Як зменшити витрати на виробництво завдяки високоефективним машинам EBM: практичні методи


Зниження виробничих витрат за допомогою високоефективних машин EBM в принципі є технічним приготуванням, а не придбанням товару. У екструзійному формованні з відпалу машина сама визначає максимальну кількість смоли, яку можна вкинути в контейнер, кількість кіловат-годин, яка витрачається на кожен екструдований кілограм, довжину циклу та кількість контейнерів, що виходять з станції відпалу, які дійсно можна продавати. Конвертер, який використовує двадцятирічну гідравлічну машину з фіксованим об'ємом, оснащену програмуванням 12 пунктів для пресформа, може оптимізувати параметри процесу протягом усього року, і все ж втратити конкуренцію компанії, чья серво-гидравлічна машина здатна контролювати товщину стінки на 100 пунктів, і відрізняється правильно спроектованою системою охолодження.

Цей посібник розглядає проблему, деталізуючи чотири основні аспекти, які впливають на кінцевий результат: енергію, матеріали, час циклу і кумулятивний прибуток. Кожен з цих аспектів розглядається з урахуванням параметрів, які надають значення на конкретному виробництві, а не в брошурі. Фірма Apollo, це завод Wanplas у місті Чжанцзяган, який вже понад двадцять років спеціалізується на екструзії пластиків під тиском і має більше ніж 4 000 машин, що експлуатуються в понад 90 країнах світу. Фірма Apollo виготовляє десять серій машин і понад 80 моделей, які пропонуються в асортименті ABLB для контейнерів об'ємом від 20 мл до 20 л, асортименті ABLD для великих об'ємних виробів, а також повністю електричних моделей для галузей, у яких не можливо використовувати гідравлічні рідини. Нижче приведені технічні характеристики цих машин, розкриваючи завдання, які на них накладаються в умовах реального виробництва у таких галузях харчової та напоєвої промисловості, виробництва щоденних хімікатів, хімічної промисловості, будівельних матеріалів, медичної та фармацевтичної промисловості, а також автомобільного виробництва.

У цій статті витрати виражаються у відносних термінах – відсотках, кратних, індексних очках проти базового відліку в 100 і якісних групах низького, середнього, високого, дуже високого і преміального рівнів. Це свідомо. Вартість смоли, енергії та оплати праці значною мірою відрізняється в різних регіонах, але фізика формування пари, тепловиділення та електричне значення променевого насоса однакові. Рівня виражена адекватніше, оскільки абсолютна цифра не відображає реальності.

Основні показники економії витрат на технології ЕБМ
  • Реактив, як правило, представляє45–65%перетворена вартість обробляного контейнера
  • Specific energy: conventional hydraulic 0,75 – 1,05 кВт·год/кгсервогазозривні0,45–0,65 кВт/кг., повністю електричний0,35–0,50 кВт∙год/кг.
  • Програмування високого розрізнявання (100+ точок) зменшує вагу контейнерів.8–15%про профілювання геометрії.
  • Часовий відсоток на основних продуктах може переміщуватися від35%нижня18–22%Включаючи роботу з інструментами та припари
  • Чиста внутрішня реградування перемелювання.20–35%.Стандарт для одновиткових упаковок з ПЕВ.
  • Керамічні і інфрачервоні нагрівальні ланцюги знижують енергію нагріву трубки.25–40%проти чистої опору енергозберігаючих ременів

Чому зниження витрат на обладнання є рішенням машини?

Найдорожча помилка при технології екструзійного формування полягає у визначенні економії витрат як проблеми налаштування процесу, коли справа стосується можливостей машини. Оптимізація процесу на машині, яка не має необхідної технічної розв'язки, призводить до невеликих і нестабільних результатів, які зникають в момент, коли змінюється оператор або температура навколишнього середовища. Технічні можливості машини забезпечують стабільні результати, оскільки їх можна вважати завозжатими.

Уявімо 5-літрову бак для бензину з ПЕВТ, виготовлену на двох машинах з однаковим смоловим покриттям, однаковим пресом і однаковим рівнем кваліфікації оператора. Машина А має програвач Парисона з 20 точками, постійно робочу насос з поперечною перепусткою, гладкі нагрівальні стрічки і однозонну затискну куisini. Машина Б має програвач Парисона з 100 точками з контролем товщини стін радиально, сервоприводний насос з регульованим об'ємом, керамічні нагрівальні стрічки з ізоляційними муфтами і двозонну затискну куisine. Машина Б виробить той же функціональний контейнер на 8-15% меншою вагою деталей, приблизно на 40% меншою кількістю праці робочого та на 25-40% вище тарифів. Ці три переваги сумуються. Це не зміна процесу, це відмінність між двома структурами затрат.

Тому правильний порядок дій для будь-якої програми зменшення витрат повинен бути таким: спочатку описати те, що може втілити в деталь зараз стоячий стан техніки, потім визначити, яка зазначена у завданні ланка є домінуючою, а потім прийняти рішення, чи можна закрити прогалину за допомогою налаштувань, доопрацювань або лише заміни машін. Ігнорування першого кроку – це те, як підприємства по одному року переганяють в пошуках 2% зниження, тоді як структурна прогалина залишається незмінною.

чотири перемикачі, розміщені в порядку характерних коефіцієнтів повернення

  1. Material.Тому що смола домінує в складові витрат, 10-відсоткове зниження ваги в контейнері більш цінне, ніж 30-відсоткове зниження споживання електроенергії майже на кожному підприємстві. Починайте з цього.
  2. Варіантний час циклу.Більш короткі цикли розподіляють кожну фіксовану витрату – знос машини, амортизація прес-форм, робочу силу, загальну витрату на приміщення – на більшу кількість одиниць. Зменшення циклу на 15%, як правило, виводить 5–9% із перерахованих витрат.
  3. Прибуток.Відкинутий контейнер транспортує весь шлак, енергію, робочу силу і кошти на один цикл, крім обробки та утилізації. Відвідування або подовження ваги виходу “першого пасу” від 94 до 98% часто є найдешевше альтернативним варіантом для чотирьох пунктів.
  4. Енергія.Ця сфера використовується все ширше і стає все більш стратегічною, але частка абсолютного енергоспоживання залишається меншою порівняно з трьома попередніми пунктами. Енергетична діяльність являє собою найпростіший для перевірки компонент, що дозволяє використовувати його в цілях зміцнення внутрішньої довіри.

Що насправді означає висока ефективність в специфікації EBM

Ця фраза має велике значення. В технічному описі вона повинна розбиватися на вимірювані вимоги: споживання енергії в кВт-год на 1 кг полімеру, видалений за номінальну давальну потужність; розмірність програмування поршня у точках, з чи без радіального налаштування; час сухого циклу при заданому вазі преса і вихідному ході; витрата преса в кг/год/оберт; конструкція циркуляційної системи, число Рейнольда; показаний вихід у першому циклі за заданою специфікацією продукту. Проізводитель, який може надати всі шість цифр, описує машину. Производитель, який не може надати жодної з них, описує надій.

