewidoczna gołym okiem, a nie może być żadnych warkoczy ani blasku, które wpływa na odczucie.
W przypadku przezroczystych lub półprzezroczystych tub do kosmetyków wykonanych ze materiałów PETG i PCTG, wymagania dotyczące wyglądu są coraz wyższe. Nawet drobne zanieczyszczenia lub porytuły w produkcie będą jasno widoczne, co prowadzi do spania produktów. Aby uzyskać tak wysoki standard wyglądu, konieczne jest zapewnienie jednolitego plastyfikowania materiałów, stabilnej temperatury formy i precyzyjnego sterowania przez cały proces formowania nadmuchu, co stawia bardzo wysokie wymagania co do wydajności maszyn do formowania nadmuchu z odsypem.
1.3 Jednolite rozkładanie grubości ścian i niezawodna funkcjonalność zabezpieczania
Jednolitość grubości ściany kosmetycznych tubek jest bezpośrednio związana z mechaniczną wytrzymałością, kosztami materiałów oraz odczuciem produktu. Jeśli grubość ściany nie jest jednolita, cienka część nie będzie wystarczająco wytrzymała i łatwo się zdeformuje podczas plastyfikacji i użytkowania, natomiast cała część będzie powodować marnowanie surowców i zwiększa koszty produkcyjne. Zwłaszcza przedziałek i reszta tuby są narażone na odchylenia grubości ściany ze względu na zmiany strukturalne, co wymaga precyzyjnego zarządzania procesem.
Przeznaczenie uszczelnienia to kolejny kluczowy wskaźnik jakości kosmetycznych preczyzyjnie wykonanych cylindrów. Ciało i linia podświetlenia muszą być perfekcyjnie zlepieć, a uszczelnienie końcowe – solidne i odporne na wycieki. W przypadku produktów zawierających łatwopalne składniki, takie jak olejki i substancje aktywne, sprawność uszczelnienia bezpośrednio wpływa na termin ważności zawartości. Zła jakość uszczelnienia może prowadzić do oksydowania i skreślenia zawartości, co będzie nie tylko powodowało straty ekonomiczne, ale również obraziłała reputację marki. Sprzęt precyzyjnego wybijania można zapewnić stabilną i pewną jakość uszczelnienia każdego produktu dzięki dokładnemu sterowaniu parisonem i stabilnemu przytrzymywaniu formy.
4 Warunki bezpieczeństwa materiałów przeznaczonych do żywności i standardy produkcji oparte na niskim poziomie zanieczyszczeń
Kosmetyki bezpośrednio kontaktują z ludzką skórą, a niektóre produkty używane są wokół ust i oczu. Dlatego bezpieczeństwo materiałów opakowań jest rygorystycznie regulowane na poziomie międzynarodowym. Materiały do butelek kosmetycznych muszą spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa kontaktu z produktami żywnościowymi, takie jak FDA 21 CFR w Stanach Zjednoczonych i UE 10/2011, co zapewnia, że podczas użytkowania do produktu nie wydostają się żadne szkodliwe substancje.
Odpowiednio produkcja maszyny musi również spełniać wymagania produkcyjne przejrzystości. Wszystkie części, które są w kontakcie z materiałami podstawowymi, muszą być wykonane z materiałów przeznaczonych do stosowania w żywności, o gładkich powierzchniach i bez skrytych kątów, w których gromadzi się materiał, aby zapobiec powstawaniu zanieczyszczeń materiałowych oraz zanieczyszczeniu nowych materiałów. Środowisko produkcyjne powinno być utrzymywane w czystości, aby zmniejszyć mieszanie się z kurzem i zanieczyszczeniami. W przypadku wysokiej jakości opakowań kosmetycznych, które wymagają produkcji z certyfikatem GMP, urządzenia powinny być zaprojektowane z całkowicie zamkniętej konstrukcji, aby spełniać wymagania czystych hal produkcyjnych.
5. Różnorodna dostosowalność rodzajów materiałów i elastyczność procedur Czas chłodzenia i temperatura chłodzenia wpływają na stres wewnętrzny i stabilność wymiarową produktów. Niedostateczne chłodzenie będzie prowadzić do dużej stresu pozostałego w produkcie, który stopniowo będzie się deformował podczas przechowywania i użytkowania, co wpłynie na stabilność układania. Nadmiernie długi czas chłodzenia obniży wydajność produkcji. Należy znaleźć najlepszy punkt równowagi, aby zapewnić jakość produktu i wydajność produkcji jednocześnie. Urządzenia Apollo charakteryzują się wysoką dokładnością sterowania parametrami oraz dobrą stabilnością, co może pomóc operatorom szybko znaleźć optymalne parametry procesu i utrzymywać stabilną pracę przez długi czas.
Kosmetyczne tuby wykorzystują szeroki zakres materiałów, w tym zwykłe materiały PE i PP, a także materiały o wysokiej przejrzystości, jak PETG i PCTG, oraz wielowarstwowe konstrukcje barierowe z warstwami pomostowymi EVOH, aby przedłużyć termin przydatności do spożycia produktów, które łatwo się oksydują. Różne materiały mają różne temperatury przepływy mas, wizkości plastifikacji i cechy chłodzenia, wymagając, aby urządzenia miały dużą możliwość dostosowania procesu do potrzeb formowania materiałów.
Ponadto, branża kosmetyków charakteryzuje się szybkim obnówaniem produktów i bogatymi specyfikacjami produktów. Od 5ml tubek próbnych po 200ml buteleczki do kremów do ciała różne pojemności i kształty odpowiadają różnym formom i parametrom procesu. Urządzenie musi mieć wygodne funkcje przełączania produktów, aby skrócić czas debugowania i ograniczyć spadek materiałów podczas zmiany modelu, a także zwiększyć elastyczność produkcji.
2. Główny techniczny przewagę maszyn do formowania wtrząsania o wysokiej precyzji Apollo
Dążąc do spełnienia różnych wysokich wymagań w produkcji kosmetycznych tubek, Apollo przeprowadziła odpowiednią optymalizację i modernizację maszyn do formowania i blaszczenia z wielu aspektów, takich jak system blaszczenia, mechanizm dokręcania formy, system sterowania oraz projekt strukturalny, co pozwoliło osiągnąć liderstwo w branży w dziedzinie precyzji i stabilności produkcji. Oto kluczowe cechy techniczne maszyn do formowania i blaszczenia Apollo o wysokiej precyzji.
