Розрахунок коефіцієнта повернення для машини екструзійного розливного лиття, в основному, стоїть перед питанням прибутковості, а не замовлення. Два покупця можуть встановити однакові лінії екструзійного розливного лиття (EBM) у той же місяць, подати на них той самий клас екструзійного розливного лиття з ПЕВД, і в результаті отримати тривалу віддачу активу. Різниця ніколи не лежить на баженці машини. Це комбінація принципів зміни послідовності утримання роботи, дисципліну зміни музи, відхід якісних часток, архітектури порожнин, контролю ваги грамів та насиченості замовної книги, яка визначає, наскільки швидко актив перетворюється на оборотний капітал.
Ця інструкція складає повний індексний інвестиційний модел для обладнання для екструзії та видування. Усі цифри в цій статті виражені у вигляді безрозмірного індексу, множника, відсотка, кількості місяців або фізичного інженерного параметру, наприклад кВт·год/кг або шт/год. Ніде не виявляються значення валют, тому що абсолютні показники змінюються в залежності від регіону, контракту на смолу, ринку праці та тарифного режиму, а також тому, що структурні зв'язки між факторами набагато корисні для інвестиційної комісії, ніж точне оцінку, котра закінчується через чотири місяці. Ми виставили базову конфігурацію на 100 індексних пунктів і вимірюємо все за нею.
Компанія «Аполлон», яка має фабрику «Ваньплас» в місті Чжанджайчанж у районі Шанхая, уже більш як двадцять років створює автоматичні машини для витягування та надування по дев'ятьох серіям і понад вісімдесяти моделям, за допомогою яких в більш ніж 90 країнах працює понад 4000 установок. Ця база охоплює весь продуктовий спектр, описаний у цій статті: машини серій ABLB для контейнерів об'ємом від 200 мл до 20 л, машини серій ABLD для великогабаритних контейнерів об'ємом від 20 л до 1500 л і повністю електричні машини серії, призначені для покупців, яких обмежують чисті приміщення та стійкі вимоги до енергоресурсів. Процеси окупності, описані в цій статті, взяті з того, як дійсно функціонують ці категорії машин в процесі виробництва, а не з закінчених в таблиці викладок.
До кінця ви зможете сконструювати обґрунтований модел оплати за довговічність, проводити стрес-тести з застосуванням матриці чутливості до показника окупності і виділяти два-три важливих елементи вашого конкретного проекту, які потребують технічного забезпечення, перш ніж рішення про покупку буде остаточно прийнято. Покупці, які повторюють цю практику у 2026 році, виявляють широкий діапазон результатів, тому що різниця між погано навантаженою звичайною гідравлічною лінією і добре навантаженою сервоприводною або повністю електричною лінією не була настільки значною ніколи раніше.
Чому показник повернення вкладеного капіталу при використанні технології EBM відрізняється від показників, які застосовуються при розробці генерального капіталового плану?
Видування литтям із вибуховим нагрівом – процес безперервного екструзійного виготовлення дискретних виробів, а поруч з тим, що має споживану ринок, його інвестиційна обчислення відрізняється від технологій лиття за порцією і простої екструзійної техніки. Екструдер і головкова пристосування працюють безперервно, виробляючи сировину по умовному різниці ваги, вимірюваної в кілограмах на годину; тоді як заклепувальний пристрій і форми преображають цю безперервно вироблювану сировину до дискретної кількості виробів, чисельно вимірюваної в одиницях на годину. Люба модель окупності капіталовкладень, що ігнорує яке-небудь одне з цих одиниць виміру, нашкребе ціну активу.
Три структурні особливості відрізняють EBM від загальних техніко-економічних процедур складання капітального бюджету.
В першу чергу, потоком смол (резини) є домінуючим вартісним входом, і його можна програмувати безпосередньоУ більшості програм із контейнерів смола має найбільший відсоток відносно витрат на переробку. На відміну від енергетичних або трудових витрат, споживання смоли на одне виготовлене з полотна деталь не є постійною величиною обладнання — це залежить від програми розподілу товщини стінок полотна. Зменшення ваги грама на 3% за допомогою програми розподілу товщини стінок на 100 точки (PWDS) цілковито відображається в прибутку з кожного виробу й ціною продукції назавжди. Мало яких категорій основних засобів пропонує такий варіант збільшення прибутку за допомогою програмного забезпечення.
Друге значення, яке означає, що вихідний продукт пов'язаний з пресс-формами, а не з машинами.Видужник може мати потужність 120 кг/год, проте якщо встановлений сьогодні металевий гільйо, що включає одну порожнину для бакла, то лінія забезпечує лише частину теоретичного обсягу виробництва. Тому виробнича спроможність в технології EBM - це питання на два рівні: скільки годин розрахована машина, і як добре співпадає комплект форм з потужністю екструдера у даний проміжок часу. Покупці, які оцінюють лише перший рівень, систематично переоцінюють ROI.
У третій, частота переходу варіює на дві порядки у різних сегментах.Виробник пляшок з кожної хімічною реакцією, що обслуговує двадцять власників торгового знаку, може змінювати зразки кілька разів на тиждень. Досвідчений завод з випуску 200-літрового Р-шарнірного барабана, що віддає один великий бренд, повинен використовувати той же зразок протягом місяців. Тот же самий станок, ті самі оператори та сама смола можуть виробляти цілком різні профілі окупності лише через частоту введення. Саме тому дискусія про SMED, що виникла пізнішою, в цьому аналізі, не є нотою щодо ефективного майбутнього, а першим рядком фінансового повноважця.
Варто згадати четвертий, більш м'який фактор: ЕБМ-активи мають довге експлуатаційне життя. Добре обслуговувані станки від компаній «Аполлон» і схожих, таких як «Бекум» та «Джомир», як правило, залишаються в експлуатації довше, ніж за десятиліття. Дуже довгі горизонти означають, що розподіл внутрішньої дохідності й чистого майбутнього вартості, який охоплює все життя потоку грошових надходжень, розповідає майже інше розповідь, ніж протягом часу окупності, який тримає аналіз на момент відновлення і ігнорує все, що буде до нього.
П’ять критеріїв, які важливі: окупність, термін повернення, дисконтована віддача, ставка доходу і очікувана вигода.
Довірені інвестиційні кейси підприємства в області екструзійного лиття у панель технології об’єднують принаймні три показники, тому що всі вони завішують на щось, чого інший не може схопити. Простовання коефіцієнта рентабельності уваги не приділяє календарному часу. Термін окупності не враховує нічого після повернення коштів. Рівень внутрішньої норми прибутку шкодить працює, коли потоки грошових коштів змінюються. NPV чутливо до припущення про ставку дисконту. При використанні разом ці показники дають жодні дві точки на трикутник.
Наведені нижче таблиці дають визначення кожної метрики простим інженерним мовою, вказують, що вона охоплює, читачі можуть познайомитися з її обмеженнями і отримати рекомендований індекс, придатний для обладнання EBM. Всі показники є бездімірними або виражаються в місяцах, оскільки в цій статті використовується загальновизнана методологія індексу.
Таблиця
| Мерительні одиниці | Definition in Plain Terms | Чим воно відрізняється | Сліпий кут | Здоровий захисний елемент для футболок ЕБМ |
|---|---|---|---|---|
| Простий коефіцієнт повернення інвестицій (ROI). | Щорічна чиста прибуток, поділеного на загальний залучений капітал, виражена в відсотках | Ефективність використання капіталу за основними показниками | Зовсім не враховує, коли надходить готівка | 35% – 75% приріст на рік при добре заповненій лінії |
| Тривалість періоду окупності | Метрики інвестицій в обладнання EBM, визначені і обмежені. | Ризик ризику ліквідності і фінансовий вплив | Кількість місяців невідшкодженого чистого відтоку грошових коштів, необхідних для того, щоб дорівнювати вкладаним коштам. | 16-36 місяців залежно від сегменту виробництва |
| Вигоди від зниженої вартості — в результаті зменшення витрат на відповідну операцію. | Така ж ситуація, але дохід кожного місяця спочатку дисконтується до сьогоднішньої вартості | Істинна вартість капіталу в період відновлення виробництва. | Все ще обрізає аналіз на етапі відновлення | Зазвичай 1,15 - 1,35 разу більше від простої окупальність |
| IRR (внутрішня норма окупності) | Ставка дисконту, при якій чиста поточна вартість проекту дорівнює нулю | Сопоставимість з альтернативними способами використання капіталу | Ігнорується весь потік грошових коштів після точки відновлення. | Мала за оцінку обумовленої ставки |
| NPV Index | Надходження за балансовою вартістю протягом всього терміну експлуатації (проміжна вартість усіх чистих надходжень за вирахуванням інвестованого капіталу) з урахуванням нульового рівня (склад 100) | Сума створеної вартості протягом усього терміну експлуатації обладнання. | Дуже чутливий до ставки знижок і горизонту | Позитивний результат через період 7-10 років при консервативному значенні кошти. |
| Індекс рентабельності | Номінальна вартість надходжень, поділена на вкладені капітали, виражена в множнику | Достатня віддача від капіталу, коли бюджет є обмеженим | Не говорить нічого про абсолютний масштаб приросту | Більше 1,6 разів на надійно завантаженому проєкті EBM |
Нестабільний з нерегулярними або змінними потоками.