Розбивка вартості одиниці вироби у формованій тарі

Перед оптимізацією будь-якого модуля розпадають конвертовані витрати одного контейнера на його компонентні ланки. Таблиця нижче відображає типовий розподіл для жорсткої упаковки середнього об'єму, виробленої на сучасному обладнанні з екструзійного формування розпилу. Розподіли є широкими, бо розмір контейнера, сертифікація пластику, рівень автоматизації та структура заробітної плати працівників варіюються, але формування ланок визнано значною мірою стабільним у галузі.

Таблиця 1 — структура вартості одиниці екструдованого контейнера (частина від загальної перетвореної вартості)
Cost elementТиповий масовий ударОсновні двигуни.Чутливість до вибору машини.
Вуглець (оригінальний, перед регридировкою)45–65%Вага деталі, співвідношення розпорошення, вибір якості, частка відходів.Дуже високий – функції машини та верстатних пристроїв контролюють геометрію та режими розливання
Електроенергія (виготовлювальний екструдер, приводні механізми, опалення, охолоджувальна система, стиснене повітря).6–14 %Архітектура приводу, тип нагрівача, ізоляція, відбор повітря при нагріванніДуже висока — розбіжність між архітектурами становить в межах 2–3 разів.
безпосередній працівник (робота, дефлашівка, пакування, контроль якості)5–15%Уровень автоматизації, спосіб випаровування, обробка контейнерівВисокий — але вирішується в основному за допомогою автоматизації вниз по потоку.
Амортизація прес-форм.3–8%Кавітація, ресурс форм, обсяг програми, частота поточної зміни.Середній – доменний рахунок та системи швидкої зміни форм контролюють стан машини
Відповідне амортизація обладнання та його фінансування.5–12 %Капітальний рівень, кількість годин експлуатації, очікувана термін службиВисокий — розподіляється за темпом випуску, тому тривалість циклу має значення
чиста втрата прасування та залишки (після відновлення вторинної сировини)2–6%Відношення випаровування, чистота регріну, термічна деградація, забрудненняДуже високий — закритий ланцюг реградування — рішення, що стосується машини та планування.
Час простою та втрати часу на перехід операцій.3–9%Час зміни форми, втрати підкиснення, відходи на початку роботи, непланові зупинки.Високий – швидка заміна форм та стабільний контроль значно знижують цей показник
Технічне обслуговування, запчастини та витратні матеріали.2–5 %Гідравлічний сервіс, знос винтов та бури, уплотнювальні елементи, фільтриВід середнього до високого — повністю електричні машини повністю усувають обслуговування гідравліки
упаковка, комунальні послуги та загальні затрати підприємства3–7%Картон, плівка, вода, ВЛ і КХВ, площі підлоги на одиницю продукціїНизька до середньої

Правильне читання таблиці.

З цього розподілу випливає три обсервації. Першою є те, що будь-який проект, який зменшує грамів смоли на продаваний контейнер, атакує найбільший індивідуальний блок і робить це двічі – перший раз через покупну смолу, а другий раз за допомогою лінії попереднього пресування і відходів, що пропорційна вазі деталі. Другою є зазначеність енергетичних витрат та витрат праці в порівнянні з їх часткою, оскільки вони помітні на місячних рахунках, а відсоток відходів смоли кроїться в показниках виходу продукції. Третя обсервація полягає в тому, що амортизація обладнання не є постійною сумою: вона є витратою за годину, поділеної на число деталей на годину, тому стиснення тривалості циклу безпосередньо зменшує ці витрати без зазначення ціни обладнання.

Вибір якості матеріалу і його коштове значення.

Вибір квалітету клею взаємодіє з усіма іншими факторами. Вироби з поліетилену високої щільності, такі як портфельні штрихи 5502 або BL3, створені для максимального ступеня сходинності наладки та низького темпу тампонування, починаючи від 0,2 до 0,4 г/10 хв. за стандартних умов. Це дозволяє тривалий видек протвірника без перекосу. Високий темп тампонування класів відображається меншою навантаженням на мотор та енергозатратами, але відбувається швидше, тому доводиться використовувати коротші потужності, більш товсті безпечні гарантії або прийом з акумулятором – і очевидні переваги у формуванні використовують більше енергії, ніж заощаджуються. Це класичний випадок фіктивної економії в виробництві в модулях.

Класи поліпропілену, такі як випадкові сополімери класу R370Y, пропонують чистоту і вищу температуру експлуатації для контейнерів з гарячим заповненням і фармацевтичних контейнерів, але їх звужений вік обробки і нижча міцність розплаву потребують жорсткого контролю температури розплаву, як правило, в межах плюс або мінус 2 градуси залежно від зон цистерни, а також часто використання головки з високим ущільненням з покращеною термальною однорідністю. PETG застосовується там, де чистота і хімічна стійкість виправдовують використання матеріалу преміум-класу; для нього потрібна ретельно сушка до низького рівня залишкової вологості і знижена сонячна деформація, щоб уникнути гідролітичного руйнування, а його чутливість до вибуху робить зменшення крихкості вкрай важливим. Перевірку щільності відповідно до ASTM D1505 і поведінку при ударі відповідно до ASTM D2561 на предмет стійкості до тріщин під впливом навколишніх факторів в контейнерах, вигнутих методом формовки, використовують як стандарти, за якими перетворювачі перевіряють, щоб підтвердити, що заміна зразка не призвела до того, що контейнер вийшов за границі зазначених стандартних параметрів.

Оптимізація енергії: архітектура приводу, опалення та рекуперація тепла.

Потужність електромобілів розподілена на три приблизно рівні блоку: привід екструдера, який плавляє і перекачує полімер, гідравлічна або електрична система переміщення, що фіксує, пересуває, прожаровує і випускає, і теплові послуги, що включають опалювання барабана, охолоджений водою і компресорним повітрям. Кожен відповідає на різні заходи, і найбільший розмах приходиться на архітектуру приводу.

Архітектура приводу: розподіл у 2–3 рази

A conventional fixed-displacement hydraulic EBM machine runs its pump continuously at system pressure. Whenever no movement is demanded — which on a typical cycle is the majority of the time — that flow bypasses over a relief valve and converts directly into heat in the oil, which the cooling system must then remove, consuming further energy. Гідравлічний серво systems replace this with a servo motor driving a variable-displacement pump that turns only when flow is required and at only the speed required. Повністю електричний. machines eliminate the hydraulic circuit entirely, using servo-driven ball screws and toggle mechanisms for clamping and carriage motion, with regenerative braking recovering deceleration energy.

