Total Cost of Ownership for 20L EBM Machine: 5 Year Cost Breakdown for Global Buyers


Вибір машини екструзійного виливного формування рідко приймається за винятком вартості головного шаблону. Для покупців, що обслуговують ринки хімічних продуктів, масел, харчових продуктів та промислового упаковування, рахунок за придбання становить тільки видиму частину значно більшого п'ятирічного фінансового вкладу. Фактичний фінансовий покажчик визначається обсягом власності, розподілом окремих витрат, що генеруються машиною з дня встановлення до дня виведення з експлуатації або заміни. У цій статті ці витрати розподіляються на п'ять структурних областей, яка прогнозується за допомогою шкали із 100 чинників, і визначається, як зміниться співвідношення витрат з часу витратами в експлуатації в п'ятьох наступних роках. Якщо ви купуєте у «Apollo», а також у заводу Wanplas, спеціалізованого на машини екструзійного виливного формування, або у конкурента в Європі, Північній Америці або Азії, нижченаведена структура дає вам можливість порівняти пропозиції на конкурентній основі, не використовуючи жодного варіанту валютних цифр.

Understanding the 20L Машина для екструзивного лиття під тиском and Its Cost Drivers

Машина для екструзійного інготування масою 20 л, загальноприйнято скорочена як машина EBM 20 л, це безшовна система лиття, що вилитує розплавлений полимерний трубчик, який називається паразином, утримує його між двома боковинами форми та надує його товченим повітрям у контейнер, наприклад в пластикову канистру, пляшку для хімікатів або зручну для складування ємність. Машина 20 л знаходиться у центрі промислового діапазону обробки прямим нагнітанням: менша за важкі лінії з циліндровими боками, але значно більша й енергоємніша за маленькі лінії для виробництва бутлів для щоденних хімікатів, які займають сегмент обсягом від 200 мл до 5 л.

Технічні характеристики машини є головним чинником, що впливає на кожну площу витрат післязаводського циклу. Машина, що встановлена з більшим шнеком, вищим встановленим рівнем потужності та акумулятором роботи, має більший показник витрат на капітальне будівництво, але може забезпечувати нижню енергію одиниці та вищу продуктивність, що впливає на баланс протягом п’яти років. Перед моделюванням будь-яких витрат покупець повинен забезпечити зав’язку основних параметрів конфігурації, щодо яких постачальник надає оцінку.

Звернення параметри Типова лінійка 20 л EBM Чутливість до вартості
Конфігурація стану Единий станція / Дублесна станція Двоєстанція підвищує показник капіталовкладень, знижує показник енергії на одиницю обробки
Тип головки Датчик кумулятора проти постійного виливу Головка аккумулятора сприймає товсті стінки і велику оболонку; більший гідравлічний індекс
Діаметр шнека Phi 90 мм до Phi 120 мм Більша гайка підвищує продуктивність і індекс встановленої потужності
L/D ratio 25:1 до 30:1 Більший показник L/D покращує гомогенність пластифікації та підвищує вартість балона
Витрата (20-литрова банка із ПЕДВ) Від 60 до 120 штук на годину Вищий об'єм випромінювання амортизує Капітальні витрати та працевлаштування на декілька установок
Вага части (Part weight) 700–1100 г Незалежно впливає на показник споживання матеріалів і енергії
Енергія, що виділяється у процесі роботи 90 до 160 кВт Основний фактор впливу на вартість енергії
Зусилля змикання 180 до 400 кН (залежно від розміру планкою/чаші) Недостатня притискна сила підвищує індекс викидів і браку

Сила затиску, вимірювана в кілонуттонах, повинна відповідати проектуваній площі тестування та внутрішньому тиску розпору. Для контейнера ємністю 20 л сила відкривання інструмента пропорційна поверхні порожнини, і недолікова розмірність сили затиску є класичним джерелом вискоблювання, зміни розмірів та підвищених показників відпалу. Компанія "Аполло", фабрика "Wanplas" з більш ніж 20-річним досвідом та більш як 4000 установок, працюючими у понад 90 країнах, відстежує розмір своїх серій ABLB і ABLD, враховуючи цей взаємозв'язок, так що інструмент піріння та пристосування для затиску проектуються як одна відповідна система, а не як окремо придбані компоненти.

У архітектурі з двома головками домінують моделі класу 20 л. Континжна екструзія подає стійкий парос в відкриту форму і сприймається для стабільного, повторного виробництва контейнерів у нижньому сегменті розмірної сітки. Головка акумулятора зберігає заздалегідь вимірювану порцію розплаву і швидко випускає її, щоб одразу утворити великий парос, що необхідно для товстостінних транс контейнерів для хімічних матеріалів і для мінімізації залому пароса та варіацій товщини стінки. Архітектура головки акумулятору додає об'єм гідроакумулятора і більш складну головку з оправою, що підвищує внесену загальну вартість та індекс додаткової енергії, але вона захищає якість деталей на вимогливих застосуваннях, на яких при континжній екструзії зусиль може вистачати.

П'ять доменів витрат у загальній вартості володіння

Повний розмір експлуатаційних витрат для машини для екструзійного формування виробів під тиском об'ємом 20 л найкраще розуміється як п'ять накладені один на одного сфер витрат, які змінюються різними темпами протягом горизонту експлуатації. Першу сферу виникає один раз; залишилися чотири нараховуються постійно і множаться з обсягом виробництва. Якщо розглядати їх як один зведений показник, то це приховує механізми, які фактично впливають на результат.

П'ять навколишніх сфер TCO: початкова загальна вартість, енергія, праця, обслуговування та запчасти, а також скрап та збитки від простою. В п'ятирічному моделі власної здатності для двоверhosтельного 20-літрого емкнп-технічного формувального пристрою загальна перша початкова вартість є одноразовим заходом, а інші четверо сфер TCO зростають з кожним годинним циклом роботи.