Зберігся профіль скарбничої дошки, вилучений з управління рецептами HMI
Modeling rule of thumb:якщо дві з трьох головних характеристик не згодні щодо того, чи є проект привабливим, розчарування майже завжди виникає через нереалістичне допущення обсягу використання в першому році. Підйомний період є реальним. Робити моделювання перших шести до дев'яти місяців для 55-70% від стабільного обсягу продукції, а не за потужністю, заявленою у специфікації.
Розробка прибуткового боку: поєднання режимів, час циклу і рентабельність виготовлення продукції.
Окупність інвестицій у технологію EBM залежить точно від трьох множинних факторів: скільки часов машина працює завантажена, скільки якісних деталей вона виготовляє за завантажено робочий час і яку прибуткову частину приносить кожна якісна деталь. Запропонуйте перші два фактори — і третій стає зрозумілим; якщо перші два фактори неправильні — ніякий комерційний оптимізм не виправить ситуацію.
Річна кількість годин роботи за принципами розподілу змін
Графік зміни є найбільшим фактором, який впливає на окупність, оскільки внески за капітал фіксовані, а обсяг виробництва майже лінійно збільшується з кількістю робочих годин. Машина, планована працювати 8 годин на день протягом приблизно 250 робочих днів, забезпечує приблизно 2000 розрахованих годин щорічно. Довільна зміна з 16 годинами надає приблизно 4000 годин. Тривальна експлуатація з трьома змінами, що дозволяє проводити планові технічні заходи та вилучати святкові та інші дні, практично дає 6000-7200 годин, а не теоретичних
Плановані години не дорівнюють робочим годинам. Необхідно застосувати коефіцієнт доступу для запланованих робіт з обслуговування, змін форми, зміни смоли, аварійних простоїв, перш ніж вираховувати продуктивність.
Таблиця 2: Схема зміни, години завантаження і показник окупальності
| Графік зміни зміни умов робочого дня | Плановані години / рік | Час дії при 85% доступності | Annual Output Index | Запобіжний показник (чим нижчий, тим швидший) | Practical Notes |
|---|---|---|---|---|---|
| одну зміну, 8 годин на день | ~2000 | ~1700 | 50 | 195 | Ежедневний термічний цикл головки штампа втрачає 30– 60 хвилин при кожному запуску |
| Двохзміна, 16 годин на добу | ~4000 | ~3 400 | 100 | 100 (стандартна одиниця) | Як правильно використати Модель індексу. |
| три зміни, 24 години на день | ~6600 | ~5600 | 165 | 64 | Потрібна дисциплінована профілактична технічна сервісна дія, а також контроль якості на нічній зміні |
| Три зміни, з вихідними | ~7800 | ~6 400 | 188 | 57 | Найкраще співвідношення затрат на робочу силу, термічної стабільності та доступу до обслуговування. |
Обов'язково зверніть увагу на форму колону із індексом окупності. Зміна від однієї до двох змін скорочує індекс окупності майже на половину. Зміна від двох до трьох змін зменшує його на 36%. Маржинальна вигода зменшується, що є прямо тим, що відділу з інвестиційної політики потрібно бачити, перш ніж дати дозвіл на запуск третьої зміни з її причетною ночну надбавкою та супервійськовими витратами.
Час циклу: де насправді йдуть секунди
Тривалість циклу в технології екструзії-вулканизації становить суму часу екструзії паши (або випуску накопичувача), закриття формообразуючого елемента, введення і надування хвостовика, охолодження, відкриття формуючого елемента, викидання деталей і очищення від виливків. Охолодження домінує, зазвичай займаючи 55–70% загального часу циклу при контейнерах з поліетилену високої густини, оскільки тепло повинно бути витіснене зі стінки за допомогою теплопередачі у форму і потім у водопровідний контур охолодження.
Тому що охолодження пропорціонально квадрату товщини стінки, зменшення ваги на 5% без компромісу на міцність додання навантаження або підвіски може скоротити помітну частину часу циклу та споживання матеріалу. Ця поєднання – один із найменше моделованих ефектів у розрахунку віддачі від внесення в ЕБМ.
Практичні параметри циклу, які варто фіксувати в моделі, включають конструкцію каналу охолодження форми і конформні циркуляції води, температуру охолодженої води і турбулентність її потоку, тиск повітря, що переміщується, і внутрішнє охолодження або обмін повітря, температурний профіль штампу у зонах циліндра і догони, а також механічну швидкість кліпси та штоку.
Віддача: множник, що карає двічі
К продуктивності першого ходу варто приділити особливу увагу, бо вона відображає втрати моделі за два напрямки одночасно. Кожен відкинутий контейнер споживає смолу, енергію, охолоджуючу воду і зайнятий процесом на весь цикл. За винятком випадку, коли відкинутий потік коригується і вводиться назад у процесі гранулювання, втрати є повними. При використанні вбудованого гранулятора з подачею переробленої смоли назад в обмеженому співвідношенні втрати обмежуються вартістю електроенергії та проходженням циклу, але не виключаються в принципі.
Різниця між 92% і 98% прибутковістю не дорівнює 6% виходу продукції. Тому що відкидні вироби також споживають продуктивність, ефективна різниця коефіцієнта окупності між цими двома рівнями прибутковості на в іншому випадку ідентичній лінії зазвичай знаходиться в межах 12-18 пунктів коефіцієнта. Спільні причини відкидних відходів ЕБМ із безпосереднім фінансовим тягарем включають нерівномірне розподіл товщини стінки, слабкість лінії зварювання, вигин чи подовження аналогічного зразка на великих деталях, забруднення та чорні плями від зменшеного матеріалу у головці преса, а також відхилення розмірів після зміни температури преса.
Диапазон і щоденний об’єм виробництва ЕБМ-машини: пляшки на 1 л до барабанів R-образного типу на 200 л.
Продуктивність - це основа, що з'єднує специфікацію машини і фінансовий моделювання, і вона може коливатися майже на дві порядки за величиною в межах діапазону пресування в технології EBM. Машина для випуску малого кількості пляшок з чотирма порожнинами і одноствольна машина L-образного литка - це машини пресування з технологією ЕBM, проте вони займають зовсім різні позиції на площині інтенсивності капіталу і прибутку за годину.
The table below maps the practical output bands across the container classes that Apollo’s ABLB series (200ML to 20L) and ABLD series (20L to 1500L) cover. Part weights are typical HDPE values and will shift with resin selection, top-load specification and whether the container is certified for dangerous goods transport.
Таблиця 3: Класово-подібні продукти EBM, показники витрати та характеристики досудження
| Клаc повного контейнера | типова порожнина | Виробництво (шт/год) | Вага частин | Варіант часу циклу | індекс інтенсивності капіталу | Типовий інтервал окупності |
|---|---|---|---|---|---|---|
| флакон для ежедневного використання об'ємом від 200 мл до 1 л | 4-8 (много-гратова головка) | 1,800–3,000 | 18 to 60 g | 8 до 14 с | Medium | 16 – 24 місяці при двобуковий змінах пар |
| флакон для побутових потреб і мастила із обємом від 1 до 5 л | 2 до 6 | 1200–2200 | Від 45 до 220 г. | Від 12 до 22 с | Medium | 18−28 місяців при двоповерховому режимі роботи |
| каністра об'ємом від 10 л до 30 л. | 1-2 | 60–150 | 400 – 1200 г | 28 до 60 с | середній – високий | 20 – 32 місяці при двобуковий змінах пар |
| бак і резервуар від 50 до 120 л | 198 | 40 до 70 | 2,5–6 кг | Від 50 до 90 сек. | Маркування проводу в стіні | Від 24 до 36 місяців при роботі в подвійний зміну |
| барабан L-зображення розміром 200 л (клас „ЄНЕ”) | 1 (генератор головки) | 30-45 | 8–11 кг | 80 to 120 s | Very High | Від 26 до 40 місяців, сильно залежно від облікового журналу комп’ютера |
| внутрішній корпус та резервуар для води для контейнерів від 500 л до 1500 л IBC | 1 (великий акумулятор) | 8 до 20 | 14–40 кг | Від 180 до 450 сек. | Преміум | 30–48 місяців, в якості ніші та за контрактом |
Читання таблиці з фінансової точки зору, а не тільки з технічної
Інстинктивна реакція на Таблицю 3 полягає в тому, що програми з маленькими флаконами окупаються швидше. Це правда, але не повністю. Програми з маленькими флаконами наполегливо захищаються багатьма постачальниками, частота заміни є високою, а прибуток на частину невеликим. Програми з великими баками мають більш високу інвестиційну інтенсивність і довшу добу окупальності, але працюють в сегменті зі значно меншим числом кваліфікованих постачальників, інвестують у довгі контракти та надаються фундаментальні переваги, що захищають від контрабанди, завдяки сертифікації UN 1H1. Результат – менша волатильність прибутку з години та значно більш передбачуваній профіль грошового потоку.