2.1 System wysokowydajnej i jednolitej extruzji plastyfikującej
System cięcia jest sercem urządzenia do formowania wstrząsania, a jego jakość plastyfikacji bezpośrednio wpływa na wygląd i właściwości końcowego produktu. Wysokotożsamiste maszyny do formowania wstrząsania firmy Apollo są wyposażone w samodzielnie opracowane śruby mieszające typu bariera, które są optymalizowane pod względem cech materiałów używanych do kosmetyków. Unikalny design krawędzi śrub pozwala na gradowe spłaszczanie i jednoliczną obcoczność materiałów, zapewniając, że surowce są całkowicie roztrojone i wymieszane przy stosunkowo niskiej temperaturze, uniemożliwiając lokalne przegrzanie prowadzące do degradacji materiałów i ich zmiany koloru.
Mężczyzna i cylindrak wykonane są z wysokiej jakości stopu stal konstrukcyjny jako całość i podlegają rygorystycznej obsłudze nitrowania oraz precyzyjnemu polerowaniu. Twardość powierzchni wynosi od HV900 do 1100, a różnorodność powierzchni nie przekracza 0,4. Nie tylko posiada dobrą odporność na zużycie i korozję, ale także zapewnia płynne przepływanie materiału bez resztek, spełniając wymagania higieniczne w produkcji kosmetyków. W przypadku produkcji bardzo przezroczystych materiałów, takich jak PETG, Apollo może również oferować rozwiązania tulei o specjalnej obsłudze, które pozwalają skutecznie redukować punkty kryształów i poprawiać przejrzystość produktu oraz połysk powierzchni.
Część głowy matrycy stosuje strukturę kanałów strumienia w postaci fal, które umożliwiają równomierne przepływowanie masa plastycznej w kierunku obwodowym, zapewniając spójny grubość pochodnika. Głowa matrycy jest obrabiana za pomocą wysokoprecyzyjnych maszyn obrabiowych, a błędy współosiowości mandrelu i cokołu matrycy nie przekraczają 0,02 mm, co zasadniczo zapewnia jednoliczość grubości ściany pochodnika. Temperatura głowy matrycy jest kontrolowana wielostopniowo niezależnie, pozwalając dokładnie regulować temperaturę każdego sektora w zależności od materiałów, aby osiągnąć optymalny stan masy plastycznej. W przypadku modeli wielościennych ekstrudowanych równolegle, każdy warstwą materiału jest oddzielnie ekstrudowany i dokładnie skomponowany w głowie matrycy, co zapewnia jednorodną grubość każdej warstwy oraz stabilne właściwości barierowe.
2. Precyzyjny mechanizm zapięcia o wysokim poziomie równoleglowości
Mechanizm łączenia jest bezpośrednio związany z dokładnością ustawienia formy i jakości linii perforacyjnej. Wysokotemperaturowe maszyny do formowania wentylacyjnego firmy Apollo stosują strukturę klucza dwukierunkowego, optymalizowaną przy pomocy analizy elementów skończonych. Są to podkładki o wysokiej sztywności, które nie ulegają łatwo deformacji pod wysokim ciśnieniem, zapewniając jednolite siły na powierzchni formy. Kolumna prowadnicowa została wykonana z wysokiej jakości stali alotropowej, pokrytej hartowanym chromem na powierzchni, co sprawia, że jest odporna na zużycie i trwała. Jest ona dopasowana do precyzyjnych wewnętrznych prowadzących, aby zapewnić, że podkładka ruchoma kursuje gładko i poziomo, a błąd paralelizmu między podkładem ruchomą a podkładem stałą jest kontrolowany w zakresie 0,03 mm.
Siła zamykania formy używa sterowania serwomechanicznego z oprogramowaniem czujnika poziomu, który może być ustawiany bezstopniowo w zależności od rozmiaru produktu i charakterystyki materiałowych. Dokładność sterowania ciśnieniem wynosi ±0,5bar, co zapobiega problemom, takim jak zbyt duży odkurz poprawek spowodowany zbyt dużą siłą zamykania formy lub złe szczelność spowodowane zbyt małą siłą zamykania formy. Prędkość zamykania formy można ustawić w etapach. W szybkim etapie zbliżania prędkość zostaje zwiększona, aby skrócić czas cyklu. W wolnym etapie zamykania formy prędkość zostaje zmniejszona, aby uniknąć pocisku parizowana i spowodowania przemieszczania parizowana, zapewniając dokładne zamknięcie formy i jednolity rozkład grubości ściany.
Dzięki systemowi uciągu o wysokiej precyzji linia rozdzielania wyprodukowanych tub kosmetycznych jest dokładna i gładka, o grubości mniejszej niż 0,05 mm, co jest praktycznie nie widoczne gołym okiem i nie wpływa na odczucie. Nie ma wyraźnych zjaźni ani odgłosów, co zmniejsza obciążenie związane z późniejszym obcinaniem i poprawia klasę prezentacji produktu.
2.3 Zaawansowane sterowanie grubością ściany serwomechaniczne
Kontrola grubości ścian jest jedną z kluczowych technologii zapewniających jakość tub kosmetycznych. Maszyny do wtrysku Apollo są wyposażone w importerowany sterownik hydrauliczny do kontroli grubości ścian, który obsługuje programowanie grubości ścian w ciągu do 128 punktów osiowych. Operatorzy mogą dokładnie ustalić grubość parisona w różnych stosunkach w zależności od właściwości strukturalnych produktu, zwłaszcza dla ramienia tuba, ciała tuba i przelewki, które można indywidualnie regulować, aby osiągnąć optymalne rozkładanie grubości ścian.
System kontroli grubości ścian stosuje zwrot informacji od czujnika przesunięcia o wysokiej rozdzielczości, z dokładnością sterowania wynoszącą ±0,02 mm, co umożliwia dynamiczne regulowanie odległości pomiędzy formami w czasie rzeczywistym podczas procesu wygięcia profilów podpowierzchniowych. Dzięki temu skutecznie rozwiązujemy problem opadania profilów podpowierzchniowych spowodowanego działaniem ciężaru własnego, a także zapewniamy jednoliczną grubość ścian w finalnym produkcie. W przypadku produktów o unikalnej konstrukcji, system może również umożliwiać sterowanie krzywymi, dzięki czemu grubość ścian każdego elementu spełnia wymagania projektowe.