Щоб повністю виключити валюту з порівняння, в цьому статті нормується початкова конфігурація до базисного показника індексу ТСО в 100 індексних одиниць, що охоплює весь п’ятирічний період. Початкова конфігурація — це машина для екструзії і видування з додатковим головним акумулятором, двопоседова екструдер діаметром 100 мм і співвідношенням L/D 28:1, гідравлічне кріплення з регульованою помпою, щорічна робота в режимі 6000 годин при загальній результативності обладнання 82%, виробництво кани з HDPE масою 900 г. Кожний сектор витрат потім визначається як частка індексу, відсоток загальних витрат за п'ятирічний період або відносний рівень за шкалою Низький, Середній, Високий, Дуже високий до Преміальний.

Кошторисна вартість (Cost Domain) Розмір частини індексу (100%) % ТТК за 5 років Релевантний рівень Шкала покриття витрат
Витрати на придбання обладнання (одна інвестиція) 26 26% Маркування проводу в стіні 0 рік, одно подія
Енергія 31 31% Very High Лінійно за годинами роботи (Лінійно за годинами роботи (Linear with run hours))
Приклади 18 18% Medium Лінійна зі змінами передач
Технічне обслуговування і запасні частини 12 12% Medium Завантаження з попереднім уводом в наступні роки
Збитки від заміни та простоїв 13 13% Medium Змінні, пов'язані з якістю
Обсяг (Total) 100 100% — —

Енергія є домінуючою постійною галуззю на 31 точці індексу, що здивує нових покупців, які очікують, що вартість машини стане домінуючим фактором. Причина проста: 20L EBM-машина використовує екструдер потужністю від 90 кВт до 160 кВт і гідравлічний клінч для тисяч годин роботи в році, і накопичений індекс електроенергії перекриває одноразову ціну рами після того, як обсяг виробництва стає реалістичним. Робота займає 18 точок індексу для напівавтоматизованої лінії з одним-двома операторами на зміну, в той час як ремонт і відходження займають решту. Точний баланс змінюється залежно від регіону, технології привода та того, наскільки агресивно покупець відновлює флэт та обрізає відходи, що уточнюється в наступних розділах.

Розподіл капітальних витрат: машина, форма, додаткові засоби, монтаж, логістика.

CAPEX є єдиним сектором, який не відновлюється, але він визначає верхню межу для всіх інших секторів, оскільки конструкція машини та якість преса впливають на енергоспоживання, ефективність праці і товарний ліквід. В секторі CAPEX п'ять підсекцій слід надавати окремо, а не приймати як один цілий внесок, тому що постачальники об'єднують їх по-різному, і низька загальна ціна машини часто приховує в собі непрофільний прес або відсутність допоміжного обладнання.

CAPEX Sub-Component Розмір частини індексу (100%) % від загальних капітальних витрат Релевантний рівень
Основна машина (рамка, екструдер, голівка, фиксатор) 16 62% Маркування проводу в стіні
Набір форм для лиття (ямі, горловини, охолодження) 100 19% Medium
Допоміжні елементи (охолоджувач, компресор повітря, дробарка, аналізатор утечек) 31 12% Medium
Монтаж та налаштування 1,2% 5% Низький
морські перевезення і митний збір; 0.8 3% Низькийдо середній

Головна машина споживає приблизно 62% витрат на капітальні інвестиції. З цієї суми екструдер і акумулятор головки є найдорожчими вузлами, оскільки у них знаходиться точного виготовлення втулка і гвинт, змінний пуансон і гідравлічна енергетична установка. У разі використання більш великого гвинта, наприклад Phi 120 мм, а не Phi 90 мм, підвищується розмір машини, але розширюється обсяг можливого ваги виробу від 700 г до 1100 г і далі, що може визначати, чи машина відповідає умовам тендеру чи не відповідає.

Виливна форма часто недооцінюється. Виливна форма на 20 л. потребує тверді порожнини з кованим сталевим корпусом, ефективних внутрішніх каналів охолодження і точно обробленої вставки горловини, щоб гарантувати дотримання стандартів безпеки UN 1H1. Виливна форма, запропонована за низьким відносним рівнем, може не мати достатньої щільності систем охолодження, що затаємно збільшує час цикла і, відповідно, рівень витрати енергії та праці в цілому протягом наступних п'яти років. Згідно з загальним стандартом якості бренду Wanplas, який компанія Apollo застосовує до пакетів виливних форм, перед відправкою мінова форму необхідно перевірити на машині, а не відправляти холодний інструмент, що запобігає покупцю від витрат на поточне перероблення форм без попереднього попередження.

Додаткове обладнання є третьою підкомпонентною розділом амортизаційних витрат і часто виключається з простого вищевказаного ценоутворення. Лінія з капальністю 20 л потребує охолоджувача для стабілізації температури прес-форми та гідравлічного масла, стискального компресора, який відповідає параметрам випускної петлі та поперечного зрізу форми, дробарки або гранулятора для відновлення пофлюсів та відходів, а також пристрою для виявлення течі під тиском чи вакуумом з метою перевірки готового контейнера. Охолоджувач і компресор знову виникають в області енергоспоживання, тому їх вибір має бути оптимальним як щодо витрат на активацію обладнання, так і його повторного споживання. Монтаж і запуск обладнання зазвичай відіграє невелику частку у зведеному індексі, але пов’язаний з ризиком збійів у роботі: запізнення вводити машину в експлуатацію веде до затримки початку продаж та збільшує приховані витрати на непотрібні інвестиції. Морські перевезення і імпортні митниці різні за різними напрямами і з урахуванням того, чи поставляється машина в розібраному вигляді чи в статусі готового до експлуатації комплекту. Витрати на морські перевезення та митниці можуть варіюватись від 2% до 8% зазначеної в ціні суми.

Моделювання споживання енергії та рівня енергоємності

Енергія є найбільшою повторюваною сферою витрат для машини об’ємом 20 л, і її можна найкраще контролювати за допомогою вибору специфікації. Правильним показником є витрата енергії на одиницю ваги, що визначається як споживана електроенергія на один кілограм готових контейнерів. Для класи жарових ковшів із ПЕТВЕ об'ємом 20 л показник витрати енергії на одиницю ваги перебуває в діапазоні від 0,35 до 0,55 кВт·год на один кілограм проходженої продукції. Уповільнене сухе з'єднання з коротким затвором і двигуном є найбільш енергоефективним проектуванням. Упаковка з високою енергоефективністю обходяться на 50 % дешевше, ніж старі пробкові сталеві ковші.