В даному випадку з бункера-рукава 200 л архітектура машини кардинально змінюється. Континюційне екструдування відходить на другий план у бік головного аккумулятора, який зазвичай має обсяг від 30 до 100 л, що дозволяє зберігати плавлений полімер і швидко викачувати його, таким чином контролюючи осідання гребель, яка має вагу 8–11 кг. Висока швидкість викачування, контроль клапана аккумулятора та програма розподілу товщини стінки з високою роздільною здатністю визначають, чи пройде звітом рукав тест на якування та чи відповідає вимогам від одного до трьох посадок у мінімальному ваговому класі. Серія ABLD компанії «Аполлон» створена для виконання власне цих обов'язків.
Економічність множинного друку на маленьких контейнерах
На класі контейнерів об'ємом від 200 мл до 1 л кулачок для штамповки є множником. Шість-кутовий кулачок з 10-секундним циклом продукує 1440 штук на годину. Восемь-кутовий кулачок при тому ж циклі – 2880 штук на годину. Годинні витрати за реалізацію майже не змінюються. Тому лінії для виготовлення маліших по об'єму пляшок демонструють найкоротші строки окупності, наведених у таблиці. З точки зору інженерного проектування умова повністю точно контролювати ваги деталей від одного типу до іншого по всіх камерах, що вимагає індивідуальної регулювання зазору кулачка або правильно балансованої розподілу потоку в кулачку.
В цілому по цій статті, відомою для порівняння конфігурацією, яка визначена як таке: ЕБМ-код з класом “АБЛБ”, що виготовляє 1-літрові пляшки з всехми КДП, чотири подільники, серво-гидравлічна передача, подвійний накат при 16 годин на добу, 85% експлутаційність, 97% підвищення виходу, і звичайне введення за в 4, здійснюване двічі на місяць. Цій конфігурації призначено показник окупності
Час зміни прес-форми є найменш оцінюваним фінансовим чинником у виробництві екструзії та формовки, а також найдешевшим для покращення. Зменшення часу заміни прес-форми з чотирьох годин до сорока п'яти хвилин не потребує новітньої машини. Це передбачає стандартизацію інтерфейсів інструменту, послідовне підготовлення і розпорядок роботи.
Методологія SMED — місячний термін заміни кулачків — полягає в тому, що дії, пов'язані з заміною моделей, поділяються на дві групи: внутрішні, які можуть виконуватися тільки під час зупинки машини, і зовнішні, яке можна виконувати, коли машина виконує попередній цикл роботи. При нормальному режиму роботи 60–80% терміну заміни складають дії, пов'язані з внутрішніми процесами, які витрачаються виключно для практичного пристосування. Переведення цих дій на режим зовнішніх робіт дозволяє скоротити час перемикання на половину.
таблиця 4: методика SMED застосовується до заміни форм EBM
| Перехід на новий цикл | Стандартний час | Після SMED | Застосована технологія | Клас завдань |
|---|---|---|---|---|
| Пошук прес-форми, інструментів і пристосувань | 25 до 40 хв. | 0 хв | Приблизно стапель з опалюваним закривним пристроєм для утримання кулачків та щиток для інструментів. | Переданий на зовнішній ринок |
| Заморожування та пневмотривання кулачка для штамповки. | від 40 до 60 хв | Від 10 до 15 хвилин | Компонент регенерації заплановано на кінець попередньої процедури виплавки | Частично зовні. |
| Демонтуйте і видалите старі половини форму | 45−60 хвилин | від 8 до 12 хв | Гідравлічні або магнітні швидкі кріплення, що замінюють болтові роз'єми. | Внутрішній, спрощений |
| Завантаження і наладка нового кулачка | 50–70 хвилин | Від 10 до 15 хвилин | Стандартизована висота основи препреда і підвіски для визначення місця розташування | Внутрішній, спрощений |
| підключіть охолодну воду і подається повітря | 20 до 30 хвилин | 3–5 хв | Множинне з'єднання з блоком швидкого з'єднання, односпрямоване. | Внутрішній, спрощений |
| Перегляньте профіль товщини стінки і рецептуру процесу | 15−25 хвилин | від 1 до 2 хв | На лінії виготовлення 300 випробувань в рік, вплив приблизно у два рази сильніший. На заводі з виготовлення 200-літрового Р-шарнірного барабана з видачею 4 введення в рік вплив незначний, та саме тому інвестиції в SMED слід визначати за частотою введення, а не застосовувати потужності. | Внутрішній, цифровий |
| Тривалі випробування і схвалення першого виробу | 30–50 хвилин | від 8 до 12 хв | З нагрітим пресувальним пресом, миттєвою рецептурою, контрольним вагуванням екструдованого партору в режимі онлайн | Внутрішній, спрощений |
| загалом | Від 4 до 6 годин | Приблизно 45 хв | Приблизно 80% скорочення. | — |
Переведення хвилин переходу у молодні виплати
Фінансова арифметика не складна, коли відомий інтервал зміни. Будь-яка якісна двоповерхова установка з ящиків для розливу води розраховує 150 циклів зміни деталей за рік. При чотирьохгодинному циклі зміна займе 600 годин на рік. При циклі в 45 хвилин – 112 годин. 488 відновлених годин становить близько 14% з 3400 годин, що перебувають у робочому стані при двоповерховому режимі роботи, і, тому що ці години не пов'язані з додатковими капітальними витратами, вони здебільшого перетворюються на додатковий внесок.
Виражено в індексному контексті, на фабриці, двинула від чотирьохгодинного до 45-минутного введення з таким ритмом, при нормі процентованих розпринцовань 100, права може виявитися на рівні між 84 і
Є ще й другий, менш очевидний перевага. Коли змінювати інструменти стає дешевим, то також знижується економічний розмір партії. Завод, який може замінити преси за 45 хвилин, може успішно приймати менші партії, що розширює перелік адресованих замовлень і підвищує коефіцієнт використання. Ця порочна ланка пояснює, чому скорочення часу зміни в деяких випадках випереджає свій прямий аріфметичний показник.
Розкрийте співвідношення OEE та нелінійну криву відшкодування.
Аналіз загальноуправлінської продуктивності розкладає показники продуктивності на три множительні фактори — наявність, результативність та якість, — і це є найкориснішою діагностичною структурою для моделі окупності за системою EBM, оскільки вона дозволяє визначити, який з цих трьох факторів заслуговує технологічної уваги.
- Доступність ресурсів= фактичний час роботи, поділений на запланований час. Зміни виникають через перекомпонування прес-форм, заміни смол, аварійні ситуації, чистку головок прес-форм і очікування матеріалів або операторів.
- Performance= фактичний вихід, поділений на теоретичний вихід при часі циклу, зазначеному в таблиці технічних характеристик. Збитки виникають через повільні цикли, зменшення швидкості екструдера для контролю надвороту епруветки та часті зупинки на станції розпалу айдестругування або зняття заготовки.
- Якість= кількість хороших деталей поділене на загальну кількість виготовлених деталей. Збитки надходять з дефектів товщини стінок, невпорядкованої порожнин і пошкоджень упакування, забруднення і стартових нещасних випадків.
Критичний фінансовий фактор полягає в тому, що показник OEE і період окупності пов'язані нелінійно. Постійні витрати - амортизація основних фондів, адміністрація, супервізія та мінімальний штат працівників - спочатку покриваються першими. Нижче точки порівнянності завантаження, майже весь результат спрямовується на покриття постійних витрат. Вище цієї точки, кожна додаткова гарна деталь вносить значно більший внесок. Тому крива окупності в низькому рейтингу OEE виведена майже вертикально, а в високому - прогресивно плоских.