Precyzjne kontrolowanie grubości ścian nie tylko poprawia jakość i jednolitość produktu, ale także skutecznie oszczędza surowce. Pod warunkiem zapewnienia tej samej odporności mechanicznej, produkty wytwarzane przy pomocy precyzyjnej kontroli grubości ścian mogą zmniejszyć średnią grubość w stosunku do zwykłego sprzętu o 10% - 15%, co znacznie obniża koszty produkcji pojedynczego produktu. W przypadku masowej produkcji w dużych skali, oszczędność surowców wyprodukowanych w ciągu roku jest bardzo znacząca.
2.4 System inteligentnego sterowania o wysokiej stabilności
Maszyny formowania cieczą wysokiej precyzji seryje Apollo wyposażone są w panele sterowania PLC marki globalnie znanej firmy jako jednostkę sterująca, wspólną z dużym, kolorowym ekranem dotykowym, interfejsem człowiek-maszyna. System posiada stabilną wydajność i mocne opóźnienie interferencji, a może pracować w nieprzewidywalnych warunkach przemysłowych przez długi czas. Wszystkie parametry procesu można ustawić i dostosować na ekranie dotykowym, co jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. System obsługuje przechowywanie do 200 zestawów formuł produkcyjnych. Podczas przełączania produktów wystarczy wywołać odpowiednią formułę jednym kliknięciem, bez resetowania parametrów po kolei, co znacznie skraca czas przełączania produktów i zmniejsza wymagania dotyczące doświadczenia operatorów.
System sterowania posiada doskonałą funkcję monitorowania w czasie rzeczywistym, która umożliwia wyświetlanie różnych parametrów pracy, takich jak temperatura każdego obszaru, prędkość śrub, ciśnienie ściskające, ciśnienie stopu i prędkość produkcji w czasie rzeczywistym. Jeśli którykolwiek parametr przekracza ustaloną granicę, system automatycznie wysyła alarm akustyczno-optyczny i wyświetla na ekranie przyczynę awarii oraz sugestie dotyczące jej usunięcia, co pozwala operatorom na szybkie rozwiązanie problemów i ograniczenie powstawania produktów niedostosownych. Wszystkie dane produkcyjne można eksportować i zapisywać, co ułatwia firmom realizację śledzenia jakości i zarządzania produkcją.
Dla klientów, którzy potrzebują inteligentnego procesu produkcji, urządzenia Apollo obsługują funkcje sieciowe, mogą być podłączone do systemu MES przedsiębiorstwa i umożliwiają centralne monitorowanie i zbieranie danych z wielu linii produkcyjnych. Dodatkowo obsługują funkcję diagnozowania na odległość. Po uzyskaniu zgody klienta, inżynierowie działu posprzedażowego mogą zdalnie uzyskać dostęp do systemu sterowania urządzeniem, aby rozwiązać problemy związane z procesem i programami, a tym samym znacznie ograniczyć czas przestojów i koszty utrzymania.
2.5 Strukturalny projekt uwzględniający produkty o niskim poziomie zanieczyszczeń
Kombinując hybrydne wymagania dotyczące produkcji kosmetyków, firma Apollo optymalizuje strukturę sprzętu od wielu szczegółów, aby spełniać standardy produkcji w warunkach czystości. Wszystkie elementy wchodzące w kontakt z surowkami, takie jak wózek, rure załadunkowe, śmigła, beczki i matryce, są wykonane ze stali nierdzewnej do spożycia lub ze wysokiej jakości stopów niźli toksycznych oraz niezawodnych, posiadających bezpieczne obarwienie powierzchni, co zapobiega zanieczyszczeniu surowców i w pełni odpowiada wytycznym standardu bezpieczeństwa kontaktu ze żywnością.
Projekt kanału przepływu nie ma skrytych kątów, a materiał przepływa płynnie bez możliwości gromadzenia się z zanieczyszczeń, unikając problemu zapieczętowywania się materiału i jego przebarwienia w urządzeniu, które stoi w nim przez długi czas. Podczas zmiany materiału lub koloru można go szybko oczyścić za pomocą mniejszej ilości środków do czyszczenia i wyższego efektywności czyszczenia, co zmniejsza odpadów i ryzyko zanieczyszczania kolorami. Obudowa urządzenia polega na całkowicie zamkniętej konstrukcji, która skutecznie zapobiega wejściu zewnętrznego kurzu i zanieczyszczeń do obszaru produkcji, a jest odpowiednia do użytku w czystych halach. Obudowa urządzenia jest gładka i łatwa do czyszczenia, co pomaga utrzymać czyste środowisko produkcyjne.
3. Linia produktów Apollo do produkcji kosmetycznych tub
Apollo provides a variety of models and configurations of high-precision Maszyna do ekstruzji i formowania pod ciśnieniem:s for cosmetic tube production, which can meet the production needs of different capacities, different outputs, and different process requirements. Customers can choose the most suitable model according to their own product characteristics and production scale.
3.1 Maszyna do wtryskowa serii ABL-2S z dwoma stanowiskami
Seria ABL-2S jest najbardziej opłacalnym modelem do produkcji wysokosciepłych tubek kosmetycznych, nadającym się do produkcji różnych małych i średnich tubek kosmetycznych o pojemności od 5 ml do 200 ml. Urządzenie stosuje tryb pracy obrotowego na dwóch stacjach, co znacznie zwiększa efektywność produkcji w porównaniu do modeli z jedną stacją. Podporuje konfigurację form do wielu komór, a można wybrać 2-komorowe, 4-komorowe, 6-komorowe i inne schematy w zależności od rozmiaru produktu i zapotrzebowania na wydajność.