Таблиця 2 — порівняння архітектури електропривода на машинах екструзійного типу, що застосовують технологію пневматичного формування
ПараметрТрадиційна гідравлікаГідравлічний сервоПовністю електричний.
Конкретна енергія (кВт·год. на кг екструдованого матеріалу).0,75-1,050,45–0,65.0,35–0,50
Загальна економія порівняно з базовими параметрами.Основа (100 індексних пунктів)Індексні точки 55–7040–55 одиниць індексу
споживання в режимі очікування і без навантаженняHigh — pump runs continuouslyНизкий — близький до нуля між рухамиДуже низький — сервоприводи у спокої.
Завантаження з охолодження масла.ВисокийЗменшити на 50-70%Ні.
Повторюваність руху ульотівПостійний режим роботи з тимчасовим збільшенням навантаження при зміні температури масла.ДобрийВинятково гарний, незалежний від температури
Шум затискного пристрою та валикаВисокийMediumНизький
Витрати на обслуговування гідравлікивисока напруга (масло, фільтри, ущільнення, шланги)MediumНі.
Ставка капіталуНизькийВід середнього до високогоПреміум
Найкраще підходитьНизкий ступінь використання, судна класу ABLD великого обсягу, лінії, обмежені бюджетом.У більшості середніх і великих програм пакування, від 0,1 до 20 л.Висока продуктивність, маленькі контейнери, чисті приміщення, фармацевтичні вимоги без вмісту води

Прикладний аспект: для заводів, що працюють у дві-три зміни на контейнерах обсягом від 0,1 л до 20 л, сервогідравлічна система багатьма способами є найвигіднішим вибором, оскільки вона дозволяє заощадити більшу частину доступної енергії, коли капіталовкладення є значно меншими, ніж у повністю електричному варіанті. Повністю електронний тип починає переважати тоді, коли поширення масел неприйнятне – в фармацевтичній, медичній та деяких областях контакту з продуктами харчування згідно з вимогами ЄС 10/2011 та FDA 21 CFR 177.1520 – або коли коефіцієнт використання перевищує 6 000 годин на рік, при цьому залишкові 15-25% переваги набувають значущої величини. Повністю електронна серія Аполлона, що охоплює контейнери обсягом від 200 мл до 20 л, існує саме для цього сегмента, поряд з гідравлічними та сервогідравлічними лінійками ABLB та ABLD.

Нагрівання вала: ланцюги, теплоізоляція та проблемне його знаходження у режимі вимушеного очікування

Загальний обсяг теплоти від нагріву барабана часто не вважається великим, оскільки після попереднього нагріву характер роботи на постійному режимі заведений невеликий. Такий підхід не враховує двох фактів: барабан і матриця постійно випромінюють тепло в приміщення, яке, нарешті, видаляється системою вентиляції. Провайдер системи після установки інфрачервоного лампового нагрівача на барабане цих двох проблем одночасно ліквідує, крім того, вдається запобігти втраті тепла, що виходить в армуючу систему.

Стол 3 — можливості опалювання барабана і головки пресового штампу
Метод нагріванняЕнергія проти чистого опору базового рівняПоведінка нагріванняПримітки
Коридори чистого опору (міка)Основа (100 індексних пунктів)Велика швидкість, великі зміни випромінювання.Найнижчі витрати капіталу, максимальні втрати в стані рівноваги, найгарячіша робоча середовище.
Керамічні стрічки з ізоляцією.60-75 індексних одиницьНезначним чином повільніше нагрівання, дуже стабільна роботаТипове зниження витрат на 25–40 %. Ідеально підходить для тривалої безперервної роботи.
Інфрачервоні рефлектори.65–80 індексних пунктівШвидка та ефективна радіационна передача до барабанаТиповий показник економії 20–35%; хороша реакція на часті зміни сортування
Огортання ізоляцією на існуючих лентах80–88 балів індексуНе змінено.Економия від 12% до 20% як модернізація; одне з найдешевших рішень, доступних на ринку.
Обігрів за допомогою індукції.50-70 індексних одиницьДуже швидке, впевнене управлінняНайвища межа капіталовкладень; обґрунтована для операцій, які мають високе значення або потребують швидкої заміни.

Утеплювальні костюми заслуговують особливої уваги, оскільки вони є модернізацією, не вимагають зміни контролю і, як правило, окупаються швидше, ніж інші заходи з енергозбереження. Крім того, вони знижують температуру навколишнього середовища біля машини, що зменшує навантаження на опалення та кондиціонування, а також покращує комфорт оператора – це перевага другого порядку, яка рідко відображається в розрахунку, але є реальною.

Системи з двигунами з регульованою частотою, стратегія охолодження і рекуперація тепла

Три додаткові заходи доповнюють енергетичну програму. По-перше, пристрої з регульованим частотою обертання на основних двигунах екструдера, помпах води з холодильником та вентиляторах водяного охолоджувача перетворюють тверді навантаження на відповідно навантаження, що відповідає вимогам; потужність помп та вентиляторів приблизно пропорційна кубі швидкості, тому 20-відсоткове зменшення швидкості призводить до скорочення потужності приблизно наполовину. По-друге, стратегія охолоджувача має більшим значенням, ніж розмір охолоджувача: відокремлення циркуляційного контуру охолодження прес-форми при 8-12 °C від циркуляційного контуру охолодження гідравлічної передачі та трансмісії при 25-30 °C дозволяє роботі циклу з більш високою температурою на вільному водяному охолоджувачі більшу частину року, а не на механічному охолодженні.

Третя – відновлення спалюваної енергії. Линія екструзійного формовочного виготовлення відкидає значну низькоякісну теплоту через масляний охолоджувач, післяохолоджувач компресора повітря та поверхню барабана. Впровадження холоду компресора та масляного охолоджувача в контур гарячої води заводу для попереднього сушіння гранул, промивки або опалення приміщень є простим технічним рішенням, яке не впливає на процес полімерного виготовлення. Саме компресорне повітря заслуговує уваги: надування контейнерів під тиском 6–10 бар є одним із найдорожчих видів склерону та енергії, а системи з відновлення повітря, які уловлюють вихлоп, що з’являється під час кожного циклу надування, в приладі вихлопу тиску для попереднього надування або пневматичних послуг, регулярно зменшують споживання стисненого повітря на 20–35% на машинах з високим коефіцієнтом кавітації.

Вартість матеріалу Optimization: Parison Programming, Co-extrusion and Regrind

Матеріал є найбільшим блоком витрат, і саме в цьому сегменті машин з високою ефективністю ЕБМ створюють найбільшу відмінність від устаткування попереднього покоління. Головними механізмами тут є: розподіл полімеру тільки там, де це потрібно контейнеру, заміна дорогого полімеру на більш дешевий в шарах, які не вимагають дорогих властивостей, та подальша переробка всіх відходів процесу.