Таблиця 5: Сценарії показника ефективності виробнення (ОЕЕ) та їхні наслідки для повернення інвестицій
| Сценарій | Доступність ресурсів | Performance | Якість | OEE (продуктивність вузлів) | Високий показник виходу | Коефіцієнт окупності |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Трудно працююча лінія, часто змінюване обладнання, слабка якість контролю | 68% | 80% | 90% | 49% | 62 | 210 |
| Типовий непідтриманий комплекс | 78% | 86% | 94% | 63 % | 80 | 138 |
| Базова конфігурація | 85% | 92% | 97% | 76% | 100 | 100 |
| Добре управляємої фабриці, що використовує SMED і вбудоване контролю якості | 91% | 95% | 98,5% | 85% | 112 | 86 |
| Виділена гаряча лінія європейського рівня | 94% | 97% | 99.2% | 90% | 119 | 80 |
Перечитайте колону із показником окупності віднизу до верху. Повишення показника ОЕЕ з 49% до 63% – на 14 пунктів – зменшує показник окупності на 72 пункти. Повишення з 76% до 90% – на 14 пунктів – зменшує показник окупності лише на 20 пунктів. Ця асиметрія є найважливішим структурним фактом у аналізі інвестицій в обливкову формовку, і у ній є чітка практична виразна: якщо поточна лінія працює при показнику ОЕЕ нижче 60%, то її ремонт здебільшого перевищить за ефективністю покупку нової машини.
Як виявити, який фактор ОЕЕ потрібно атакувати першим
Проста правило триажу добре працює в заводах, що застосовують EBM. Якщо доступність нижче 80 %, причиною може бути змінювання полотен і просування та дзеркальне прочищення врізу, а відповіддю стане заправка і дотримання дисципліни. Якщо продуктивність нижче 88 %, увага слід звернути на мимовільне згинання паразитного виду, що зменшує вихід з екструдера, на функції охолодження, зумовлюючі тривалість циклу, і на випадкові зупинки в ланцюзі подрібнення і виведення. Якщо якість нижче 95 %, програма розподілу товщин стінки, геометрія відривання і контур регулювання температури лита в перших трьох місцях для перегляду.
Single-Cavity Versus Multi-Cavity: The Unit Cost Index
Число камер є найяскравшим прикладом рішення, де більш високий рівень інвестування дає швидший час повернення інвестицій, а розуміння форми кривої унеможливлює як недостатньо інвестування, так і перевірнуту специфікацію.
Коли кількість порожнин зростає, вихід на один цикл пропорційно підвищується, а поточні витрати на машину — вартість основних засобів, працівника, площі приміщення, контрольної системи — зростає тільки невеликою мірою. Екструдер повинен подавати більше розплаву, тому можливо, потрібен більший барабан і привід, а головка дроту стає більш складною. Але вартість переробки на контейнер різко падає від одного до чотирьох порожнин і потім починає стабільно знижуватися.
Таблиця 6: Кількість порожнин в залежності від індексу коштів на перехід
| Пустоті | Числові значення виробничого потенціалу | Unit Conversion Cost Index | Індекс столиці Молдови | Складність переналадки | Best Fit |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 порожнина | 1,0x | 100 | 100 | Низький | Великі контейнери, короткі заходи, часті зміни у кодах товарів |
| 2 порожнинні камери | 2,0х | 62 | 165 | Низка до середньої | Програми середнього об'єму від 1 л до 5 л |
| 4 порожнини | 4,0x | 42 | 290 | Medium | Флакони великого обсягу для щоденної хімії, стабільні позиції в асортименті |
| 6 cavities | 5,8x | 36 | 420 | середній – високий | Підрядні установчі групи з гарантованими щорічними обсягами |
| 8 камер | 7,4x | 33 | 560 | Маркування проводу в стіні | Кількість дуже високих одноразових пляшечок, один спеціальний продукт |
Слід зазначити, що продуктивність ротаційної машини вища, ніж число порожнин у шість і вісім порожнин. Ця відмінність пов'язана з обмеженнями балансу потоку в шістновових головках, трохи довший час роботи молда закриттям і відкриттям за ширшою рамкою, а також підвищеним натиском при видавлюванні. Моделювання лінійної продуктивності при порожнинах шести форм - одна з найчастіших помилок у розрахунку ефективності ЕБМ. Виготовлення екструзійного формування з ряду порожнин економично вигідно лише тоді, коли кожна порожнина виробляє контейнер в допустимих параметрах. Виконання помилок по вазі парору між часними порожнинами шестнової головки є дійсною технічною проблемою. Контроль за оптимальним розміщенням порожнини за порожниною, симетричний розподіл розплаву по всіх каналах та термодинамічна конвергенція по ширині головки - головні заходи, що борються із цим. Тут, де ці заходи не виконані відповідно, на підприємстві отримують вагу парору, обчислену за величиною, передбаченою для найбільш товстостінної порожнини, при цьому незамічено знижується економія матеріалу, що стала основною причиною інвестицій в технологію з рядів порожнин.
Схований обмежувальний чинник: однорідність товщини стінок по усім порожнинам
Виготовлення екструзійного формування з рядів порожнин економічно вигідно лише тоді, коли кожна порожнина виробляє контейнер в допустимих параметрах. Виконання помилок по вазі парору між часними порожнинами шестнової головки є дійсною технічною проблемою. Контроль за оптимальним розміщенням порожнини за порожнину, симетричний розподіл розплаву по всіх каналах та термодинамічна конвергенція по ширині головки - основні заходи, що борються з цим. Тут, де ці заходи не виконані відповідно, на підприємствах отримують вагу парору, обчислену за величиною, передбаченою для найбільш товстостінної порожнини, при цьому незамічено знижується економія матеріалу, що стала основною причиною інвестицій в технологію з рядів порожнин.
Для цього необхідно прийняти рішення щодо вибору 4 або 6 порожнин разом з постачальником форм і деформувальної головки, а не здійснити чисто розрахунок потужності. Служба персоналізації машин Apollo покриває саме такий діапазон дій, як, наприклад, узгодження конфігурації форми та конструкції деформувальної головки з геометрією конкретного посуду та вимогами зарядки і компоновки замовника.
Технологія приводу та специфічний індекс енергопотреблення
Технологія приводу впливає на окупність через одну вимірювану величину: специфічне споживання енергії, вимірюване в кВт·год на кг обробленого смолу. По всій популяції екструзії на обливковому литті ця величина становить близько 0,35–0,55 кВт·год/кг, залежно від архітектури привода, розміру машини, смоли й навколишніх умов.
Стол 7: архітектура приводу і енергетичні характеристики
| Архітектура приводу | Кількісна енергія (кВт*год/кг) | Індекс енергоємності | Інвестиційна інтенсивність | Повторюваність | Вклад в окупність |
|---|---|---|---|---|---|
| Стандартний гідравлічний, нерухомий насос | 0,50–0,55 | 100 | Низький | Середній, з відхиленнями залежно від температури масла | Baseline |
| Насос з змінним витратом гідравлічного типу | 0,45–0,50 | 90 | Низка до середньої | Добрий | Невелика, але надійна модернізація |
| Сервопривожений гідравлічний | Від 0,40 до 0,46 | 82 | Medium | Маркування проводу в стіні | Найкращий всесторонній варіант для різноманітних програм |
| Повністю електричний | 0,35 - 0,40 | 70 | середній – високий | Дуже високий — без дисперсії температури. | Найсильніша при високій кількості робочих годин |
Цикл продукції, повністю сповнений електроенергією, цієї серії охоплює герметичні контейнери об'ємом від 200 мл до 20 л і призначений для покупців, які дотримуються жорстких вимог щодо екології, чистоти та повторюваності. Крім показника енергоефективності, виключення гідравлічного масла дозволяє зменшити фактор загального зараження, що важливо при виробництві медикаментів та контактних з продуктами харчування контейнерів, а також усуває необхідність технічного обслуговування зв'язаних з маслом процедур, що впливає на розрахунок доступності.
Коли гідравлічне рішення перемагає
Повністю електричне не є універсально перевершеною, й чесна модель коефіцієнта рентабельності повинна це довести. У випадку барабанів з формою у вигляді «L», що призначені для виробництва з резервуаром обсягом 200 літрів або більше, постріл необхідно викидати швидко для контролю просадки виварювання, при якому вага виварювання становить десятки кіло. Гідравлічні акумуляторні системи створюють таку миттєвою потужністю більш економічно, ніж електричні аналоги. Тому лінія «ABLD» компанії «Аполлон», яку використовують для виробництва контейнерів обсягом від 20 л до 1500 л, й досі працює на гідравлічному принципі, та клієнти, які потребують контейнерів масою до 200 мл, можуть використовувати повністю електричні гранулятори.