Standardowa konfiguracja tej serii obejmuje inteligentny śrubowy plastyfikator wysokiej wydajności, precyzyjny system sterowania temperaturą PID, hydrauliczny mechanizm mocowania oraz system obsługi przy użyciu ekranu dotykowego. Może spełniać wymogi produkcyjne konwencjonalnych tub kosmetycznych PE i PP, a jakość produktu osiąga standardy rynku średniej i premium. Klienci mogą również zdecydować się na aktualizację systemu sterowania grubości ścian servo, systemu sterowania o niskim zużyciu energii servo, urządzenia cięcia automatycznego itp. w zależności od rzeczywistych potrzeb, aby jeszcze bardziej poprawić dokładność i automatyzację produkcji.
Cena odniesienia: Cena FOB Shanghai dla maszyny formowania podłupkowego ABL-2S wyposażonej w standardową konfigurację 4 komor jest około 38 000 do 45 000 dolarów amerykańskich. Jeśli zostanie ona modernizowana do pełnej konfiguracji serwomotorycznej z systemem kontroli grubości ścian, cena wynosi około 48 000 do 55 000 dolarów amerykańskich. konkretna cena będzie dostosowywana do szczegółów konfiguracji i dodatkowych wymagań funkcjonalnych.
3.2 Maszyna cięcia i formowania cieczą wielokrotnego cięcia typu ABL-M
W przypadku wyższej półki kosmetyków, które wymagają właściwości bariery, jak na przykład produkty zawierające aktywne składniki, olejki i łatwo oksydowane składniki, zwykłe opakowania jednowarstwowe nie spełniają wymagań dotyczących terminu przechowywania. Linie wyfakrowania z serii ABL-M Apollo mogą produkować strukturę złożoną o 3 warstwach, 5 warstwach i innych opakowaniach wielowarstwowych, w których warstwa barierowa to EVOH lub PA, co skutecznie blokuje tlen i pary wodne, wydłuża termin przechowywania kosmetyków i utrzymuje aktywność produktu.
Ta seria urządzeń jest wyposażona w wiele niezależnych jednostek ekstruzji, każdy warstwa materiału jest indywidualnie plastyfikowana i ekstrudowana, a dokładnie formowana za pomocą specjalnej głowicy ekstruzji wielokolorowej. Stężenie każdej warstwy można elastycznie dostosować w zależności od wymagań dotyczących wydajności produktu, aby osiągnąć najlepszą jakość i wydajność. Urządzenie jest wyposażone w system sterowania dozowaniem o wysokiej precyzji, który zapewnia stabilne proporcje każdej warstwy materiału i spójne właściwości barierowe produktów w tym samym lote.
Referencyjna cena: Cena FOB w Szanghaju dla standardowej maszyny do formowania cieczą ABL-M 3-skaliczno-wyparzającej i 4-komorowej wynosi około 75 000–85 000 USD. Model 5-skaliczno-wyparzający z wyższa konfiguracja kosztuje około 88 000–95 000 USD. Cena może się różnić w zależności od ilości warstw, objętości wyparzania i konfigracji automatyzacji.
3.3 Niezbędne urządzenia oraz rozwiązania automatyzacji
Ponadto do głównego stroju obrotowego Apollo można również dostarczyć komplet systemów dodatkowych i automatycznych rozwiązań produkcji, aby pomóc klientom budować efektywne i inteligentne linie produkcyjne tub korzystając z chemikaliów. Występujące sprzęty dodatkowe obejmują:
Urządzenia do obróbki surowca: automatyczny ładowniczy w trybie odciśnienia, suszarka desykantowa, odżywczyciel powietrza, mieszacz do wymiarowania itp., co pozwala na automatyczne transportowanie i suszenie surowców, zmniejsza podnoszenie ręczne oraz zapewnia stabilne właściwości materiału.
Oświetlenie i dodatkowe urządzenia: chłodnice przemysłowe, zbiorniki chłodziki, odpady, kompresory powietrza, itp., aby zapewnić stabilny dostęp do wody chłodzącej i ciśnienia powietrza w produkcji, zapewniając stabilne parametry procesu.
Urządzenia postprodukcyjne: automatyczna maszyna do cięcia, maszyna do obróbki ogniem, maszyna do korony powierzchniowej, maszyna do wykrywania wycieków itp., aby zakończyć dalszą obróbkę produktów oraz inspekcję jakości w czasie rzeczywistym, poprawiając automatyzację i efektywność produkcji.
Urządzenie do testów jakości: system wizualnej inspekcji online, który może automatycznie wykrywać wady wizualne, nieprawidłowe odchylenia w wymiarach itd., eliminować niewłaściwe produkty, zmniejszać obciążenie ręcznej kontroli i zwiększa stabilność jakości.
Klienci mogą wybrać dodatkowe sprzęt, przystosowany do ich potrzeb produkcyjnych i budżetu. Firma Apollo zajmie się ogólnym projektowaniem i wspólnym debugowaniem całej linii produkcyjnej, aby zapewnić, że wszystkie urządzenia mogą współpracować i osiągnąć najlepszy efekt produkcyjny.
4. Analiza kosztów i zwrotu z inwestycji dla produkcji formowania wtryskowego w tubach kosmetycznych
Inwestowanie w sprzęt do formowania próżniowego o wysokiej precyzji wymaga pewnej kwoty wydatków kapitałowych. Dla przedsiębiorstw jest bardzo ważne wyraźne zrozumienie składki kosztów i oczekiwanego zwrotu z inwestycji. W poniższym artykule podjęto na przykład maszyny ABL-2S 4-rancowej standardowej servo formujące próżniowo, aby dokładnie obliczyć koszty inwestycji, koszty operacyjne i cykl zwrotu z inwestycji w celu uzyskania orientacji.
4.1 Rozbiór początkowych inwestycji
Początkowe inwestycje w całą linii produkcyjną do formowania wtryskowego kosmetycznych tubek obejmują głównie następujące elementy:
Koszt podstawowego wyposażenia: Maszyna do formowania cieczą ABL-2S z pełną konfiguracją serwomotoryzacyjną i czterema komorami kosztuje około 52 000 USD, w tym główny silnik, system sterowania, hydrauliczny system i podstawowe urządzenia wspierające.