Програмування паразину: від 20 до 100 балів і більше

Програмування парізаузу контролює профіль аксіальної товщини стінки екструдованого трубки переміщенням преса або патрона під час екструдування. Резолюція контролю — кількість дискретних точок по довжині парізона — визначає, наскільки точно профіль товщини екструдованого трубного виробу може відповідати фактичним вимогам контейнера після обдування. Контейнер — не є однорідний об'єкт: підголовник і дно мають найвищий відсоток обдування та надто тонка стінка; області рукояток і зони смикання потребують додаткового посилення, а довгі прямі ділянки вимагають лише достатньої товщини стінки для дотримання показників максимальної навантаженості та жорсткості.

При 12–20 бальних точках програмувач може застосовувати лише грубі кроки, що змушує оператора надмірно товщити всі зони, щоб захистити найтонші місця в кожному кроці. При 100 бальних крапках або більше профіль добре відповідає вимогам, а резерв безпеки зменшується з дозволу на рівні зони до дозволу на рівні точки. На профілюваних геометричних формах це дозволяє зменшити вагу контейнера на 8–15%, без зниження функціональних показників. На простих геометричних формах з прямими стінками виграш менший, як правило, 3–6%, тому що в них менше профілю, який потрібно відповідати.

Контроль товщини радіальної стінки – іноді описується як частина контролю товщини стінки або контролю деформації штампа – додає другу вимірну ось, шляхом деформації щілини штампа у радіальному напрямку. Це важливо для овальних, з відkopтом горловини, поворотних та некруглих контейнерів, де співвідношення розгону змінюється як по всій окружності, так і по висоті. Комбіноване 100-точкове такесальне програмування та радіальний контроль на поворотній 5-литровій бочці дозволяє досягти верхнього кінця діапазону, що становить від 8 до 15%.

Практична послідовність для випробування зменшення ваги
  1. Визначте діючий стан поточного контейнера за матрицею та зобразить на місцевості фактичну товщину стінки у будь-якому точці, а не лише на формально визначених контрольних ділянках.
  2. Визначити функціональну мінімальну вартість на кожному секторі: верхнє навантаження, пробивні випробування відповідно до застосовуваних стандартів для контейнерів, а також вимоги щодо стійкості до тріщин, що виникають під дією зовнішніх факторів.
  3. Зменшить налаштування профілю на 2% від ваги з передумовою збереження всіх інших параметрів.
  4. Перевірити вручну різні режими навантаження, падіння та продуктивність на кожному місці; припинити один запуск до того, як будь-який індикатор перевищить границю специфікації.
  5. Устаткуйте прийнятий профіль на мінімум дві повні тижні виробництва, перш ніж закріпити його у рецептурі.

Многошарові екструзії: застосування дорогої пластмаси лише там, де це ефективно

Мультишарові технології комбінованого виготовлення є другим інструментом для адаптації матеріалу і часто неправильно розглядаються лише як технології бар'єрного захисту. Однак це також технологія, яка дозволяє заощадити. Двішарова структура дозволяє основному шару нести реградинд, рецикльовану речовину або полімерний наповнювач найнижчої вартості, а внутрішній та зовнішній шари – виродний сухий матеріал, відповідний для контакту з харчовими продуктами або замінюючий пластикати, що мають смачну плівку. Трьохшарова або чотиришарова структура додає EVOH і підтримуючі шари, тим самим забезпечуючи паробар'єрний захист із вмістом EVOH в середньому 2–6 % від загальної товщини стінки, а не вимагаючи використання дорогих полімерів без бар'єрного ефекту.

Таблиця 4 — структури шару та логіка вартості матеріалу
СтруктураТипова функція шарування.Ефект від вартості матеріалуТиповий застосування
Едовий шарОдиночна стінка з ПЕД або ПП.Основа (100 індексних пунктів)Загальна упаковка, хімічні контейнери, щоденні хімічні флакони.
3-шаровий (прямий, з регрануванням, прямий)Зовнішня та внутрішня первинна сировина, серцевина з нею несе 30-50% регринду82–92 бали індексу на матеріалКонтейнери для миючих засобів, полімерних масел та агрохімікатів
3 шар (барвний / натуральний / барвний)Пігмент обмежений тонкими ділянками.88–95 бальних крапок; при використанні змішуваного матеріалу щільність становить від 40% до 60%.Баночки з високим вмістом пігментів
п'ятишаровий з EVOHПВХ/шар/ЕВОГ/шар/ПВХ.105–120 індексних одиниць, але замінює повний бар'єрний варіант.Продуктові соуси, агрохімікати, розчинники у упаковці.
6-шарова структура з EVOH і пересортуPE / регринд / скріпка / EVOH / скріпка / PE95–110 балів індексу з повною бар’єрною перевагоюКонтейнери для палива та розчинників, товарів з довготривалим терміном зберігання

Кейс з кольоровим шаром варто ізолювати. Пігмент і майстербаш зазнають великих витрат – річні витрати на 1 кг порівняно з базовою смолою. При обмеженні кольору до двох шарів з 8–12 % від загальної товщини стінки витрата майстербашу скорочується на 40–60 %, а очі не бачать різниці у результаті, тому що розглядають тільки зовнішню поверхню. Множина конвертерів, яка використовує мішки з високим вмістом пігментів на однокомпонентних машинах, фактично платить за пигмент за цілу стінку.

Кількісний відсоток: різниця від 35 до 20 відсотків.

Флеш - це полімер, який витягується, нагрівається, пропечатується і потім відрізається. Хоча у випадку ідеального внутрішнього повторного використання це вимагає грошей: він витрачає потужність екструдера, поглинає енергію двічі, займає час циклу, помітно деградує при кожному проході і потребує обладнання для гранулювання, транспортування та змішування. Контейнер з 35% флешу зобов'язує екструдер виробляти приблизно 1,54 кг плавленого матеріалу на 1 кг контейнера, який можна реалізувати. При 20% флешу цей показник знижується до 1,25, що означає 19% зниження необхідної продуктивності екструдера для одного і того ж продаваного виходу - потужність, яка стає доступною для виробництва без покупки іншого приладу.