Правило прийняття рішень є просторим. Економія енергії пропорційне часу роботи і продуктивності виробництва в кг/год. На лінії, що працює менше ніж близько 2500 годин на рік, перевага показника енергоефективності повністю електричного агрегату рідко компенсує його вищу вартість капіталу у період окупності. Вище 4000 годин на рік для невеликих контейнерів, він відноситься до таких показників, які проявляються у вигляді підвищення якості за результатами обчислення коефіцієнта динаміки потужності (OEE), і часто частіше сприяє прибутку, ніж сам економія електроенергії.
Допоміжні навантаження, які покупці зазвичай забувають
Конкретні цифри щодо енергоспоживання, які наводять виробники, зазвичай відображають тільки саму машину. Комплексна лінія також споживає енергію для холодильника, що охолоджує формочку, компресора, який забезпечує подрібнення повітря, осушувача, якщо смола потребує цього, а також для обладнання для подачі та гранулювання. Підрібнення повітря, зокрема, становить значну, часто не враховувану навантаження; відновлення і повторне використання вихлопного повітря для гранулювання, а також визначення правильного тиску на подачу повітря, а не його максимального значення, - це два з трьох найдешевших варіантів втручання щодо енергії на лінії EBM.
Матеріальні фактори: ступеня дугового лиття, МРП і контроль ваги грамів.
Реактив є домінуючим множинним входом в технологію екструзійного розливного формування, що робить контроль ваги частини найефективнішою інженерною інтервенцією, доступною за моделями ефективності вкладеного капіталу. 3% зменшення ваги деталі, що триває протягом усього терміну експлуатації преса, як правило, переважне за всі економічні заощадження, досягаються за допомогою заміни технології управління мотором.
Вибір правильної маркери для методу формовки
Extrusion blow molding requires resins with high melt strength so that the parison resists sag under its own weight between extrusion and mold closing. That requirement pushes blow molding grades toward the low end of the melt flow rate scale, with broad molecular weight distribution and, for demanding applications, bimodal structures that combine processability with environmental stress crack resistance.
Таблиця 8: Вибір вартості гранули для гранулювання та вікна обробки
| Матеріал | Typical MFR/MVR | Температура плавлення | Вимоги до сушки | Типові продукти EBM | Належність до коефіцієнта рентабельності (КР). |
|---|---|---|---|---|---|
| HDPE, пробивальна міцність (grade) невеликого контейнера | ВРП від 0,3 до 0,8 г/10 хв (190 °C/2,16 кг) | 170-200 °C | Нормально не потрібні | Бутылки для побутових хімікатів, бутылки для косметичних сиропів | Найбільший обсяг, найчутливіший до грамової ваги |
| HDPE, великий розмір частин (бімомодальний) | MFR | 180...210 °С | Нормально не потрібні | Балони по 20 л, барабани з L-перетином об'ємом 200 л, камери IBC | Пайкова міцність визначає мінімально досяжну товщину стінок |
| ПП, спільний полімер для формовки з кипінням. | MFR 0,3 до 1,0 г/10 хв (230 °C / 2,16 кг) | 190-230 °C | Нормально не потрібні | Бутилки з гарячим заповненням, медичні контейнери, деталі чистоти | Ширший вікно, під час запуску бронювання продукції виникає більш високий ризик |
| ПНСП, сплав для пістолетів | 15 to | 165 – 185 °C | 45 g/10min (190 C/2.16 kg) | Косметичні флакони, флакони з олією або рідиною, пакування з прозорими покриттями | Потрібен низькообертальний різьбовий шнек та точне теплове регулювання |
| ПК, відливаємо каркас | ВРД від 3 до 6 см3 / 10 хв (температура 300 ° С / вага 1,2 кг). | 250 до 280 °C | Обов'язкова, до 0,02% вологості | Поворотні бутлі з водою, технічні контейнери | Енергія випаровування та ризик гідролізу включаються в модель |
| PA / багатоплівкові структури бар'єрного шару | Залежить від класу. | 230 – 260 °C | Mandatory | Тара для палива, тари для агрохімікатів і бар'єрна упаковка | Преміальний сегмент, вищий прибуток, тривалий процес отримання ліцензії |
Вказані значення — типовий діапазон і будуть відрізнятися за категорією та постачальником; завжди потрібно підтвердити дані на сторінці про смолу, перш ніж затверджувати робочі параметри процесу.
Розподіл товщини стінки виварювання (РУ): засіб програмного забезпечення.
Система контролю розподілу товщини стінки об'ємки динамічно контролює зазор між штампами, як об'ємка пресується, щоб матеріал розміщувався там, де його потрібно: товщина більша на точках щільного стиску, на верхньому плечі і в переході на ручку, а у прямолінійній стороні стінки - тонша, оскільки вона майже не впливає на ефективність завантаження. Система поперечного контролю розподілу товщини стінки об'ємки розподіляє її довжину на сто незалежно програмованих сегментів, що достатня точність, щоб контролювати складні геометричні форми, такі як кани з ручками і барабани з кільцем.
Фінансовий результат є безпосереднім та можна визначити. На лініях, які модернізуються з грубого або ручного контролю товщини стінок на 100-точкову систему з обратною реакцією за замкненим циклом, поширена тонкість ваги нормальної маси зазвичай звужується з приблизно плюс / мінус 1,5% до приблизно плюс / мінус 0,5%. Тому що виробництво завжди повинно встановлювати верхню межу нормативного діапазону, щоб гарантувати, що найлегша частина все ще відповідає специфікації, загострення діапазону дозволяє зменшити саму номінальну цільову вагу. Середній чистий економія матеріалу становить від 2% до 5%, залежно від складності контейнерів.
Сравнение коэффіцієнтів використання:При типовій програмі використання контейнерів з ПВХ зниження ваги на 3% забезпечує більший ефект від повернення коштів, ніж скорочення споживання енергії з 0,55 до 0,40 кВт·г/кг. Обидва завдання варто виконувати, але якщо технічне обслуговування обмежене, то слід розпочати з програми порівняння.
Стратегія переробки та цикл перетікання
Видувний формувальний метод за своєю природою породжує тліни у місці пориву, на шийці та хвості. У залежності від геометрії контейнера, тліна становитиме від 15% до 40% екструдованої маси на складних контейнерах з ручками. Замкнутий цикл переробки — гранулятор поблизу пресформ, металеве відділення, контрольована перемішування якомога більше рециклованої з’єднувальної речовини в чисту термосклову з валідованою пропорцією — перетворює збиток матеріалу в невеликі витрати енергії. Там, де якість рециклату або яскравості є ситуацією, яка потребує уваги, або де обсяги це виправдовують, заводи Wanplas Kerke постачають одношнекові та двоконтурні екструдери для переносу відходу у форму потужних цементних грануляторів до однорідного, дозованого сировини, а заводи Wanplas Polyretec розгортають лінії очищення та гранулювання для постпроцесуальних і постпотребованих потоків.
Оперантування реграну полягає у моделі окупності, і це видно з очевидності. Підприємство, яке відбирає та переробляє 95% фляскони, має значно більший показник вартості матеріалу, ніж ті, що продають фляскони за металобрухт, і розрив збільшується зі збільшенням складності контейнерів та співвідношення фляскони до дна.
Перераховані змінні ризику, які розширюють горизонт окупності
Залежить від класу.