Koszt formy: Cena zestawu form do tub kosmetycznych o 4 wnętrzach zależy od skomplikowania produktu, wymagań materiałowych i precyzyjnych.formy do tubów PP zwykłych kosztują około 6000–8000 dolarów amerykańskich za zestaw, a formy do tubów PETG przezroczystych z najwyższą precyzją i owinięcie z lustra kosztują około 9000–12000 dolarów amerykańskich za zestaw. Polecane jest, aby klienci przygotowali 1–2 zestawy form w zależności od typów produktów.
Koszt dodatkowych urządzeń: Obejmuje automatyczny ładunek, suszarka materiałowa, chłodnicę przemysłową, kompresor powietrza, urządzenie do regulowania brzegów, itp. Standardowa konfiguracja kompletu dodatkowego sprzętu wynosi około 9000 – 12000 dol. USA. Jeżeli przedsiębiorstwo już posiada zaprojektowane na ogólne zastosowanie urządzenia, takie jak kompresory powietrza i chłodnice, ten koszt można zaoszczędzić.
Koszty instalacji, wstępnej konfiguracji i szkolenia: Apollo oferuje usługi instalacji, konfiguracji i szkolenia na miejscu. W przypadku standardowych modeli, ta część kosztów jest zawarta w cenie sprzętu, a klientom nie trzeba dopłacać dodatkowo. W przypadku klientów zza Grenzen, należy pokryć jedynie koszty transportu i zakwaterowania dla inżynierów, czyli około 3000 do 5000 USD.
Początkowy rezerw przy zepsu: Polecane jest, aby klient na raz kupił zestaw częstych materiałów zużywalnych, takich jak krążki grzewcze, elementy uszczelniające, noże do cięcia, czujniki, itp. do codziennego serwisowania i wymiany, za cenę około 2000 dol. USA.
Obecny obliczenia: Ogólna początkowa inwestycja w standardową linię produkcyjną zamkniętej formowania gotówki w 4 komorach wynosi około 70 000-80 000 dolarów amerykańskich (włączając 1 zestaw form i kompletne wyposażenie pomocnicze). Jeśli wybierzesz model koeksdydukcji wielowątowej, początkową inwestycję zwiększy się odpowiednio.
4.2 Wyliczenie rocznych kosztów operacyjnych
Wyznaczając, że średnio wytwarza się 300 dni w roku i 20 godzin produkcyjnych w ciągu dnia, koszty operacyjne w skali roku obliczane są następująco:
Koszt surowca: Przyjmując produkcję 100ml rur kosmetycznych z PVC jako przykład, masę rozwiązania produktu wynosi 10 gramów. Urządzenie o 4kamieniach produkuje około 800 sztuk na godzinę, a roczny wydatek – około 4,8 milionów sztuk. Rokowy pobór surowców wynosi około 48 ton. Obliczony przy średniej cenie surowców do celów żywnościowego PVC w wysokości 1500 USD za tonę, koszt surowców roczny wynosi około 72 000 USD. Dzięki wysokiemu stopniu kwalifikacji produktu (powyżej 99%) sprzętu Apollo o wysokiej precyzji oraz recyklingowi odpadów szlifów, realny stopień wykorzystania surowców przekracza 98%, co dodatkowo obniża koszty surowców.
Koszt elektryczny: całkowita zainstalowana moc linii produkcyjnej wynosi około 45 kW, a rzeczywista średnia moc pracy to około 30 kW w wyniku zastosowania systemu oszczędzającego energię ze servo. Odebrane pod uwagę przy cenie prądu przemysłowego 0,1 dolara za kWh, roczny koszt prądu wynosi około 18 000 dolarów. Porównując z zwykłymi masownymi maszynami formujących przez puste obracanie, można zaoszczędzić około 25–30% rachunków za prąd, co oznacza oszczędność około 6 000 do 7 000 dolarów na koszty związane z energią elektryczną każdego roku.
Koszty pracy: Do obsługi linii produkcyjnej nie są potrzebni więcej niż dwa operatorzy odpowiedzialni za naładowanie, zbieranie produktów, konserwację prostych urządzeń itp. Wynikające z średniej rocznej pensji wynoszącej 6000 dolarów amerykańskich na osobę, roczne koszty pracy wynosiją około 12 000 dolarów. Jeżeli zostanie wyposażona w urządzenia automatyczne do poprawy jakości oraz pakowania, ilość operatorów można jeszcze bardziej ograniczyć.
Koszty utrzymania sprzętu i części zamiennych: W warunkach normalnego użytkowania i standardowego utrzymania, roczne koszty utrzymania sprzętu wynosiją około 2% do 3% ceny głównego silnika, czyli około 1200 do 1800 dolarów USA, głównie na wymianę podatkowych części, takich jak obrzeże grzewcze, uszczelki i narzędzia do cięcia. Łopata i wale mają długi czas pracy, a normalna żywotność może wynosić więcej niż 5 lat przy warunkach produkcji klasycznych materiałów.
Wydatek na budynek i inne wydatki: Robocza linia, obszar przechowywania surowców i gotowych produktów wymaga około 200 metrów kwadratowych powierzchni budynku. Kalkulując na czynsz 5 USD za metr kwadratowy w miesiąc, roczny czynsz wynosi około 12 000 USD. Dodaj do tego inne wydatki menedżerskie i wydatki z zakresu usług, około 5 000 USD w roku.
Obecny obliczanie: Wyłączając koszty surowców, koszt operacyjny roczny wynosi około 48200–48800 dolarów amerykańskich. Włączając koszty surowców, całkowity koszt operacyjny roczny wynosi około 120200–120800 dolarów amerykańskich.
3.3 Projekcja przychodów i okres zwrotu inwestycji
Kalkulacja przychodów: Cena eksportowa zwykłych 100ml hartowanych proszkowanych tub kosmetologicznych wynosi około 0,08 USD za sztukę. Przy rocznej wyprodukowanej ilości 4,8 miliona sztuk przychody ze sprzedaży wynoszą około 384 000 USD. Jeśli jest to wysokiej jakości szczelna tuba PETG lub wielopłaszczyznowa tuba barierowa, wartość dodana produktu jest wyższa, a cena eksportowa może sięgnąć 0,15 lub 0,25 USD za sztukę, a przestrzeń zysku jest większa.
Profit calculation: Annual gross profit = sales revenue – raw material cost = 384,000 – 72,000 = 312,000 US dollars. Annual net profit = gross profit – operating costs (excluding raw materials) = 312,000 – 48,500 = 263,500 US dollars.