Щоб перетворити це на індексовану вартість, розгляньте відображення 900 г контейнера для 90 одиниць на годину, 6000 робочих годин на рік та 82% коефіцієнта продуктивності обладнання. Ефективний річний обсяг виготовлення становить приблизно 390 000 кг готової продукції. При конкретному рівні споживання енергії 0,45 кВт·год/кг машина споживає приблизно 175 000 кВт·год на рік. При нижчому рівні 0,35 кВт·год/кг той же обсяг виробництва знижується до приблизно 137 000 кВт·год на рік, що становить скорочення більше 20%, яке збільшується протягом п’яти років та на основі структури тарифів в кожній з територіальних об’єднань. Підсумок полягає в тому, що в сфері енергії, а не ціни на обладнання, є найбільше відставання на п’яти років між потужними й не потужними лініями.

Комбінація приводу / глави Конкретна енергія (кВт*год/кг) Індекс енергоефективності (базова точка 31) Релевантний рівень
Нерухомоступовий гідравлічний, безперервний екструдування 0,50–0,55 34 to 36 Very High
Гідравлічний насос змінного тиску, розподільник гідравлічного натягу 0,42 – 0,48 29–31% Маркування проводу в стіні
Сервопневматичний, акумуляторний головний агрегат 0,38–0,44 26 до 29 Medium
Повністю електрична (приводена сервомотором) 0,35 – 0,40 24–27 Низькийдо середній

Окрім системи приводу, три фактори операційної діяльності впливають на споживання енергії. Перше — вага частин: контейнер 700 г споживає у порівнянні пропорційно меншу енергію, ніж контейнер 1100 г для того самого обсягу виробництва, тому надмірно специфікування товщини стінок збільшує енергетичну галузь без функціональної вигоди. Друге — OEE: кожна година непланового простою або повільного циклу все ще витрачає резервний і регулювальний навантаження, здаючи при цьому нічого, тому ефективне співвідношення споживання енергії зростає залежно від зниження OEE. Третє — зовнішній і охолоджувальний клімат: холодильник, що бореться з гарячим кліматом, або слабокоізольований гідравлічний резервуар змушують екструдер працювати важче, щоб підтримувати температуру розплавленого матеріалу, підвищуючи індекс. Покупці в районах з високою температурою повітря повинні розглядати обсяг холодильника як першорядна рішення щодо енергії, а не як післядумку.

Сравнение системи приводу: сервогідравлічна система, змінний насос та повністю електрична система

архітектура мотора притискання та екструзії є основним джерелом енергії для 20-літрової машини ЕБМ, і це найчистіший приклад співвідношення інвестицій та поточної витрати. Три зрілі архітектури конкурують в цьому класі, і кожна з них трансформує криву зміни 5-річних видатків у прогнозований спосіб. Інвестиції є єдиним елементом, що не повториться, але становить верхню межу для всіх інших секцій, оскільки дизайн машини та якість моделей детермінують енергоспоживання, ефективність праці та втрати. У рамках інвестицій, п'ять підкомпонентів, проте, не можна назвати в складі єдиної суми. Постачальники їхні комбінують по-різному, і низька назва грошової вартості машини часто приховує проблему металевих деталей моделей або відсутності доповнень.

Атрибут Перемінний гідравлічний насос Серво-гидравлічна система Всі енергетично незалежні
Відносний рівень ВПП Medium Маркування проводу в стіні Преміум
Індекс енергії (із 31 початкового значення) 29–31% 26 до 29 24–27
Енергозбереження по відношенню до базового рівня Baseline 8% до 16% 25% – 40%
Потужність паливної маси Medium Низький Немає.
Стерильність / придатність до харчових продуктів Ограничені Добрий Відмінний
Maintenance index Medium Medium Низький
Оптимальне застосування Загальні хімічні посудини Високооб'ємна промисловість Продукти харчування, фармацевтика, очищення

Резервний гідравлічний насос є базовою величиною для класу 20 л. Він запобігає надмірному потоку та постійному навантаженню двигуна постійної потужності, розташовуючись близько до 31-ої точки індексу енергії. Сервогідравліка заміщує стаціонарний двигун сервово-моніторним двигуном та регулятором тиску з закритим циклом, що забезпечує заощадження енергії в кілька разів (близько 0,84-0,92) у порівнянні з базовою величиною, не втрачаючи при цьому великої сили притискання та надійності, необхідні для деталей товщиною стінки 20 л. У повністю електронній версії повністю відсутній гідравлічний блок потужності, привід шпинделя та подачі екструдера забезпечується через сервомотори, що забезпечує тандемне зменшення енергоспоживання на 25-40%, про що йдеться у короткому описі. Варто зазначити, що в такому виконанні частка постійного капіталовкладення досить велика, а для дуже великих об'ємів накопичувача є практичною границею, обумовленою величиною притискання, тому повністю електронне виконання значно частіше застосовується у сегменті харчової та фармацевтичної продукції об'ємом від 200 мл до 20 л, а не у найбільш важких барабанних застосуваннях.

Правило прийняття рішення пряме: якщо застосування пов'язане з харчовими продуктами, фармацевтичними препаратами чи вимагає найнижчих можливих витрат на роботу та чистій роботи, то прискорена початкова вартість повністю електричного – згладжується у сферах енергетики та обслуговування протягом п'яти років. Якщо застосування пов'язане з загальними хімічними контейнерами, то сервопневматика охоплює більшість економії за низькою початкової вартістю. Висновкові насос залишається раціональним вибором, коли домінують початкові бюджетні витрати, а тарифи за енергію низькі. Гречки комплекту майданника повністю електричного та серії ABLB пропонують покупцеві перехід до аналогічної конструкції без зміни постачальника.