Таблиця 9: Реєстр ризиків для інвестицій в EBM
| Фактор ризику | Механізм | Справжня орієнтація на окупність впливу | Низький ступінь нагріву. | Запобігання |
|---|---|---|---|---|
| Постійна насиченість замовлень | Машина запланована для робочої змінної, але заповнена на годину і півтори | Здлиннюється, сильно | Very High | Підписання гарантійного контракту перед інвестуванням; проект для адаптивності асортименту |
| Extrusion blow molding inherently generates flash at the pinch-off, the neck and the tail. Depending on container geometry, flash can represent 15 % to 40 % of the extruded mass on complex handled containers. A closed regrind loop — beside-the-press granulator, metal separation, controlled blending back into virgin resin at a validated ratio — converts what would be a material loss into a small energy cost. Where regrind quality or color consistency is a concern, or where volumes justify it, Wanplas's Kerke factory supplies single-screw and twin-screw extruders for pelletizing scrap into a uniform, dosable feedstock, and Wanplas's Polyretec factory supplies washing and pelletizing lines for post-industrial and post-consumer streams. | Вартість внеску змінюється швидше, ніж можна переглянути ціни на контейнери | Lengthens during upswings | Маркування проводу в стіні | Умови ЦПМ, пов'язані з індексом; зменшення маси на г раму мають на меті структурну хеджинг |
| Рух курсової вартості | Імпортоване обладнання та запчастини, ціна яких указана в одній валюті, а дохід — в іншій | Два напрямки. | Medium | При необхідності прив'язувати валюту фінансування до валюти надходжень |
| Зміна тарифних і торговельних політичних норм | Витрати на обладнання, яке поставляється, або доступ на експортні ринки змінюються в середині проекту | Зазвичай продовжується | Medium | Визначення термінів поставки і класифікації митних платежів на ранніх стадіях; диверсифікація ринків |
| Technology iteration | Нові машини знижують конкурентну вартість, перш ніж виходить на дохід | Lengthens indirectly via price pressure | Medium | Вказуйте модернізувану платформу управління та розширювану систему управління завантаженням |
| Врегування після продажу | Очікування на деталі або інженерів знижує до її низької точки показник наявності обладнання | Збільшення ваги. | Маркування проводу в стіні | Збірна комплектуючі для важливих деталей з місця проведення робіт; віддаленна діагностика; постачальник із регіональним представництвом |
| Дефіцит кваліфікованого персоналу | Програма підготовки пластмаси ніколи не оптимізувалась за межами налаштувань після введення в експлуатацію | Довго стікає тихо | Маркування проводу в стіні | Організація навчання при інвестуванні; дисципліна управління рецептом |
| Зміна регламентів на ринку цілевого пакування | Норматив рециклованої складової чи правила проектування з урахуванням рециклінгу змінюють специфікації | Два напрямки. | Medium | Проводити валідацію машини для матеріалів регринду та ПКР при покупці, але не пізніше |
Як цінити ризик в моделі, не базуючись на припущеннях
Найчистіший метод - налагодження сценаріїв, а не одна ставка дисконтування з урахуванням ризиків. Створіть три варіанти - консервативний, базовий та розширені - які відрізняються лише умовними показниками продуктивності, рентабельності та ваги грама, а потім розрахуйте показник обігових коштів для кожного. Якщо консервативний варіант все ще пройшов за вашим порогом, проект є стійким. Якщо вийшов лише варіант розширити, проект - це "бет на вибудовування", і комітет з інвестицій повинен бути проінформований про це чітко.
Варіабельний показник післяпродажного обслуговування заслуговує особливої уваги у випадку покупців, які імпортують обладнання. Збитки, пов'язані з очікуванням на компоненти, не можна відрізнити від техніки, якої і не було куплено. Тому компромиси марки Wanplas (інженери на місцях для установки та налаштування, щорічний безкоштовний запас деталей, гарантійна заміна пошкоджених деталей, гарантія виробничої потужності та відкрита система заводу для передперевірки перед відправленням) потребують розгляду компромісу за показником повернення інвестицій, а не повинні обступатися оскарженням комерційного важільного порядку.
Аналіз чутливості: використання, помножене на віддачу
Два змінних фактори, що домінують у окупності EBM, це використання потужності та коефіцієнт відпуску першого разу. Двомірний матриця чутливості щодо цих змінних є найкориснішим інструментом управління суто проектами, тому що вона одразу показує, чи є проект надійним, або слабким.
В нижньому матриці показник окупності нормалізований так, щоб 70% завантаження в поєднанні з 97% віддачі дорівнювало 100. Нижчі числа означають швидку окупність. Тут під завантаженістю розуміють ефективні годин роботи як частину дворазового референтного навантаження, що дорівнює приблизно 3400 годинам за рік, тому 140% означає справжнє роботи в три зміни.
Таблиця 10: Матриця чутливості індексу окупності (продуктивність × прибутковість першого етапу)
| Використання / вихідний показник | 90% | 94% | 97% | 99 % |
|---|---|---|---|---|
| 40% використання | 232 | 216 | 205 | 198 |
| 55% продуктивності. | 168 | 156 | 148 | 143 |
| 70% використання | 113 | 106 | 100 | 96 |
| 85% використання | 92 | 86 | 81 | 78 |
| 100% використання ресурсів | 78 | 73 | 69 | 66 |
| 140% завантаження (три зміни) | 59 | 55 | 52 | 50 |
Три висновки щодо сил матриці
Utilization dominates yield.Переміщення по одній стовпчику — від 40% до 140% завантаження при постійній 97%-ній урожайності — зменшує індекс окупності з 205 до 52, тобто приблизно в чотири рази. Переміщення по одній рядці — від 90% до 99%-ої урожайності при постійному завантаженні — збільшує його лише на 12% до 15%. Обоє аспекти важливі, але якщо доведеться вибирати місце, де зосередити увагу менеджменту, то засповзайте машину на перший план.
Найважливіше - це рентабельність, коли продуктивність вже висока.У абсолютних одиницях показник покращення віддачі важить більше для низької завантаженості, але у відносному вираженні ефект досить стабільний. Практична значущість різниться: при високій завантаженості чавун безсило споживає ресурс, який неможливо замінити, тому що не залишається резервних годин для покриття недоліки. Завод, що працює у три зміни, не може просто продовжувати роботу довше, щоб компенсувати бракований лот.
Нижній ліворуч квадрант - зона небезпекиПроект, моделюваний при експлуатаційному коефіцієнті від 40 % до 55 % і при продуктивності від 90 % до 94 %, характеризується індексом окупності в діапазоні від 156 до 232 — приблизно в 1,5–2,5 рази більше від референтного показника. Проекти у цій квадранті часто схвалюють на основі припущення, що експлуатаційний коефіцієнт збільшиться в подальшому. Іноді це так і відбувається. Принцип полягає в тому, щоб вимагати чіткого, датованого плану того, якою мірою машина буде заповнена, а не припускати, що це так і буде.
Розширення матриці третьою вимірювальною осями
Розвинені покупці додають вагу у грамах як третій ось. Тому що матеріал є домінуючим змінним вводом, 3% скорочення ваги призводить до того, що весь матрикс опускається приблизно на 6-10 індексних пунктів у кожній клітині, причому більший ефект спостерігається при більшому завантаженні, коли через машину проходить більше матеріалу. Це ще один спосіб побачити, чому 100-точковий метод управління вагою зі зворотним зв'язком є одним з небагатьох варіантів на екструзійній машині для виготовлення прес-формувань, який надійно окупається.
Сертифікація як ворота прибутку: CE, EN 422, UN 1H1 і ISO 9001
Сертифікація не з'являється в рядках більшості таблиць розрахунку коефіцієнта вкладеного капіталу, але вона визначає, які замовлення ви можете подати. У цьому сенсі дотримання вимог є кордоном прибутку, а не витратами, і його правильне місце в моделі – на стороні ефективності.
Стіл 11: сертифікати та їхній комерційний ефект.
| Стандарт | Обсяг | Який пристрій використовується | Дія на модель окупності затрат |
|---|---|---|---|
| Стикер CE | Згода обладнання для ринку Європи | Юридичне розміщення машин на ринку в ЄС | Предпослідовність; без неї умова експлуатації в Європі становить нуль. |
| EN 422 | Конкретні вимоги безпеки для машин для виготовлення прес-формувань | Нагляд, взаємодія, доступ до агрегату для зміцнення, надійність управління | Знижує ризик аварій і простоїв; здебільшого використається страхові компанії та аудитори. |
| ООН 1H1 / 1H2 | Сертифікація продуктивності для пластикових баків, які транспортують небезпечні товари | Тести на випотрошення, навантаження, герметичність та тиск | Відкриває сегмент хімічної упаковки з індексом преміального маржанта |
| ISO 9001 | Система управління якістю | Кваліфікація постачальника з багатонаціональними власниками торгових марок | Підвищує можливу експлуатацію, розширюючи кваліфіковану базу клієнтів. |
| Нормативи щодо контакту з продуктами харчування | Згода матеріалу та продукту для контейнерів, які контактують з продуктами харчування | Вибір смоли, політика регранування, схвалення барвників і добавок | Ограничує розмір скручування, що впливає на індекс забезпечення матеріалами. |
| ISO 14001 | Система управління охороною навколишнього середовища | Подачі пропозицій від власників брендів із формальними критеріями сталості | Все частіше це поріг кваліфікації, а не фактор, який відрізняє один продукт від іншого |
Кейс UN 1H1 у деталях.
Барабан на 200 л з L-образним ободом є ясним прикладом окупності залучених інвестицій, пов'язаних з сертифікацією. Барабан, призначений для транспортування небезпечних вантажів, повинен пройти визначений набір тестів на виконання, включаючи тести на падіння з прицілу за визначеної температури, натовпу під навантаженням, герметичність і гідравлічне навантаження. Пройдення цих тестів з мінімальною масою є справжнім технологічним досягненням, на якому залежить точність розподілу товщини стінок, дизайн проточки та вибір смоли з достатньою стійкістю до здавлення тріщинами в умовах середовища.