Periód odzyskiwania inwestycji: Obliczony na podstawie całkowitej początkowej inwestycji wynoszącej 75 000 dolarów, czas całkowity odzyskania inwestycji = 75 000/ 263 500 ≈ 0,28 roku, czyli około 3,4 miesiąca. Nawet biorąc pod uwagę czynniki takie jak niewystarczająca wykorzystywanie mocy (ocalona na 70% mocy), dochód netto roczny wynosi około 184 450 dolarów amerykańskich, a okres odzyskiwania inwestycji wynosi tylko około 4,9 miesiąca.
Można stwierzyć, że inwestowanie w produkcję formowania soków kosmetycznych o najwyższej precyzji ma cechy wysokiego uzysku w odsetkach inwestycji oraz krótkiego okresu zwrotu kosztów. Dla firm z stabilnymi zamówieniami, koszty inwestycji można odzyskać w bardzo krótkim czasie i wejść w fazę zysku. Ponadto sprzęt Apollo ma długi okres eksploatacji, który w normalnych warunkach można wykorzystać przez więcej niż 10 lat. Po odzyskaniu kosztów inwestycji firma będzie od lat generować stabilny zysk.
5. Jak wybrać odpowiedni stroj blaszakowy dla swojej firmy produkującej tuby kosmetyczne
Wybór odpowiedniej maszyny do formowania pod ciśnieniem jest kluczowy dla rozwoju przedsiębiorstwa. Jasno określone dążenie do wysokiej konfiguracji lub niskiej ceny może prowadzić do problemów, takich jak marnowanie inwestycji lub niespełnienie potrzeb produkcyjnych. Wybierając sprzęt, przedsiębiorstwa powinny kompleksowo uwzględnić następujące czynniki i połączyć swoją rzeczywistą sytuację, aby dokonać najodpowiedniejszego wyboru.
5.1 Doprecyzowanie atrybutów produktu i pozycjonowania jakości
Przede wszystkim, należy dokładnie określić typ produktu, zakres pojemności, typ materiału i poziom jakości. Jeśli należy wyprodukować zwykłe produkty sztuczne jedwabnego typu niższej kategorii, wymagania dotyczące dokładności i wyglądu są stosunkowo ogólne, i można wybrać modele o standardowej konfiguracji, które pozwalają kontrolować koszty inwestycyjne. Jeśli wiąże się to z produkcji opakowań kosmetycznych średniej i wysokiej kategorii, na których odnotowywane są wysokie wymagania dotyczące jakości wykończenia, dokładności wymiarowej oraz jakości szczelności, należy wybrać modele wyposażone w sterowanie grubości ściany z użyciem serwomotora, głowę czarnego bloku o wysokiej precyzji i zaawansowaną systemu sterowania, aby zapewnić, że jakość produktu będzie spełniała standardy rynku wysokiej klasy.
W tym samym czasie konieczne jest potwierdzenie, czy wymagane jest osiągnięcie parametrów barier. Jeśli jest używana do produkcji produktów łatwych do oksydacji i degradacji oraz wymagających długiego okresu przydatności do spożycia, należy wybrać sprzęt do obsługi wielowarstwowego co-extruzji w formowaniu wytryskującym. Jeśli są to uniwersalne produkty, single-layer sprzęt może zaspokoić zapotrzebowanie. Ponadto, należy również uwzględnić skomplikowanie kształtu produktu. Produkty o kształcie specjalnym mają wyższe wymagania co do elastyczności procesu na sprzęcie i projektowania form.
5.2 Wykonywanie produkcji zgodnie z specyfikacjami urządzeń
Przedsiębiorstwa powinny obliczać potrzebną moc produkcyjną w zależności od objętości zamówień oraz planu rozwoju rynku, a następnie wybrać odpowiednią liczbę form i modeli urządzeń. Należy unikać sytuacji, w której moc produkcyjna jest zbyt mała do spełnienia zapotrzebowania na zamówienia i przegapienia okazji rynkowych, a także problemu, w którym moc produkcyjna jest zbyt duża, co prowadzi do nierobienia urządzeń i marnowania inwestycji.
Dla firm młodych lub z wieloma rodzajami produktów i małymi rozmiarami partii zaleca się wybrać modele 2-komorowe lub 4-komorowe o umiarkowanym pojemności produkcyjnej, które są bardzo elastyczne i wygodne do przeładowywania produktów. Dla dużej skali produkcyjnej massowej z pojedynczymi rodzajami produktów i dużymi objętami zamówień można wybrać modele 6-komorowe lub o większych liczbach komór, lub zakupić kilka urządzeń jednocześnie, aby stworzyć dużą skalę produkcyjną i zmniejszyć koszty pojedynczego produktu. Podczas obliczania pojemności produkcyjnej należy pozostawić pewien margines, aby poradzić sobie z rosnącymi zamówieniami i tymczasowymi zadaniami produkcyjnymi.
5.3 Ocena stabilności urządzenia i usług posprzedażowych
Dla przedsiębiorstw produkcyjnych stabilność sprzętu i terminowość usług po sprzedaży bezpośrednio wpływają na normalne funkcjonowanie produkcji. Przy zakupie sprzętu nie należy uwzględniać tylko ceny i konfiguracji, ale należy także zrozumieć renomę marki, przypadki zastosowania w rynku i układ obsługi po sprzedaży producenta.
Wymaga się wyboru producentów o bogatym doświadczeniu branżowym i dużym nakładzie przykładów sukcesu, których sprzęt został potwierdzony przez rynki i posiada wysoką jakość i stabilność. W tym samym czasie zależy to od tego, czy producent ma idealny system obsługi po sprzedaży, czy może zapewnić szybką obsługę na miejscu i dostawę części zamiennych, oraz czy posiada kompetencje w zakresie profesjonalnej obsługi technicznej. W przypadku klientów zagranicznych szczególnie istotny jest posiadanie globalnych możliwości obsługi. Firma Apollo posiada profesjonalną międzynarodową grupę obsługi po sprzedaży, która może zapewnić szybką reakcję i obsługę na miejscu klientom na całym świecie, co skutecznie rozwiązuje różnorodne problemy, z jakimi się mogą spotkać w trakcie produkcji.