Цикли заміни персоналу, технічного обслуговування та запасних частин

Простор робіт включає операторів, обробку матеріалів, контроль якості та нагляд на протязі зміни, на які лінія працює. Для напівавтономної лінії об'ємом 20 л, яка виробляє 60–120 штук на годину, типова чисельність персоналу складає від одного до двох операторів на зміну, а тестер течі і дробарка усувають необхідність ручної обробки. Перехід від однієї зміни до трьохзмінового графіка зменшує індекс праці приблизно в три рази, зізнаючи буквально мінімальні зміни показника споживання енергії на одиницю продукції, оскільки машина вже амортизована на кілька одиниць. Саме тому графік зміни – це перший фактор впливу на TCO: при трьох змінах індекс праці зростає, але вартість витрат на придбання обладнання і енергії на одиницю продукції падають, що у результаті покращує комбінований індекс.

Технічне обслуговування та запасні частини – це сфера, що стає дорожчою у пізні роки експлуатації, оскільки компоненти, що стираються, досягають меж їх заміни з певною періодичністю, яка найчастіше дорівнює 2 – 5 рокам. Заздалегідь планування цієї сфери запобігає паніці з придбаннями та зменшує невикористання обладнання, що може викликати несподіване зростання вартості. Нижче наведено таблицю стандартних строків заміни для 20-літрової машини EBM, яку використовують для виробництва HDPE.

Компонент Інтервал заміни рівень витрат; Impact if Neglected
Шпилька і барабан. 5 – 8 років Маркування проводу в стіні Збільшення рівня енергоспоживання, поганий рівень однорідності плавини
Хід виготовлення зливної головки / матеріал 12–18 місяців Medium Дефект зразка, коливання стін
Гідравлічні ущільнення 12–18 місяців Низькийдо середній Збиток паливної маси, зміна зусилля притискання
Нагрівальні плівки / патрони нагрівання 2-3 роки Низький зміна температури та зношування обладнання;
Резак / триммер пасирона 6-12 місяців Низький Розріджене пластике, підвищення рівня відливання
Виливний гільйо (строк служби порожнини) 3–5 мільйонів ударів Medium Дефект поверхні, відхилення розмірів

Шприц та цилиндр є найбільш високозатратними на обслуговування елементами, що обслуговуються близько кінця п'ятирічного циклу роботи добре налагодженої лінії, але потенційно раніше при абразивному переробленні або зараженні матеріалу. Зношеність циліндра збільшує енергію, необхідну для плавлення пластика, і погіршує гомогенізацію, що незаметно підвищує обсяги енергії та стружку. Уплотнювачі гідравлічних кришок та прес-липового блоку слугують 12-18 місяців, тому купонний план п'ятирічного терміну роботи повинен передбачати приблизно три-чотири заміни кожного. Нагрівальні повітряні пелюстки, як правило, служать два-три роки, а ріжковий інструмент – кожні шість-дванадцять місяців, залежно від якості різання. Напівоб'ємова форма, яка призначена для 3-5 мільйонів виходів, зазвичай витримує повноцінний експлуатаційний цикл на лінії, яка виробляє менше 1,5 мільйона контейнерів на рік, але надпотужна трисменна операція може досягнути свого значення до чотирьох років роботи для однієї лінії, і варто до цього плану додати показник модернізації морф місткості.

Обмеження постачання запасних частин безкоштовно один раз на рік та безплатяння запасних частин у рамках гарантійного терміну — це частина загальної політики гарантій і післяпродажного обслуговування торгової марки Wanplas, яку корпорація Apollo поширює на своїх клієнтів, які використовують екструзійно-формувальне обладнання. З погляду загальної вартості володіння, найвищою цінністю зв’язку є гарантія постачання герметичних елементів, нагрівних стрічок та металевих лез, які підходять за перший раз та виключають ризик відпадання та протрат часу через нестандартні заміни елементів третіх осіб.

Втрата краю, чергового відновлення і часу простою

Домен опробочених і простоїв є найменш стабільним з-п'яти, оскільки він пов'язаний безпосередньо із стабільністю процесу, а не з фіксованим графіком. У ньому є два підпроцеси: відходи з дефектних деталей і втрати виробництва під час непланових зупинок. Обидва висловлюються тут у вигляді індексних часток і в відсотках від загальної продуктивності, а не у грошовій оцінці.

Використання матеріалу регулюється співвідношенням спалювання, яке є часткою екструдованого розплаву, що стає нефтовим спалюванням у точці розділу та горловини, а не стінок готового контейнера. Для 20-літрового боєприпасу співвідношення відновлення спалювання зазвичай становить від 15% до 30% від загальної екструдованої маси залежно від конструкції прес-форми та програмування конкасатора. Основна ідея полягає в тому, що спалювання не втрачається: дробарка або гранулятор повертає його в потік харчування у вигляді грануляту, тому ефективна втрата матеріалу складає лише ту частину, яка заражена, окислена або відкинута з якості. Лінія, яка відновлює та використовує спалювання в верхній діапазон, тримає субдомен матеріалу близько від рівня «низький», в той час як лінія, що викидає спалювання, підводить його в бік «високий».

Частка відходів, вимірюючи контейнери, які не проходили виконання перевірки герметичності, розмірів або зовнішнього вигляду, зазвичай складає від 1,5% до 4% виробництва для стабілізованої 20L лінії. При 1,5% галузь відходів є невеликим доповідником до індексу; при 4% це витрати матеріалів, енергії та робочої сили на вироби, які мають бути переплавлені або викинуті, і це також свідчить про нестабільність процесу, яка, як правило, співіснує зі збільшенням простоїв. Втрати від простоїв посилюють даний фактор: кожен час зупинки при 90 контейнерах на годину означає втрату випуску приблизно на 90 контейнерів, і при типовій OEE від 78% до 88% є вже прихована втрата від 12% до 22%, зіграна перед будь-якими простоями.