Комерційний наслідок полягає в тому, що поле кваліфікованих постачальників суттєво звужується. Менше конкуренцій, довші контракти і більш високі витрати на змінення постачальника призводять до стабільнішого показника доходу за годину, ніж у сегменті виробництва пляшок з хімічними речовинами, незважаючи на те, що в таблиці 3 тривалість терміну окупності вживання виглядає більшою. Комітет з поточних інвестицій, який порівнює проект з виготовлення маленьких пляшок з проектом з виробництва барабанів, повинен враховувати не тільки передбачуваний термін окупності, а й варіацію навколо нього.
Функції безпеки машини, які також захищають надійність.
Безпека та час безперервної роботи примикають до однієї точки частіше, ніж очікують покупці. Світлові завеси та запирачі на пристосуванні для затиску запобігають нестандартним втручанням, які призводять як до травм, так і до нерегламентного зупинення. Моніторинг тиску розплаву та захист від перегріву голів пуансонів запобігають ситуаціям, які вимагають повного промивання і циклу чищення. Тому специфікація машини відповідно до вимог стандарту EN 422 та директиви CE – це не просто витрати за виконання формальних вимог; це означає усунення категорії втрат в доступності від розрахунку OEE.
Формуляр із показниками повернення інвестицій із сімома кроками, якого можна використовувати перед підписанням договору
Відповідна послідовність перетворює все вище перераховане в повторюється процедуру. Виконайте її в порядку, тому що кожен крок обмежує наступний. Виразите кожен результат як індекс або відсоток, щоб модель залишалася транспортабельною в різних регіонах і валютах.
Крок 1: визначте корзину товарів, а не тільки машину
Перелічимо кожну SКU, яку машина буде виробляти в першому і другому роках, з розміром обсягу, розміром контейнера, вагою деталі і необхідною кількістю порожнин. Якщо в кошику знаходиться понад п'ять видів SКU, частота зміни впливає на термін окупаемості, тому потрібно модельувати її явно.
Етап 2: Розраховуйте теоретичний рівень продуктивності за годину
Для кожної позиції SKU: 3600 ділить на час циклу в секундах, помножено на кількість осередків, що дає теоретичне кількість балонів на годину. Перевірте це значення на відповідність обмеженню потік у ватер-лабунному ~ застосунку. Якщо обмежуючим компонентом є масові показники продуктивності, а не час циклу, модель повинна реагувати на обмеження маси.
Етап 3: Налаштуйте повну схему ККД
Повищуйте теоретичний показник за допомогою доступності, продуктивності та якості. Будьте консервативними у першому році. Нове виробництво майже ніколи не перевищує 70 % показника EOQ у першому кварталі, навіть при досвідчених операторах, а підготовка до постійного стану, як правило, займає два-три квартали.
Крок 4: створення моделі річних годин.
Розрахуйте з наявних запланованих годин, відніміть запланований технічний обслуговування, відніміть часи переходу, розраховані як частота поєднана з тривалістю, і відніміть час промивання смоли та змін кольору. Резерв, що залишився, становить ваші ефективні робочі години.
Крок 5: кількісна оцінка положення матеріалу
Розрахуйте споживання смоли, як добові товарні заходи, помножені на цільову товщину стінки, ділення на коефіцієнт ефективності рекуперації, плюс відходи при старті та зміні. Потім розрахуйте той же показник при товщині стінки, що досягається з 100-бальною нормою додання товарів. Різниця між двома показниками – це матеріальний повноваженець, виражений у відсотках від загального обсягу переробки смолi .
Крок 6: розрахувати всі п'ять показників і матрицю чутливості.
Розрахуйте просту ROI, простий термін окупності, дисконтуований термін окупності, ПЖП і індекс NPV для базового випадку, а потім знову розрахуйте індекс окупності в матриці з розподілом залежно від прибутковості. Визначте, яка клітина займає Ваш консервативний випадок, і переконайтеся, що цей довший термін все ще проходить цю перешкоду.
Крок 7: Виклікання моделі до реєстру ризиків
Візьміть кожну стовпчик з Таблиці 9 і запитайте, що станеться з базовим сценарієм, якщо цей ризик стане реальним у помірній тяжкості. Вся ризикова ситуація, яка призводить до зростання індексу окупаємості вище порогового значення, вимагає конкретного виконавця і терміну реалізації до підписання замовлення.
Що приносить Apollo до сторони виконання
План повернення інвестицій є таким само хорошим, як і реалізація, яку за нею знаходяться, а більшість механізмів, описано в цій статті, є механізмами реалізації, ніж механізмами специфікації. Компанія Apollo, що розташована в заводі Wanplas, обробляє 8 000 квадратних метрів в місті Чанджіаган, з щорічною потужністю близько 100 установок, і допомагає покупцям у фазах, коли план, як правило, не дотримується: настроювання машини, включаючи конфігурацію форм та зміну напруга, інспекція заводу перед відправленням у рамках політики відкритості заводу Wanplas, інженери на місці для монтажу та налаштування, структурна підготовка операторів, моніторинг використання та періодичні візити у компанії.
Зобов'язання бренду Wanplas поширюються на всі заводи: надання щорічних безкоштовних дозволів на заміну деталей, безкоштовне заміна пошкоджених деталей відповідно до гарантії, гарантія щодо перевезення, гарантія щодо технологічної можливості та гарантія якості, за якою невиконання домовленостей щодо стандартів викликає повернення коштів плюс додатково компенсації. Ці зобов'язання прямо відображаються в умовах показника ККД щодо показника достовірності, в якому розраховується вигода чи втрата.
Купувачі, чия продуктова корзина охоплює більше процедур, ніж екструзійне лиття під тиском, можуть отримувати суміжне обладнання однієї марки: завод Wanplas YuDa для лиття пляшок PET, включаючи високоскоростні машини серії FGX, завод Wanplas Aibim для ін’єкційного лиття маленьких лікарських та косметичних контейнерів від 3 мл до 1000 мл, завод Wanplas Kerke для двошнекового одержування і грануляції, а також завод Wanplas Polyretec для ліній миття та рециклінгу. Здійснюючи однаковими постачальниками ремонт обладнання у межах одного заводу, спрощується логістика запасних частин та навчання персоналу, що відображається у показнику доступності.
Найчастіші питання
Яка є реальна віддача інвестицій на екструзійну машинку для виливки?
Щоб визначити період окупності інвестицій, розчинивши це термінна питання в масштабі, а не у абсолютних цифрах, лінію, яка працює при підвищеній продуктивності у два зміни, звичайно окупляє свої інвестиції протягом приблизно 16-28 місяців, тоді як лінії, які працюють з високопродуктивними контейнерами великого об'єму або по обертовій трубі 200 л, потребують дещо більше часу - від 26 до 40 місяців. Односменна лінія з частою зміною працівників може зайняти в 2-3 рази більше часу, ніж така сама машина, яка проходить дворазовий зміни. Використання і продуктивність - а не наштирна марка - визначають результат.
Яка одна людина, яка найшвидше скорочує термін окупності системи EBM?
Використання потужності. Перехід від одного зміни роботи до двомісцевої роботи приблизно підвищує річний випуск на практиці понад удвічі, незважаючи на досить фіксовану базу капіталу, що призводить до скуповування індексу вірогідності відшкодування приблизно вдвічі. Другий найсилильніший фактор – контроль ваги в грамах за допомогою розподілу товщини стінки заготовки, оскільки смола є домінантним змінним входом і економія поширюється на кожну виготовлену деталь протягом експлуатаційного циклу прес-форми.
Чи має сенс використовувати період окупності або NPV для обґрунтування покупки?
Використовуйте обидва показники, а також ПЖП. Термін окупності відповідає на питання ліквідності: як довго ризикує капітал, і це правильний розмір, коли фінансування обмежено. NPV відповідає на питання вартості по всій життєвій циклі актива, що важливо, оскільки машини для екструзійного формового лиття звичайно експлуатуються понад десятиліття. ПЖП робить проект порівнянним з іншими способами використання капіталу. Якщо три показники розходяться, розбіжність зазвичай точнить про нереальні допущення щодо шляху нарощування.
Чи завжди повністю електрична машина для екструзійного розливання пластиків віддає вкладені кошти швидше?
Ні. Повністю електричний агрегат споживає приблизно 0,35-0,40 кВт⋅год на кіло, у порівнянні з 0,50-0,55 кВт⋅год на кіло при конвенційному гідравлічному приводі, але він має більш високе капіталовкладення. Перевага від альтернативного використання енергії впевнено нагадує про ефект плати, причому ця перевага повністю компенсується, якщо річні робочі години у вашому технічному парку високі. Тому повністю електричні агрегати швидше окупляться при двох- або трьохсменному виробництві вантажних контейнерів. Відсутність необхідної швидкості намотування залишає гідравлічні двигуни кращим технічним та фінансовим вибором для цистерн об'ємом 200 літрів.