Ponadto należy także brać pod uwagę możliwość realizacji badań i rozwoju oraz możliwość modernizacji technicznej przez producenta. Wybierając producenta, który posiada ciągłą możliwość innowacji, można zapewnić, że sprzęt będzie się zgodnie ze zmianami w branży, a w późniejszym etapie można przeprowadzić modernizację i transformację, aby wydłużyć żywotność sprzętu i zwiększyć jego konkurencyjność.
5.4 Wyróżnij całkowite koszty posiadania na lata.
Gdy mierzymy koszty sprzętu, nie powinniśmy skupiać się tylko na jednorazowej cenie zakupu, ale także oceniać całkowity koszt posiadania podczas całego okresu pracy sprzętu, w tym zużycie energii, koszty utrzymania, koszty części zamiennych, straty z powodu przerw w pracy z powodu awarii itp. Niektóre tanie wyposażenie wydaje się oszczędzać ponoszone koszty w początkowej fazie, ale z uwagi na niski standard produkcji i duże zużycie energii, koszt późniejszego używania jest bardzo wysoki, a częste awarie prowadzą do dużych strat produkcji, jednak rzeczywisty koszt jest wyższy.
Wysokiej jakości sprzęt o dużym dokładności może mieć początkowo wysoką cenę zakupu, jednak posiada korzyści związane z wysoką efektywnością energetyczną, niskim współczynnikiem awarii, niskimi kosztami konserwacji, długą żywotnością oraz wysokim współczynnikiem kwalifikacji produktów. W procesie długoterminowego użytkowania można przyspieszyć koszty i osiągnąć większe zyski, dzięki lepszej wydajności. Wybierając sprzęt, firmy powinny obliczyć całkowite koszty posiadania na cały okres cyklu życia, a nie skupiać się jedynie na początkowej cenie zakupu.
6. Najlepsze praktyki dotyczące utrzymywania produkcji o długości trwania i wysokiej precyzji
Wysoka precyzja produkcji nie może być osiągnięta tylko korzystając z zaawansowanego sprzętu. Istotne jest również standardizowane użytkowanie i konserwacja. Dobra praca w zakresie konserwacji sprzętu nie tylko zapewnia, że urządzenie zawsze działa z dużą precyzją, ale również przedłuża jego żywotność i zmniejsza częstotliwość awarii. Oto najlepsze praktyki konserwacji dla urządzeń do blow-mouldingu rur kosmetycznych, skondensowane przez firmę Apollo na podstawie wielu lat doświadczeń.
6.1 Regularna kalibracja podstawowych komponentów precyzyjnych
Precyzja kluczowych komponentów bezpośrednio wpływa na jakość końcowego produktu. Należy opracować system regularnej kalibracji. W przypadku systemu sterowania temperaturą, należy regularnie sprawdzać czujnik temperatury i obwód nagrzewczy, aby upewnić się, że dokładność temperatury w każdej z warstw jest zgodna z wymaganiami. Jeśli występuje duża odchylenie, należy ją odpowiednio poprawić lub wymienić w odpowiednim czasie, aby zapewnić dokładność i stabilność temperatury przetwarzania materiałów. W systemie sterowania grubością ściany należy regularnie kalibrować czujnik przesunięcia oraz serwowalny zawór, aby zapewnić dokładność sterowania grubością ścian. Zaleca się przeprowadzanie kalibracji raz na 3-6 miesięcy.
Paralelizm szablonu i dokładność ustawienia formy należy również kontrolować regularnie. Po długotrwałym użytkowaniu staw kolumna gwarantuje i obrót nałog będzie zużyty, co może prowadzić do spadku paralelizmu szablonu. Należy go regularnie sprawdzać. Jeśli odstęp przekracza dopuszczalne wartości, należy go wyregulować i naprawić na czas. Podczas wymiany formy należy dokładnie dostosować pozycję instalacji formy, aby zapewnić dokładne ustawienie ruchomych i stałych form, unikając dyslokacji, która prowadzi do nierównej grubości ściany i marnowanych linii rozdzielnych.
1 .
Skręt i guz są kluczowymi komponentami systemu extruzji, a ich stan bezpośrednio wpływa na jakość plastyfikacji. W codziennej pracy należy zwracać uwagę na właściwy sposób pracy. Nie wolno uruchamiać skrętu, gdy temperatura nie osiąga ustalonej wartości, aby uniknąć uszkodzenia skrętu ze względu na nadmierny moment obrotowy. Przed długotrwałym wyłączeniem należy oczyścić materiał w guz, a także obniżyć temperaturę przed wyłączeniem, aby uniknąć degradacji materiałów i karbonizacji w guz na dłużej.
Regularnie czyszczaj śrubę i cylindr. Przed zmianą materiałów lub kolorów, a także w przypadku ciągłego procesu produkcji osiągającego określony cykl, należy przeprowadzić dokładne czyszczenie. Do czyszczenia można użyć specjalnych środków chemicznych, lub śrubę można wyciągnąć, aby ręcznie ją wypolerować i wyczyścić, gdy czas przestoju jest długi. Podczas procesu czyszczenia należy sprawdzić stopień zużycia śruby i cylindra. Jeśli stopień zużycia jest poważny i wpływa na jakość plastyfikacji oraz wydajność produkcji, powinien być naprawiony lub w porę zastąpiony. W przypadku produkcji materiałów zawierających wypełniacze częstotliwość kontroli stopnia zużycia powinna być zwiększona.
6.3 Dzienna konserwacja i opieka nad formą
Jakość formy bezpośrednio wpływa na jakość wyglądu produktu. W produkcji codziennej należy zwracać uwagę na utrzymanie formy. Po każdej produkcji należy wystarczająco szybko oczyścić pozostały materiał na powierzchni rozmiarów formy, aby uniknąć zalegania resztek materiałowych przez długi czas i powstawania osadów węgla, co wpłynie na jakość powierzchni produktu. Podczas czyszczenia należy używać miękkiego narzędzia z cupru i czystego materiału bawełnianego, aby uniknąć zarysowań powierzchni formy twardymi narzędziami.