Фактор стандартний діапазон; Scrap & Downtime Index Спосіб поліпшення
Коефіцієнт відновлення пластикового матеріалу за допомогою ультразвуку 15–30% від вартості (РВП) Низка (якщо використовується повторно) Вбудована дробарка, дозування регрануляту
Час споживання електроенергії / коефіцієнт відмови / відходу продукції Від 1,5% до 4% Низькийдо середній Процесування прототипів, охолоджування матриць
Коеф. використання енергії (OEE) 78% to 88% Medium план доопрацювання та інструментування постійного типу;
Неплановані події прострочених зупинок 2-8 разів на рік Середній до високого. Наявність запасних частин та навчання персоналу

Два варіанти конструкцій усувають це зону. По-перше, вбудований дробарку, який перетинає регранування прямо назад у бункер з керується співвідношенням дозування (звичайно, до 20% – 30% вмісту регранування для кани HDPE), перетворює те, що могло б бути відходами, на продавлюваний пласт. По-друге, виявляч течій, вбудований в конвеєр видачі, виявляє недоліки перед палетуванням, запобігаючи оновленню партії, що обумовлює втрату нормального показника відходів. Для контейнерів UN 1H1 із небезпечними вантажами тест на течі не є обов'язковим таким чином, його витрати входять до загальних витрат за утримання і його переваги тут обліковуються як усунення зони відходів.

П'ятирічна амортизація та модель змін вартості за індексом

Накопичена вартість перераховує едновартісну початкову вартість на п'ять років за методикою прямолінійного зносу з коефіцієнтом залишкової вартості, який відображає попит на добре утримане 20-літрове електромагнітне формувальна машину на вторинному ринку. Відсоткова величина залишкової вартості в межах 10% – 20% від початкової вартості є реальною для машин з документованим історією обслуговування та справжнім походженням запчастин.

За умови прямолінійного зносу, перший рік включає в собі повний вагові показник витрат на основні капітальні інвестиції у грошовій формі, але на практиці витрати на основні капітальні інвестиції вже виплачені у перший рік. Буває більш корисно розглядати щорічну грошову ТЗП, яка починається з великих витрат на основні капітальні інвестиції у перший рік (по причині придбання машини і прес-форми, проведення установки та вищивки скрапу в процесі запуску), і поступово переходить на зоны операційних витрат у п'ятий рік, коли закінчується амортизація і обидва періоди заміни витратних деталей. Наведений індексний рисунок демонструє частку кожної області протягом п'яти років, нормалізовано, щоб загальний показник у кожному році дорівнював 100 індексним пунктам для цього року.

Річна кількість робочих годин також змінює картину. В цьому прикладі розрахунок проводиться з 6 тис. годин роботи на рік, але багато об'єктів хімічного пакування працюють 7 200 годин на протязі розпроджених змін, що пропорційно збільшує ставки нарахування енергії, праці та основного технічного обслуговування, тоді як показник витрат основних капітальних вкладень залишається незмінним. Так як обсяг витрат основного капітального вкладення розподіляється на більшу кількість одиниць, індекс вартості обслуговування на одиницю виявляється меншим при зростанні кількості робочих годин, і тому покупці з високим ступенем завантаженості постійно повідомляють про нижчу фактичну вартість, ніж покупці з низькою завантаженістю на тому ж обладнанні.

Машина EBM обсягом 20 л, що працює 7200 годин на рік, повертає накладні витрати на основний капітал за 20% раніше, ніж машина, що працює 6000 годин, що знижує вартість за одиницю виготовленої продукції, навіть не враховуючи потенційних покращень енергоефективності.

Перегляд ТСЕ за рік

У таблиці нижче наведено вартість власності за п'ять років у вигляді індексованої динаміки. У кожній стовпчці висловлена вартість, що була сплачена у тому році, виражена у вигляді індексних пунктів щодо базової п'ятірки у 100 пунктів, а четверта рядок показує сумарну частку, що досягає 100 до п'ятої річниці. Це структура, про яку обіцяють заголовок: вона показує не тільки загальні показники, але і динаміку зміни співвідношення витрат, що переходить від фондів до операцій.

Кошторисна вартість (Cost Domain) 1-ий рік Year 2 3 рік; Year 4 5-й рік 5-річне загальне
Внесена загальна вартість (накопичена завантаження) 7,0 5,2 5,2 4,3 4,3 26,0
Енергія 6,2 6,2 6,2 6,2 6,2 31,0
Приклади 3.6 3.6 3.6 3.6 3.6 18 0;
Технічне обслуговування і запасні частини 1.8 2,1 2,4 2,7 3,0 12,0
Шлаки та простої 3,4 2,7 2,4 2,3 2,2 13.0
річний обсяг; 22.0 19,8 19,8 19,1 19,3 100,0
Кумулятивний відсоток за 5 років 22% 42% 62% 81% 100% 100%

Еволюція розповідає чітку історію. Перший рік є найдорожчим – 22 індексними одиницями, приповерхньому за рахунок повного внеску в основний капітал, утворення брухту та приведення його в експлуатацію. До п'ятого року щорічна вартість знизилася до близько 19 індексних одиниць, і склад змінився – життєво необхідна енергія та труд досягли домінування, в той час як витрати на внесок у основний капітал знизилися до його остаточного розміру, а утворення брухту покращилось, як зріло процес. Порівняно з цим сфера технічного обслуговування зростає в кожен наступний рік, досягаючи 1,8 в перший рік, і 3,0 – до п'ятої. Покупець, який фіксує лише число, характерне першому року, повністю пропускає цю тенденцію і може переплачувати за обладнання, у якому до виконання заходів технічного обслуговування в пізніші роки вартість індексу значно вища.

Два випадки чутливості переглядають таблицю. Якщо покупець вибирає повністю електричний продукт, коло «енергія» зменшується на 0,60-0,75, що призводить до зниження обсягу на 8-12 пунктів протягом 5 років і опускання доходу залежать від енергії нижче доходу залежать від праці. Якщо покупець не дотримується норм про профілактичне обслуговування, коло «шматок і простої» може збільшитися на 1,5-2,0 у третіх–п’ятих роках, що може знизити заощадження за вирахуванням амортизації і підняти загальний обсяг до 110 пунктів. Індексована модель дозволяє побачити обидва таких результати без конвертування валюти.

Вплив специфікації матеріалу: HDPE для формовки під тиском

Полімер сам по собі не є областю витрат, однак одночасно навантажує три із п'яти областей: матеріал виявляється у відходах, споживається енергія для пластифікації полімеру, а його оброблюваність впливає на частку відходів. Для 20-літрових балонів та хімічних баків поліпропілен високої щільності в ролі пресформи є основним ресином, а його характеристики впливають на ТЗО.