Скільки може заощадити система розподілу товщини стінки порівняльного елемента на 100 пунктів?
На лініях, що піддаються модернізації з грубого або ручного контролю, допустима похибка ваги грамів зазвичай посилюється від плюс або мінус 1,5% до плюс або мінус 0,5%. Адже виробництво повинно орієнтуватися на верхню чверть діапазону допустимого вказаного ваги, щоб гарантувати, що найлегша частина виключно відповідає специфікаціям, зменшення діапазону дозволяє зафіксувати зменшення номінального значення і, відповідно, сумарних затрат на розподілену продукцію виявляється в межах 2-5%, а для складних одиниць упаковки обсяг економії становить 5-6% вартості старовинної лінії.
Як реально моделювати період підйому?
Припустимо, що лінія досягає приблизно 55-70% стабільного високого виробництва у першому кварталі після введення в експлуатацію, 75-85% у другому, а стабільна ситуація повинна настати десь у третьому чи четвертому кварталі. Зі стартом роботи керують ознайомлення оператора з програмою виготовлення деталей, оптимізацією штампу і калибровкою контролю якості, а не технічною готовністю машини. Модели, які виходять з потужності, зазначеної на етикетці, типові спотворюють обчислення термінів окупності за три-шість місяців.
Чи краще придбати одну велику машину або дві менші?
Дві менші машини забезпечують резервність, дозволяють виконати замовлення одразу після завершення попереднього, а також зменшують наслідки зупинки дистрибуції. Однак вони займуть більше місця і вимагають від операторів більше зусиль. Одна велика машина з багатьма камерами має нижчий показник собівартості переробки, але концентрує ризик. Зазвичай, якщо у вашому асортименті більше як п’яти активних замовлень або якщо зупинка однієї виробничої лінії загрожує порушенню домовленостей про рівень обслуговування замовника, кращими з точки зору адаптації до ризику виявляються дві машини.
Як реграунд впливає на розрахунок коефіцієнта відшкодування вкладень?
Значно. Флоу намага може становити від 15% до 40% від екструзованої маси на складних контейнерах. Закритий цикл реградування з гранулятором, що розташований поряд з пресом, процесом розділення металу та контрольованим змішуванням перетворює майже всю втрату матеріалу на незначну кількість енергії. Використання для харчових і фармацевтичних застосувань обмежує показники реградування, тому показник досягнутого відновлення необхідно перевірити за відповідними нормами, перш ніж включати його до моделі.
Яку величину OEE слід взяти за основу при розрахунку бізнес-справки?
Для базового прикладу першого року 70% - 76% є обґрунтованими для добре підтримуваного обладнання з навченими операторами. Якщо з самого початку очікувати 85% і вище коефіцієнт ОЕЕ, то це оптимістична оцінка, за винятком випадку, коли лінія призначена для виконання однієї тривалої операції. Якщо ваша модель працює тільки при 85% ОЕЕ у першому році, це нестабільна модель, і її слід перерувати на 70%.
Скільки разів в рік змінюється форма, щоб обґрунтувати вкладення в швидку заміну форм?
Для сухої оцінки, коли кількість обмінів становить приблизно 60-80 разів на рік, години, що повертаються після зменшення тривалості перекочування з чотирьох до 45 хвилин, стають фінансово важливими, а при 150 обмінах на рік це обґрунтована позиція. Нижче приблизно 20 обмінів на рік, що характерне для спеціалізованих ліній, інвестиції важко оправдати лише за рахунок окупності, хоча стандартизовані інтерфейси все ще зменшують ризик помилок.
Використовуйте точно такий формат: "1. " за рядок, нічого іншого.
Так, і в позитивному контексті: грубі таблиці відтворення неактуальні. Сертифікація ефективності UN 1H1 обмежує сферу діяльності кваліфікованих постачальників, що сприяє укладенню довшої терміном контрактів, забезпеченню стабільності циркуляру замовлень а також підвищенню індексу прибутковості. Грубий діапазон окупності для ліній конвеєрів більше, ніж для ліній справляння міцних пляшок, але варіації у цьому діапазоні менші, завдяки чому часто вартість вкладень, регульована ризиком, виявляється кращою.
Чи змінить сертифікація UN 1H1 картину окупності інвестицій для барабанів об'ємом 200 л?
Як правило, ця величина включає в себе саму машину: привод екструдера, нагрівання циліндра і голівки виливного інструмента, кріплення і переміщення вагонів і власну систему контролю машини. Вона, як правило, не включає охолоджувач, який забезпечує охолодження штампу, компресор, який подає повітря, сушіння смоли, якщо це необхідно, а також обладнання для перевезення і гранулювання. При порівнянні цін потрібно уточнити межі вимірювання, оскільки додаткові навантаження можуть додати до загальної суми значущу кількість.
Як повинні відображатися курс і тарифні ризики в моделі?
Якості, як модифікації сценаріїв, а не як єдиної премії за ризик. Стикуйте валюту фінансування з валютою доходу, де це можливо, підтвердження інкотермів і класифікації податків до підписання контракту, і запустіть консервативний варіант, в якому витрати завантаження та вартість запчастин значно зростають. Мета – не передбачати рух, а підтвердити, що проект витримає його.
Чи можна модернізувати вже існуючий гідравлічний стан EBM, а не замінювати його?
Часто так, і це часто створює кращий індекс окупальності, ніж заміна. Переінвестування сучасного контролера розподілу товщини плівки, підвищення продуктивності двигуна або сервоприводного насоса, підключення швидких затискачів білої виливки та швидкоз'ємного охолоджувального коллектора і підключення в рядівної масивної моніторингу дозволяють вирішити проблеми безперервності виробництва, обсягівності потоку, енергоефективності та відтворюваності без необхідності нового капіталовкладення. Переоснащення є найбільш вигідним, якщо механічна конструкція машини добре спланована, а обмежувальним фактором є різецьний точність контролю.
висновок
Розрахунок RОІ для машини екструзійного литва краще розуміти як структуровану аргументацію щодо чотирьох цифр: скільки годин стоїть машина, скільки хороших деталей вона виробляє за годину, скільки грамів смоли витрачає на одиницю продукції і скільки теоретичного виходу виживає при перестановці агрегатів і при неналежній якості. Всі інші аспекти — технологія приводу, кількість порожнин, роздільна здатність контролю, сертифікація — діють через ці чотири величини.
Дані, представлені у цій статті, показують ясну ієрархію. Використання потужності є основним фактором, який здатний змінювати показник окупності в чотири рази в реальному діапазоні. Управління вагою грамів за допомогою системи розподілу товщини стінки відхилення на 100 пунктів на практиці забезпечує економію матеріалу від 2 до 5 %, яка накопичується протягом експлуатаційного терміну кожного інструменту. Зменшення часу зміни режиму від чотирьох годин до сорока п'яти хвилин є другим фактором, який вартий приблизно 12-16 пунктів показника окупності на заводі з частою зміною SKU. Енергоефективність, хоча і дійсно цінна (0,35-0,40 кВт∙ч/кг на повністю електричних машинах, в порівнянні з 0,50-0,55 кВт∙ч/кг на традиційних гідравлічних машинах), займає четверте місце в більшості систем обсягу контейнерів.
Практичний рекомендаційний крок: перш ніж порівнювати технічні характеристики установки, слід побудувати матрицю чутливості продуктивності до рівня використання для власного набору продуктів і визначити, у якому квадранті знаходиться ваш проект. Якщо він знаходиться в верхньому лівому регіоні з низьким рівнем використання та невеликими показниками продуктивності, жодне рішення щодо обладнання не врятує його, і компаніі потрібно спочатку оглянути комерційний план. Якщо проект знаходиться в нижньому правому регіоні, залишається питання, яку конфігурацію — кількість порожнини, архітектура привода, розрізнення контролю товщини стінки — максимально висуває на поверхню максимальну вартість існуючої комерційної пропозиції.
Компанія «Аполлон», завод «Ванплас», яка має понад двадцять років досвіду в області екструзійного формовання, десять серій машин, понад вісімдесят моделей та понад 4000 установок в понад 90 країнах, випускає машини в межах діапазону, про який йде мова: серію ABLB для продуктів 200 л–20 л, серію ABLD для продуктів від 20 л до 1500 л та повністю електричну серію для продуктів від 200 л до 20 л. Якщо Ви готуєте кейс для інвестування, поділіться своєю гаджетиковою корзиною, таргетним розподілом видів та контейнерних деталями та вимогами до сертифікації, і команда інженерів компанії «Аполлон» допоможе Вам заповнити показники виходу, тривалості циклу та показники енергоспоживання в Вашому випадку цифрами, що відображають реальну поставлену конфігурацію, а не зразкове базове значення.