Зменшення співвідношення розгону є комплексним завданням, що включає виготовлення інструменту та виготовлення парасину:

  • Геометрія прямуванняЗанадто широкі кутові шви породдя призводять до утворення широких прокладок з плавлення. Перепроектування ширини лінії породження та кута щипці до мінімального значення, при якому все одно буде утворюватися стійкий шов, часто приносить максимум 3–6% відношення кількості прокладок плавлення.
  • Контроль довжини дорозі.Видужування парійона довше, ніж потрібно пресу для страхування проти коротких човників, є обов'язковим і дорогим. Щільна синхронізація режиму знімання з програмувачем позбавляє від надлишку на кінці.
  • Розміри виливниці та циліндраПеревищене розміщення матриці призводить до утворення більш важкого паризону за будь-якого заданого програмного профілю. Відповідність матриці та вставного валка фактичній масі контейнера повертає діапазон роботи програми.
  • Mold shut height and clamp parallelism.Подібно розташована продукція має варіативну товщину затвердіння і змушує оператора додавати запас товщини стінок, щоб захистити від тонких ділянок.
  • Handle and neck flash design.У приладях обидві частини вікна і шийки часто споживають більше енергії, ніж весь корпус. Найбільші одноразові зниження досягаються, змінюючи цю область.

Повторна грануляція: 20-35% повторного взаємодії та керування швидкістю плавлення.

Внутрішній перекалений матеріал є безкоштовним лише в тому випадку, якщо він повертається в процес без ушкодження продукції. Керуємучою змінною є теплова історія. Кожна переробка через екструдер піддає HDPE дії розтягнення і нагріву, що призводить до розриву ланцюга або, в ряді марок і пакетів додатків, до легкої хімічної зв'язки. У будь-якому разі швидкість ходу рідини змінюється. Зміна швидкості ходу рідини змінює міцність розплаву, що, в свою чергу, впливає на рельєф вторинної заготовки, яка зміниться за відсутності програмованого розподілу товщини стінки.

Практичні правила контролю, які діють в майже всіх операціях з однолітковою упаковкою з HDPE:

  • Чиста комбінація внутрішнього переплавлення.20–35 % заміщення.Для загальної упаковки – не перевищувати 15% для контейнерів з вимогами до міцності на тріщини у складних умовах навколишнього середовища.
  • Вимірювання швидкості руху шламу у поєднаній сировині не менш ніж один раз за зміну, якщо частина пересорту становить більше 25 %, та відхилення від цієї норми є причиною відхильниківз плюсом або мінусом 15% from the virgin reference value.
  • Ограничте матеріал доtwo thermal passesперед перенаправленням його на продукт з нижчими технічними характеристиками або зовнішній стрічок для переробки.
  • Вміст грануляту миттєво висмоктується, поки він ще теплий, але повністю стабілізований за розмірами – зазвичай протягом 1 – 2 хвилин після розморожування, – щоб зменшити енергоспоживання гранулятора і виділення дрібних частинок
  • Управління пиловими матеріалами: утримувати частинки менші за 300 мікрометрів у розряді, що не перевищує 3 % від маси перекалених матеріалів, оскільки пилові матеріали розплавляться раніш, призведуть до нерегулярності подачі і нерівномірно погіршать якість.
  • Використовувати гравиметричне розподілення, а не об'ємне. Більш висока щільність гранульованого флешу і сирого грануляту приведе до точного відхилення 5–15% при об'ємному розподіленні, що прямо передасться на відхилення маси.
  • Комбінацію переробки дерново-вовняної маси зберігайте сухою та укритою. Вода, що поглинається ПВХ, викликає незначні зміни, але поверхнева вологість гірлянд призводить до відвертання вісьового вала і появи на поверхні дефектів.

Для резервуарів, які контактують з продуктами харчування, повторна переработка порошку повинна залишатися в рамках застосованої схемі дотримання вимог. Закритий цикловий інтрапредприятсовий перероблений порошок відповідного матеріалу, як правило, є прийнятним за умови, що він не був заражений контактом з продуктом або сторонніми матеріалами, але виробник несе відповідальність за документування. Система якості відповідно до ISO 9001 і систему відстеження походження матеріалу від силоса до резервуара є практичним механізмом для його виведення.

Скорочення часу циклу: охолодження, управління повітрям та планування станції

Час циклу у екструзійному лит區 формування домінує у процесі охолодження. У типовому контейнері HDPE охолодження складає 55–75% від загального циклу, замикання, вдування, відведення та засипання рухомого контейнера займають решту частини циклу. Отже, кожен секунд, відданий на охолодження, має значний вплив, і охолодження, в той час, як це фундаментальна проблема передачі тепла, визначається дизайном лита і технікою водяного контуру, а не налаштуваннями машини.

Проектування системи охолодження прес-форми

Три параметри визначають ефективність охолодження: близькість каналів до поверхні порожнини, турбулентність течії та температура охолодного текучого середовища. Звичайні прорізані прямі канали повинні відповідати міцності литва і технічним характеристикам виготовлення, що вимагає розміщення їх від поверхні порожнини у точно тих областях - плечей, ручок, тиску в основі - де полімер товщий і повільніше охолоджується. Конформний канал для охолодження, вироблено за допомогою методики додаткового виготовлення чи шляхом ламінованого кріплення, йде паралельно контуру порожнини з постійним відступом 6-10 мм і усуває ці гарячі зони.

Найчастіше випускається джерело втрат – турбулентність потоку. Повільний теплообмін значно посилюється, як тільки потік стає турбулентним, а практичною перешкодою є перетинний коефіцієнт Реїнольда понад 4000 у кожному контурі. Множина формув виконана за технологією з надмірно великими розвідними трубами та довгими серійними контурами, що забезпечують ламінарний потік безпосередньо при доставленому тиску помпового насоса; вода протікає, поглинаючи в середньому мало тепла, і повертається до холодильні системи виключно нагрітою. Розподіл довгих серійних контурів на короткі паралельні контури, кожен із яких вимірюється потоком та балансується, не вимагає великих витрат та у більшості випадків скорочує час охолодження на 8–15 %, але без інших змін.

Температура охолодної рідини в діапазоні 8–12 градусів Цельсія є звичайним оптимальним значенням для контейнерів з ПЕДВ. Більш холодна вода збільшує температурний градієнт і додатково скорочує час охолодження, але може призвести до утворення конденсату на поверхнях форм у приміщеннях з підвищеною вологістю, що викликає підташкування та корозію, а також відчутне збільшення споживання енергії холодильної установки. При використанні нижчих температур слід комбінуювати управління формою і умовами роботи приміщення. Тому приміщення вогнестійкості повинні мати дегідрировану повітря.

Внутрішнє охолодження та управління повітрям

Пляшка охолоджується з обох боків. Зовнішнє охолодження здійснюється за рахунок форми; внутрішнє охолодження - завдяки подаваному повітрю. Статичне повітряне здавлювання швидко досягає теплового рівноваги з внутрішньою поверхнею і перестає виводити тепло. Системи внутрішнього обміну повітря постійно замінюють це затоплене повітря через повітряну плунжер з двоступеневою підводкою, доставляючи свіже повітря та відводячи затоплене повітря протягом фази охолодження. На контейнерах з товстими стінками, які перевищують 5 л, система внутрішнього повітряного обміну звичайно виділяє 15-30% загального часу циклу. На контейнерах з тонкими стінками, які не перевищують 1 л, цю перевагу зменшує швидке охолодження стінки тільки боку форми.