Особливості процесу литва з ППДВ. стандартний діапазон; Значущість для ТЦО
Темп відливання (MFR) 0,3 – 0,8 г/10 хв (190 °C/2,16 кг) Низкий значення MFR підвищує крутний момент і енергію; високий значення MFR спрощує обробку
Щільність 0,950-0,958 г/см3 Вища щільність збільшує вагу деталей і індекс матеріалу
Стійкість до тріщин, викликаних метеорологічними умовами (ESCR) Залежно від класу, високий для хімічних пакетів. Низька ЕКСР підвищує ризик виникнення пошкоджень на полях і звертанів.
Сертифікація упаковки УН UN 1H1 for hazardous goods Обов'язковий для сегменту хімічних баків; впливає на сферу переробки

Показник твердості та рівномірності витікання, який вимірюється як MFR при температурі 190 °C при 2,16 кг навантаження, є головним показником процесу. Класифікація для формовки подовженим тиском у діапазоні 0,3-0,8 г/10 хв балансує стійкість витікання, необхідної для підтримки парисону без просідання, з крутним моментом, який повинні розвивати винт і циліндр. Обмежено надто низький показник MFR змушує екструдер працювати важче, підвищуючи показник енергетичної спроможності; надто високий показник MFR може викликати нестабільність парисону та поява тонких ділянок, підвищуючи показник збитків. Густина в діапазоні 0,950-0,958 г/см³ визначає вагу деталей при заданих товщинах стінок, тому смола, яка знаходиться в верхній частині цього діапазону, додає грамів до кожної ємності та, відповідно, матеріалу й енергії за сотні мільйонів виробів.

Стресопроникність, найчастіше скорочується як ESCR, є безшумним фактором TCO для хімічного пакування. Контейнер, який пройшов спробу на ущільнення на конвеєрі, але не витримав в полі настоюючого хімічного впливу, призводить до витрат на звернення, що перевищують вартість, вказану у цій статті. Умовам із перевіреною стресопроникністю та валідації щодо фактичної хімічної структури заповнення покладається застереження, а не розкіш. Для небезпечних вантажів ветеринарно-санітарний сертифікат № 1Н1 визначає тип випробування, яке повинна пройти форма, а конструкція деталей, шийки вставки та розподіл товщини стінки повинні бути специфічно спроектовані так, щоб відповідати цим вимогам на всій довжині виробництва, тому очистка форм входить до розгляду TCO тут.

Стратегія матеріалу також взаємодіє з відновленням пластівки. Тому що реградування з лінії пластмасових кани з ЕППЕ є композиційно ідентичним чистому полімеру, його можна повторно дозувати в контрольованому співвідношенні, що зберігає ММР і ЕРЮ у межах норми. Запобіжний цикл реградування утримує підтериторію матеріалу на низькому рівні і зменшує індекс чистого смоли, а невпорядкований цикл, який дозволяє забруднення або перегрівання, знижує ММР і змушує використовувати або більшу кількість шматків, або виходить напівфабрикат виключно з чистої смоли. Полімер, загалом, є місцем перетину території шматків, енергії та матеріалу.

Сертифікація, дотримання та уникнення прихованих витрат

Аттестацію часто розглядають як стандартну рутинну роботу, але у системі ТЗО це механізм уникнення прихованих витрат. Робота машини та готового контейнера, які відповідають відповідним стандартам, уникають відхилення на кордоні, невдачі аудиту у клієнтів і експортних ризиків, які можуть спричинити необоротне подорожчання з втратою вигідного графіка амортизації.

Стандартний режим Обсяг діяльності компанії Захист від ТКО
Сертифікат CE. Дотримання директиви ЄС щодо машин. Оскаржування на ринку ЄС, уникнення переробки
ISO 9001 Система управління якістю Снижує вариації процесу та показник збитків.
EN 422; Безпека машини для здутого лиття Визначення охорони, зменшення витрат на нещасний випадок.
IEC 60204-1 Електрична безпека устаткування Захист від зупинки через електричні несправності
НІ 1H1. Створення упаковки з небезпечних товарів. Обов'язковий для кваліфікації хімічних барабанів

Сертифікат CE. and EN 422 together define the safety and market-access baseline for European buyers, while IEC 60204-1 governs the electrical architecture regardless of region. ISO 9001 is less about a single document and more about the disciplined process control that keeps the scrap domain at the Низькийдо середній level across the five years. UN 1H1 is specific to the hazardous-goods container segment and is non-negotiable for chemical pail production; a mold that cannot hold the UN 1H1 wall-distribution and drop-test requirements forces either a mold rebuild or a market exit, both of which are Premium-cost events.

Компанія "Аполлон", як фабрика "Ваньплас", проектує свої машини для екструзійного лиття пляш під очікування стандартів "CE" і "ISO 9001", а також проектує формування для хімічного пакування з урахуванням відповідності стандарту "UN 1H1", що допомагає уникнути масованих витрат, які можна було б пропустити. Практичний висновок для покупців полягає у тому, що перед підписанням контрактів потрібно перевіряти, чи машини і формування мають сертифікати, які відповідають тенденціям ринку визначеної країни, оскільки модернізація відповідності після доставки пов'язується з дуже високим множником затрат у порівнянні з витратами, пов'язаними з будівництвом обладнання на місці.

Регіональні сценарії покупця

В кожному регіоні п'ять сфер витрат розподіляються по-різному, оскільки тарифи на енергію, ставки за працевлаштування, тарифи на імпорт і умови навколишнього середовища відрізняються один від одного. Індексована модель враховує це без використання валюти: однаковий базовий показник перекорегулюється в залежності від регіональних ваг. У таблиці нижче наведено представні відносні рівні для чотирьох спільних регіонів покупців, коли характеристики машини залишаються незмінними.