Regularnie sprawdzaj ranność mokryna formy, aby utrzymać ją niezapobiegniętą, aby uniknąć złego wydalania ciepła, które powoduje pęcherze, spalenie i inne problemy na powierzchni produktu. Zweryfikuj kanał wody chłodzącej, aby zapobiec osadzaniom i zatkaniu, zapewnić jednolicze chłodzenie formy oraz stabilne jakość produktu. W przypadku form, które nie są używane przez długi czas, należy je wyczyścić i opłukać olejem antikorozy, a następnie przechowywać w suchym i wentylowanym miejscu, aby zapobiec korozji i uszkodzeniom.
Regularnie poleruj brzeg formy. W przypadku form wysokiego połysku przeznaczonych do produkcji produktów przezroczystych, niezbędne jest regularne polerowanie w odbiciu, aby utrzymywać gładkość powierzchni formy oraz zapewnić jakość wyglądu produktu. Jeśli powierzchnia formy zostanie zarysowana lub uszkodzona, należy ją naprawić za pomocą personelu konserwacyjnego w tym czasie.
6.4 Serwisowanie systemu hydraulicznego i układu transmisyjnego
System hydrauliczny jest źródłem energii maszyny naprężania. Dbanie o dobry stan systemu hydraulicznego stanowi podstawę stabilnej prac pracy urządzenia. Regularnie sprawdzaj poziom oleju i jakość oleju hydraulicznego. Jeśli poziom oleju jest niedostateczny, należy go uzupełnić w odpowiednim czasie. Jeśli jakość oleju ulegnie pogorszeniu, należy ją zastąpić w miarę możliwości. Zazwyczaj olej hydrauliczny należy wymieniać raz na 3000–5000 godzin pracy. Podczas wymiany oleju hydraulicznego należy w tym samym czasie oczyścić zbiornik na olej i element filtru, by utrzymać olej hydrauliczny w czystości.
Regularnie sprawdzaj elementy szczelności systemu hydraulicznego. Jeśli zauważysz uciekanie oleju, wymień piątek w czasie, aby uniknąć spadku ciśnienia spowodowanego uciekaniem oleju i wpływu na normalną pracę urządzenia. Regularnie sprawdzaj pompę hydrauliczną, serwowal i inne elementy podstawowe, a także reaguj na niecodzienne dźwięki i wzrost temperatury na czas. System chłodzenia stacji hydraulicznej musi być utrzymywany w normalnym stanie, aby uniknąć nadmiernej temperatury oleju, co spowoduje przyspieszone starzenie się uszczelek i zmniejszenie stabilności systemu.
Do części przełączających, takich jak klocki hamulcowe i kolumny prowadnic, należy regularnie dodawać smar lub olej, aby zmniejszyć zużycie i zapewnić płynny ruch. Regularnie sprawdzaj elementy łączące każdej części, aby uniknąć ich luźności i wpływu na dokładność sprzętu.
6.5 Stanaryzowany proces i szkolenia personelu
2 Czynności konserwacyjne śrub i węża
Wyznaczać podstawowe procedury pracy, wymagać od operatorów, aby działały w pełnym zgodzie ze specyfikacjami, i zakazać nielegalnych działań, takich jak arbitralne zmiany parametrów procesu i przeładowanie sprzętu. Stwórz rejestry stosowania i konserwacji sprzętu, szczegółowo rejestruj status operacji, okres konserwacji, zamieniane części i inne informacje dotyczące sprzętu, aby ułatwić późniejsze wyszukiwanie i analizę usterek.
Regularnie przeprowadzać szkolenia i formy odnowienia dla operatorów, aktualizować wiedzę techniczną, podnosić poziom obsługi i dzielić się doświadczeniem w zakresie rozwiązywania problemów. Zachęcać operatorów do identyfikowania i zgłaszania nieprawidłowych warunków sprzętu w odpowiednim czasie, aby osiągnąć wczesne wykrycie, wczesne działanie i unikać rozwój małych awarii w poważne wypadki, co powoduje większe straty.
7. Wywód
Z racji ciągłego rozwoju przemysłu kosmetycznego i zwiększających się wymagań konsumentów w zakresie jakości produktów, popyt na sprzęt do ekstrudowanego składowania pod ciśnieniem o wysokiej precyzji w branży opakowań kosmetycznych nadal będzie wzrastać. Wybór właściwego sprzętu do ekstrudowanego składowania pod ciśnieniem o wysokiej precyzji ma wielki wpływ na możliwość poprawy jakości produktów, obniżenia kosztów produkcji, zwiększenia konkurencyjności rynkowej oraz osiągnięcia długoterminowego, stabilnego rozwoju.
Jako profesjonalny producent urządzeń do formowania przez wyciskanie, Apollo zawsze traktuje innowacje technologiczne i podnoszenie jakości jako swoją główną strategię rozwoju. Jej seria maszyn do formowania przez wyciskanie o wysokiej precyzji przeznaczonych do produkcji kosmetycznych tubek osiągnęła międzynarodową poziom zaawansowania pod względem precyzji, stabilności i efektywności energetycznej i została uznana i pochwalona przez klientów w wielu krajach i regionach na całym świecie. Korzystając z bogatego doświadczenia branżowego oraz mocnego potencjału technicznego, Apollo może nie tylko dostarczać klientom produkty wysokiej jakości, ale także oferować spersonalizowane kompleksowe rozwiązania zgodnie z rzeczywistymi potrzebami różnych klientów, od projektowania schematów, produkcji sprzętu, instalacji i wdrożenia aż po późniejszą wsparcie techniczne i serwis posprzedażowy, w pełni czuwając nad produkcją i działalnością klientów.
Niezależnie od tego, czy jesteś producentem opakowań kosmetycznych, który chce podnieść ofertę i wyposażenie produkcyjne, czy inwestorem planującym wejść na rynek opakowań kosmetycznych, maszyny do formowania i wyciągania o wysokiej precyzji firmy Apollo są niezawodnym wyborem. Dzięki profesjonalnej technicznej pomocy firmy Apollo oraz produktom o wysokiej jakości, możesz produkować wysokiej jakości produkty do tub kosmetycznych, które odpowiadają popytowi rynku. Dzięki temu zyskasz przewagę w silnej konkurencji na rynku i osiągniesz lepsze korzyści ekonomiczne.