Час реакції клапана відноситься до другого параметра з боку каналу повітря. Клапани «вдування», «віддування» та «попереднє вдування» повинні відкриватися і закриватися чітко, а повільні клапани додають десяті частини секунди в кількох точках кожного циклу, що призводить до помітної втрати продукції протягом зміни. Клапани тривалого дії з коротким ходом, встановлені близько штока роздування, з розміщеним в них достатнім розміром каналу віддування, є правильним вибором. Канали віддування часто все ж недостатньо розміщені – конструктори концентрують увагу на вдуванні повітря і забувають про його витікання. Контейнер не можна демонтувати, поки тиск повністю не зменшився.

Архітектура станції та кавітація

Розташування машини визначає, скільки циклів є продуктивними. Машина з одним станом екструдує, затискає, роздує, охолоджує та викидає пластик послідовно; екструдер продовжує виробляти продукт під час періоду закриття форми, і пашине потрібно акумулювати або відправляти мобільним тиском. Машина в стилі "дуальний пошук" заміняє дві форми під одним губкою, тому одна форма охолоджується, а інша отримує пашине, перетворюючи час охолодження з послідовного на паралельний. Це є найефективнішим архітектурним зміни для контейнерів з обмеженим охолодженням.

Таблиця 5 — архітектура машини й вплив кавітації на вихідну продукцію.
КонфігураціяОтносиний показник продуктивностіПоказник вартості одиниці виготовленої продукціїНайкраще підходить для
Едній станції, 1 порожнина100100Великі резервуари, невеликий об’єм, часті зміни, збирання проб
Единий блок, 2 ниші185–19562–70Контейнери середнього обсягу від 1 до 5 л.
Двоступенецький станок (шляхет), по 1 порожнині.155–18068–78Контейнери округлої форми з двома стінками для продуктів об'ємом 5–30 л
Двох стійок, по 2 порожнини кожна300–35012000–16000 × 5000–6500 × 6000–8000High-volume 0.5–5 L packaging programs
Единий блок, 4 ниші355–38542–50Об’єми батарей невеликого формату 0,1–1 л
Один станок, 6 порожнин.510–56036–44Великі кількості маленьких контейнерів, фармацевтичні та повсякденні хімічні продукти
Один стійка, 8 порожнин660–73032–40Досі не завершені програми, 0,1–0,5 л

Кавітація не безкоштовна. Кожен додатковий отвір збільшує складність голів нагріву, необхідних для рівномірного розподілу розплавленої маси, суттєво впливає на вимоги на стабільність заготовки, значно збільшує час переключення й підбиває підсумки в разі відхилення якогось окремого отвору від графіка специфікації. Індекс продуктивності у таблиці не відповідає сумі порядкових множин, саме тому, що пристрої з 8 отворами видають приблизно у 6,6–7,3 разів менший обсяг, ніж пристрої із 1 отворами, оскільки витікання в процесі балансування та невеликі додаткові цикли з'єднання витрачають різницю. Оптимальна кавітація – мінімальна та йде в межах від доцільного використання програми, а не максимальна, на яку здатний кожен шаблон.

Втрати при переключенні та запуску

Час циклу роботи порушується, якщо машина проводить години на переключення. Швидкі системи зміни форм з попередньо нагріватими формами на роликових вагонах, стандартизоване кріплення і швидкознімні водні та повітряні муфти регулярно скорочують зміну форм з чотирьох годин до менше ніж однієї. Очищення втрат при зміні сорти чи кольорів вирішується за допомогою очищувальних речовин та послідовності – запуск світлих кольорів перед темними та групування суміжних сортів протягом виробничої тижня. Початковий стружок варто вимірювати як окрему статтю; при коротких ділах цей втрат може перевищувати все виникнення стружки.

Yield and the Hidden Cost of Quality

Відкинутий контейнер є найдорожчим об’єктом в заводі: він засмоктував повний зміст смоли, повній енергії, передбачений для циклу час і працю, а тепер потребує збирання, гранулювання й переробки чи знищення. Додання до першого циклу виходу 94 % до 98 %, дозволяє знизити ефективні операційні витрати на 4 %, не затрачаючи додаткових ресурсів — що дозволяє використовувати показник отримки високої ефективності на кожен інвестиційний долар, якщо машина здатна витримати допустимі параметри.

Уутюністість товщини стінок і її побічні наслідки у потоці.

Основним показником якості в технології екструзійного формовання є однорідність товщини стінки. Завдання полягає в тому, щоб зафіксувати різницю в плюс або мінус 5% від заданого профілю, що можливо на добре налагодженому сучасному обладнанні. Над мінус 10% переробник вимушено переходить до оборони: необхідно додатково нарощувати товщину стінки в усіх місцях, щоб захистити саме найтоншу фігуру статистичного розподілу, що, на жаль, веде до одразу ж підвищення основного затратного показника.

Відсутність асиметрії залежить від гомогенності температури плавлення по всій поверхні головки пресу, концентричного розташування пресу та манделі, стабильності виходу екструдера без перебоїв, збалансованого поведінки засипки і розрядності програми. Вплив варіацій температури плавлення більш ніж на 3–4 градуси по кругу диску викликає видиму асиметрію товщини. Концентричність головки пресу слід перевіряти при кожній зміні матриці і після заміни пресу або манделі, а не раз на рік.

Таблиця 6 – Основні показники якості, типові цілі та наслідки відхилень на частку витрат
ІндикаторТипова цільМетод вимірюванняCost consequence if out of control
Гомогенність товщини стінок±5% від програмованого профілюРозрізка та щільне вимір, або ультразвуковий прилад для вимірювання.Повноваженість проектного розробництва виробничої потужності 5–12 %; найвища ж захована витрата
Зміна ваги контейнера.±1,5% від номіналуСтатистичне вагиране, мінімум 10 штук за годину;Втрата смоляної рідини; сигнали про погіршення ізотерми екструдера або відхилення від заявленого співвідношення компонентів
Відхилення продуктивності (воронковий та заповнювальний відсік)±1 % від номінальногоГустинний метод заповненняПовторна перепроба лінії заповнення, скарги замовників, насип нарощування
Опір навантажування зверхуЗа специфікацією замовника, з прийняттям 20 % границіПрилад для регулювання тиску.Руйнування палет у процесі розподілу; катастрофічні наслідки порушення контракту
Вихідні показники при тесті у вигляді крапель.Пропуск через зазначену висоту, заповнення та вирівнювання температурТест із падінням відповідно до стандарту на упаковку;Порушення транспортування; зазвичай це пов'язано з якістю зварних швів
Відповідність наявності тріщин в умовах навколишнього середовищаЗа методикою ASTM D2561 для вибивних контейнерівВипробування на вигинення стрічок або на забуття в контейнеріПовільний аварійний дефект місяць після доставки; найгірший можливий спосіб аварії
Перевірка щільності сумішіЗа методом градієнта згідно з ASTM D1505Колонка щільності на вхідному партії.Огляд якості товарів; скорочення обсягу та неочікувані проблеми з жорсткістю
Відносна швидкість передачі кисню (контейнери з бар'єром)Вимогу терміну зберігання за кожну продукцію окремоКоульометричне вимірювання OTR на готовому контейнері;Тяжіння продукціями, які забруднені; надмірне розміщення EVOH призводить до марні втрат матеріалу