Регіон Енергетичний рівень Етап роботи лабораторії. Логістика / тарифні ставки Основний ключ
Північна Америка Маркування проводу в стіні Маркування проводу в стіні Medium Повний електродинамочний привод та автоматизація.
Західна Європа. Very High Very High Medium Архітектура економії енергії і праці
Близький Схід і Африка. Високий (рідка температура навколишнього середовища) Низькийдо середній Середній до високого. Потужність охолоджувача, коефіцієнт використання ефективного обладнання.
Південно-Східна Азія Medium Низький Низькийдо середній Використання обсягу, реградування

Покупці Північної Америки та західноєвропейські – зіткнутися з високим, або надзвичайно високим рівнем енергоспоживання та трудомісткості, що робить плавну електро-, або серво-гідравлічну приводний систему та більш високу автоматизацію провідним чинником узгодження загальних витрат: вищий інвестиційний капітал швидше окупається там, де повторювані витрати найбільші. Покупці з регіонів Близького Сходу та Африки стикаються з високими температурами навколишнього середовища, внаслідок чого ефективний рівень споживання енергії зростає, за винятком випадку перевищення розміру холодильника, тому холодильник та коефіцієнт продуктивності стають пріоритетними, а не самий привод. Покупці Південно-Східної Азії найчастіше стикаються з низькою трудомісткістю та середніми витратами енергії, тому головним пріоритетом залишається здатність до виробництва великої кількості продукції та відверта реграйнда, який дозволяє знизити рівень споживання матеріалу та відходів, але водночас – і проміжку часу прольоту машини, що дає можливість зменшити витрати на інвестиційний капітал.

Для всіх регіонів важливим є спільна можливість мережі Wanplas: фабрика Kerke групи поставляє екструдери з двох шнеків для виготовлення та гранулювання перероблених ВВП, які можуть використовуватися у лініях формування при високому тиску, а фабрика Polyretec поставляє системи прання та гранулювання, що перетворюють промисловий відхід у перероблювані гранули. Незалежно від того, що саму машину 20Л EBM виготовляє компанія «Аполлон», покупець, який планує стратегію повного циклу матеріалів, може координувати роботу фабрик Wanplas, щоб зменшити частку нових пластмас в обсязі відходів, що є структурною перевагою, якої не може надати постачальник, який має лише одну машину.

Найчастіші запитання

Яка загальна вартість володіння для екструзійно-формувальної машини 20 л?

Вартість утримання включає повне фінансове вкладення у власність машини протягом п'яти років, охоплюючи п'ять сфер: витрати на основні засоби (CAPEX), енергію, працівників, обслуговування та запасні частини, а також втрати через простацію та простої. У цій статті сума нормалізована до базового показника, індексованої у 100 пунктів, щоб покупці могли порівнювати пропозиції від різних постачальників та регіонів без перераховування валюти, при цьому сфери CAPEX становили б 26 пунктів, енергетики – 31, працівників – 18, обслуговування – 12, а сміття та простої –

Чому енергія домінує у п'ятирічній вартості перевищуючи вартість самого обладнання?

Машина з виробництва ППДВ ємністю 20 л працює з екструдером на 90 кВт до 160 кВт та гідравлічною притисковою муфтою по 6000-7200 годин на рік. Тому сумарний індекс електроенергії досягає 31 одиниці по відношенню до базового 100-ти бального показника, перевищуючи частку каркаса машини. Краткова споживання електроенергії з розрахунку на 0,35-0,55 кВт/хв на 1 кг означає, що часткова електроенергія перевищує затрати на початковий капітал, коли застосовується реальний обсяг виробництва, тому архітектура двигуна є найбільш сильним механізмом, що впливає на ТКО.

Чи наскільки можливо зменшити область споживання енергії за допомогою повністю електричного привода?

У порівнянні з гідравлічною базовою архітектурою, перемкнутий на електрику двигун, дозволяє зменшити споживання електроенергії на 0,60-0,75, а це еквівалентно економії в діапазоні 25-40 % у секторі електроенергії. Ця економія переміщує показник електроенергії з 31 пунктів до діапазону 24-27 пунктів, і протягом 5 років може зменшити загальний базовий показник до 95 пунктів, за рахунок вищого рівня початкового капітального затрат та практичного верхнього порогу притискної сили.

Яка різниця між аккумулятором голови і безперервним екструзією?

Неперервна екструзія подає стабільний торци докона в відкриту форму і підходить для стабільного і повторюваного виробництва в нижній частині діапазону розмірів. Головка акумулятора зберігає заміри розплавленої маси і швидко її випускає, щоб утворити великий торци, що важливо для паливних цистерн з товстими стінками об'ємом 20 л і для мінімізації нахилу торця. Конструкція акумулятора підвищує індекси загальних витрат і додаткових витрат на енергію, але при цьому забезпечує чистоту деталей при виконанні вимог до якості.

Як часто слід заміняти компоненти для гвинтових вузлів, бари і головок прес-форм?

Зазвичай гвинт і циліндр служать 5-8 років, стінки зубчастої головки і фланця - 12-18 місяців, гідравлічні ущільнювальні засоби - 12-18 місяців, нагрівальні ланки - 2-3 роки, а різець - 6-12 місяців, а формний прес призначений для 3-5 мільйонів ударів. Тому п'ятирічна програма технічного обслуговування має передбачати трех-четверо заміни ущільнювальних засобів і стінок зубчастої головки та один можливий ремонт гвинта і циліндра близько кінця цієї періодичної межі.

Який конкретний рівень споживання енергії можна очікувати від ємкостей для розливної поліетиленової пляшки (HDPE)?

Для кани з HDPE об'ємом 20 літрів рівень споживання енергії становить від 0,35 до 0,55 кВт·год на один кілограм готової тари. Нижня величина досягається за допомогою всіх-eлектричних або гарно налаштованих сервогідравлічних машин з високим показником OEE, при цьому вища величина характерна для старих гідравлічних систем постійної швидкості. Кожне зменшення спочатку на 0,05 кВт·год/кг потім множиться на весь трудомісткість і становить різницю між середнім і дуже високим рівнем споживання енергії.

Як впливає моментне відновлення на сфери відходів і матеріалів?

Пухирі на розломному переході та горлі звичайно становлять від 15 % до 30 % загальної маси екструдованого матеріалу, але лінійний дробарка повертає їх у вигляді добавки, яку можна знову дозирувати в контрольованих пропорціях, часто до 20 % - 30 % від введеного матеріалу для ємностей HDPE. Строга циклічна обробка додатки дозволяє утримати субдоверие матеріалу на рівні низького потенціалу, а викид пухирів переводить його до високого потенціалу, у зв'язку з чим збільшується як кількість матеріалу, так і енергія, не приносячи фактичної користі.

Які властивості класу HDPE найважливіші для пакетів для хімічних речовин об'ємом 20 літрів?

Основними властивостями є швидкість каталізу молота в діапазоні 0,3-0,8 г/10 хв при температурі 190 °С при навантаженні 2,16 кг, щільність у діапазоні 0,950-0,958 г/см³, стійкість до розривів під впливом навколишнього середовища, підходяща для технології заповнення, і згода з НІ 1H1 для небезпечних вантажів. Визначно занадто низький рівень МГЗ підвищує свідомість крутного моменту та споживання електроенергії, а слабкі ЕКСР можуть викликати дефекти на полях та звертани, що є вищевищим вартісним витратою, яка не входить до обсягу затрат на амортизацію.

Як впливає встановлення більшої кількості змінів на розподіл індексних витрат?

Перехід від однієї зміни до трьох змін збільшує індекс праці приблизно в три рази, але розподіляє постійний CAPEX і частину енергії в резерві по значно більше одиниць, що знижує індекс TCO на одиницю. При 7200-годинному робочому циклі за рік (проти 6000) постійні витрати капіталу амортизуються через 20% більше продукції, тому покупці з високою продуктивністю постійно повідомляють нижчу ефективну індексовану ціну, ніж покупці з низькою продуктивністю на однаковому обладнанні.

Яка сертифікація найбільш прямо захищає загальні витрати на експлуатацію?

Сертифікація відповідно до стандарту CE та EN 422 регулює доступ на європейський ринок та забезпечує безпеку машини для виливлювання, стандарт IEC 60204-1 охоплює електробезпеку, сертифікація ISO 9001 обумовлює дисципліну процесу, що знижує кількість відходів, а стандарт UN 1H1 визначає засіб для перевезення небезпечних вантажів. Ці стандарти трансформують потенційні події з великими або «преміумним» незапланованими витратами, такі як відмову на кордоні чи зворотний виклик, у сплановані прогнозні варіанти, якими покупець зможе управляти саме з перших днів роботи.

Має високий показник OEE дійсно знижує п'ятирічні витрати?

Так, показник OEE в діапазоні від 78% до 88% означає, що на 12-22% від запланованого часу втрачена продуктивність навіть незважаючи на будь-які аварії, а кожен втрачений час все ж витрачається на завантаження обладнання при відсутності продукції, що змушує підвищувати рівень ефективного конкретного споживання енергії. Покращення показника через профілактичні заходи та інструменти, які можна швидко замінити, негайно знижує, як енергоємність, так і показник пошкодження деталей, а також відтермінує заміну зношеної продукції, що здійснюється у середньому лише у трьох- п’ятирічному періоді.

Чи краще використовувати двозонну або однозонну машину ємністю 20 л з точки зору загальних витрат?

Двостороння конструкція має вищий рівень початкової вартості, однак за цикл створює два контейнера, що підвищує потужність до позначки 120 ц/год і знижує розрахункові індекси енергії та праці. Для покупців зі стабільно високим обсягом двостороння конструкція посилює комбіновану TCO навіть за вищої початкової вартості; для покупців з низьким або періодичним обсягом двустороння конструкція утримує початкову вартість на середньому рівні та не припускає затрат на незаполадкову потужність.

висновок

Ціна власності на екструзійну формувальну машину обсягом 20 л не схожа на цифру, указану в проформальній рахунковій накладній. Це структура з п'яти сфер, яка починається з великих витрат капіталу у першому році, коли капітальні витрати складають 26 індексних одиниць на 100-базову одиницю, і стабілізується у вигляді профілю, де домінують операційні витрати до п'ятого року, коли енергія становить 31 пункт, а робоча сила – 18 пунктів. Досвідчений фахівець з сировини у цій галузі обізнаний з нормою. Мінімальний крохмальний термін – це витрати, пов'язані з транспортуванням продукції, включно з перевезенням заданим товарно-транспортним засобом до місця використання. Якщо потреба в крохмалі, як правило, є обмеженою і незмінною, а проблеми з погано упакованими товарами перевищують 10% – це моментально очищаються.

Для глобальних покупців практичні уроки є однотипними незалежно від регіону. Встановіть архітектуру установки, щоб вона відповідала рівню енергетичних і трудових витрат на ринку призначення, розглядайте дуговий молот і допоміжні матеріали як першокласні статті затрат інвестицій, а не як завершальний момент, вибирайте рідкісний смоляний пластик для дугового формування HDPE за показником температури розплавлення, щільності, коефіцієнтом спектральної потужності, і відповідність стандартам UN 1H1, а не виключно за ціною, і перевірте відповідність її стандартам CE, ISO 9001, EN 422, IEC 60204-1 і UN 1H1 перед підписанням. Компанія Apollo, завод Wanplas з понад 20-річним досвідом в екструзійному дуговому формованні і асортиментом виробів від бутлів з харчових добавок об’ємом 200 мл до баків з хімічними речовинами об’ємом 20 л та інші, позиціонує свої серії ABLB і ABLD, а також повністю електричну лінію, щоб покупці могли запропонувати заміну витрат на інвестування за рахунок витрат на експлуатацію на аналогічній основі. Коли кожну пропозицію висловлюють відповідно до того ж 100-точкового позначеного базового показника, п'ятиріве рішення стає структурним порівнянням, а не розрахованим за методом гадки, і та машина, якою придбають, має найкращий профіль вартості, який максимально відповідає обсягам, регіону і стратегії вибору смоляного пластику, поставленого покупцем.


Новини галузі

Привіт! Запрошуємо вас відвідати нашу фабрику!
Отримати ціну
Отримати ціну