Шов від здавлювання: туди, де виникло більше частини поломок на місцях експлуатації

Закривальна затирка на ніжці резервуара – найпоширеніший вихідний фактор тріщин під час випробувань на падіння та на контейнері. Зазвичай це є взаємодією технології та оштукатурювального пристосування – а не дефект матеріалу. Закривальна затирка, яка на думку фахівця виглядає нормальною, може й досі бути слабкою, якщо ширина поляза надто велика і в хід поступає холодний матеріал, або якщо стапель циркулярної печі закривається занадто повільно, і паризон охолоне, до того як процедура закриття поляза було завершено. Запорукою гарантованого наслідку є виготовлення з широкого поляза при певному куті затирки, високий ритм закриття стопора всередині поляза, а також достатня температура нагріву при основі паризона. Оглянути затирки з виробничих резервуарів та вдосконалити їх при збільшенні прозорості даного матеріалу один раз протягом зміни на критично важливих виробах досить дешево.

Стійкість проти тріщин, що виникають під час впливу атмосферних факторів, і взаємодія з пережому матеріалом

Моментну стійкість проти тріщин у довгому СУЗ заслуговує окремої статті, так як це несподівані збої, які проявляються через кілька тижнів після відвантаження, коли вся партія вже знаходиться на ринку. На неї впливають розподілення молекулярної ваги, залишковий напівкомплект попередніх стадій виготовлення, тонкість стінок, а також вміст регмінату. Контейнер, який справився з випробуваннями на падіння та довку, може й досі виявитися нестійким проти тріщин у довгому СУЗ, якщо у регмінату великі вміст, або якщо на тонкій місці паризона збігся вже напівкомплектований радіус. Цього досягнення через 15% регмінату для вимогливих задач, а також через те, що програми зменшення ваги повинні включати випробування на тріщину в довгому СУЗ, а не закінчуватися на механічних дослідженнях.

Стратегія перевірки

Поліпшення якості вимагає виявлення помилок поблизу джерела. Контроль на основі ваги в режимі реального часу є найефективнішим єдиним методом в екструзійному формованні здуттям, оскільки вага об'єму корелюється майже з усіма помилками товщини стінки; контрольно-вагова машина негайно після відпалування з автоматичною відмовою і сигналом при плюс чи мінус 2 відсотках виявляє похибки, перш ніж вони значно збільшаться. Тестування на проникність є обов'язковим для упаковки рідин і має бути розміщено так, щоб передавати дані відкидання назад до конкретної порожнини, що потребує маркування ідентифікації порожнини. Візуальний контроль закінчення шийки і дефектів тіла доповнює, але не замінює контроль ваги. Стандарти якості, такі як ISO 9001 для системи управління і національні стандарти, такі як GB/T 17931 для вимог щодо об'єму, що виливли за методом формовки здуттям, надають структуру документації, яку очікують клієнти при перевірці.

Матриця оптимізації: економія за труднощами впровадження

Не всі заходи зменшення витрат заслуговують однакового пріоритету. В матриці нижче зазначено практичні заходи щодо зменшення обсягу витрат в порівнянні з загальними перетвореними витратами, необхідним капіталовкладенням та трудністю їх впровадження в діючому підприємстві. Заходи у верхньому лівому регіоні — реальні економії при низьких капіталовкладеннях і невеликій складності — слід виконувати першими, незалежно від вигляду цих заходів, якщо розглядати їх окремо.

Таблиця 7 — оптимальні заходи, зменшення витрат, категорія капітальних витрат і складність реалізації
Параметр поточного процесу розливуЗниження перетвореної ціниСтавка капіталуСкладність виконання;Типовий час отримання результату
Обігрів шляху цинкової канави та головної заготовки0.3–0.8%НизькийНизькийНезатриманий
Налагодження опалювального контуру з комбінованим режимом руху1,5–3,5%НизькийНизькийДні
Переоптимізація профілю програмування попередників (існуюче обладнання).2–5 %НизькийMediumДо чотирьох тижнів з тестуванням
Гравуметичне комбінування перемелювального вмісту замість об'ємного0,8-2%Низький – середнійНизькийТілесне випробування;
Контрольний ваг з обратною зворотною підказкою1,5–4%Низький – середнійНизькийТілесне випробування;
Системи з регулятором частоти тремоло – на насосах та вентиляторах0,4–1,2 %MediumНизькийТілесне випробування;
Пропускна здатність керамічних або інфрачервоних нагрівальних стрічок0,5–1,5%MediumНизькийОдин запланований вихід з ладу
Переробка геометрії пінч-офі та блешінгу на існуючих пресах.3–7%MediumMediumЧотири до восьми тижнів
Система одержання відкиданого повітря0,5–1,5%MediumMediumТілесне випробування;
Штифт-роздавальник внутрішнього повітря2–6%MediumMediumТілесне випробування, а також роботи з інтерфейсом прес-форми;
Система швидкого зміни форм1–4%MediumMediumMonths, includes cart and fixture build
Вставки для формованої охолодження3–8%ВисокийВисокийТри – шість місяців
Оновлення або заміна сервогевельного гидравлічного приводу2–5 %ВисокийВід середнього до високогоМісця, що займають представників армій та іншими особами, що відбували в'язницю за політику, вводилися протягом 2012 року.
Оновлення програматора попередників високої розрізності (більше 100 точок).4–9 %ВисокийMediumМісця, що займають представників армій та іншими особами, що відбували в'язницю за політику, вводилися протягом 2012 року.
Побільшена кавітація за допомогою нового устаткування й головки розподільника6–14 %Високий до дуже високогоВисокийШість місяців плюс;
Многошарова коекструзія (3 або 5 шару)5–15%Дуже високийВисокийВід 6 до 12 місяців
Повністю електричний. machine replacement4–10 %ПреміумВисокийДванадцять місяців, включно із діагностикою

Як послідовно виконувати програму за цим матричним розрахунком

Виконуйте в три хвилі. Перша хвиля включає всі елементи з низькими вимогами до капіталу і трудомісткістю в першому кварталі — утеплення, робота з балансуванням температури, гравіметричне змішування, вага перенесення, оптимізація програми на існуючому обладнанні. Зазвичай вони об'єднуються в 6-12 % вартості, яка перетворена, і не потребують будь-якого циклу затвердження капіталу, що також нарощує необхідний внутрішній авторитет для подальших хвиль.

Друга хвиля розв'язує завдання середнього рівня протягом наступних двох-трех кварталів — доопрацювання при пилоутворенні, внутрішні процеси обміну повітря, перетворення нагрівальника, швидка заміна форми, електроприводи з регулюванням частоти. Для цього потрібно час інженерингу і запланований простої, але немає необхідності приймати стратегічні рішення. Третя хвиля — капітальна. Це включає збільшення емісії кавітації, модернізацію програмувача, зміну архітектури приводів, перетворення нез'єднаного екструдування, заміну машини. До того, як буде пропоновано третю хвилю, перша і друга забезпечать вимірювані дані щодо одного й того самого продукту, які є саме тією ореолітворенною базою, необхідною, щоб її обґрунтувати.

Вибір станок: параметри моделі, гвинта і кавітацію відповідно до завдань

Вибір неправильного розміру машини є постійно витратним фінансовим покаранням, яке не може бути відшкодоване жодним набором правил оптимізації процесу. Перевиражений розмір екструдера працює з низькою швидкістю вала і тривалим терміном перебування, що призводить до погіршення полімеру та витрати пасивної енергії. Недостатньо розмірний екструдер стає обмеженням циклу і змушує оператора підвищувати температуру пластмаси, що погіршує провисання заготовки. Нижче наведено таблицю, яка надає допомогу у виборі корпусу прямого діаметру, який входить у діапазон моделей серій ABLB і ABLD.

Таблиця 8 – Посібник вибору ЕБМ-апарату за об'ємом контейнерів
Продуктивність контейнераДіаметр шнекаL/D ratioТипова порожнина і станція;Сила притискання (кН)Типовий вихід (шт./год.)Рекомендований переважно попередній пристрій
0,1–0,5 л45–55 mm24:1–25:1Тільки одна камера за одним стійком45–702 400–4 800Насолоджований або сервогідравлічний
0,5-1,0 літрів55–65 мм;25:1–26:12 або 4 камери, одна станція60–951600–3000Насолоджований або сервогідравлічний
1.0–2.0 L65–75 ммУ статті 25-282 або 4 порожнини, однопозиційна або двопозиційна станція90–140900–1900Гідравлічний серво
2,0-5,0 літрів75–90 мм;26:1–28:11 або 2 камери, дві стани є відміннішими варіантами140–220480–950Гідравлічний серво
5.0–10 L90–100 мм28-30 На вкладці «Камери» відображаються камери (згідно з розміщенням у заводі) та кількість труб, які виготовляються в кожній камері.1 або 2 порожнини, двопозиційна станція210–300220–460Гідравлічний серво
10-20 літрів100–110 мм;28-30 На вкладці «Камери» відображаються камери (згідно з розміщенням у заводі) та кількість труб, які виготовляються в кожній камері.1 порожнина, двопостова станція290–380140–270Гідравлічний серво
20–30 л110–120 mm30:1Одна камера за одним стійком з накопичувачем360–46070–130Сервогідравлічний або акумуляторний

Цифри виходу розраховані на контейнери HDPE стандартної товщини стінки, воду формувальника при температурі від 8 до 12 градусів Цельсія і 90-відсоткову доступність машини. Фактичні цифри можуть змінюватися залежно від геометрії контейнерів, товщини стінок, якості смоли та умов середовища, і кожна серйозна експедиція вибору повинна підтвердитися тестовим запуском конкретного контейнера до підписання контракта.

Правильне вичитування специфікації гайки та L/D

Диаметр скручування визначає продуктивність; співвідношення L/D – визначує якість та змішування плавленого масла. 24:1 скручування в достатній мірі розтоплює звичайний HDPE при середній продуктивності, але залишає обмежену довжину для гомогенізації. 28:1–30:1 скручування забезпечує кращу єдномірність температури розплавлення по аннулюсу, що призводить до кращого єдномірності товщини стінки і, відповідно, меншого ваги. Більший діаметр також дозволяє знизити температуру розплавлення при тому ж рівні виходу, що збільшує міцність розплавленого матеріалу та знижує теплове навантаження – це рідкісний випадок, коли одна і та ж специфікація сприяє зниженню вартості матеріалу, тривалість циклу роботи та якістю одночасно.

Конструкції бариерних хромобітелей або змішувальних вісімок із секціями для змішування типу Міддока або спиральної конструкції заслуговують уваги там, де співвідношення повторної переробки перевищує 25% або коли розподілення магістральних компонентів відіграє важливу роль, оскільки змішані сировини з неоднаковою щільністю та геометрією частинок важче розплавлювати гомогенно, ніж однорідні сировинні гранули. Торгівля полягає в трохи вищому значенні енергії на істотно кращу якість плавки - це оптимальний варіант у програмі зменшення витрат, оскільки якість плавки передається на зменшення ваги.

Використання площі, яка відповідає реальному обсягу використання

Поширеною помилкою вибору є розміщення машини, що відповідає пику передбачуваного попиту, а не розумному ступеню постійного використання. Машина, спеціально налаштована для піку попиту, що зустрічається два місяці в році, буде працювати розвантаженою чотирнадцять місяців, поглинаючи повну амортизацію при заниженому виробництві. Найекономічнішим варіантом є розміщення для постійного попиту та заповнення піків за потреби праці надсилового типу, що перетворює постійні витрати на змінні. Де справа насправді обґрунтовує додаткову потужність, додавання другого меншого пристрою, а не одного більшого, також покращує стійкість: непланове зупинення видаляє половину потужності, а не все, а перетворення виплавок можна розтягнути у часі.

Де інші заводи Wanplas вирішують одну й ту ж проблему з вартості

Витратна формова обстук - це правильний процес для більшості ручних, некруглих, цілих ручок та великооб'ємних контейнерів. Цей процес не завжди є правильним. Для високоякісних, великовідхідних круглих флаконів з ПЕТ, умова формування з формовальним нагнітанням на устаткуванні від заводу Wanplas YuDa забезпечує нижчу вагу, вимірювану в грамах, та вищий рівень якості, ніж при EBM. Для маленьких, точно оброблених медичних контейнерів з шийкою, які менші приблизно 250 мл, умова формовального нагнітання від заводу Wanplas Aibim повністю виключає завалювання і має більшу щільність заданих параметрів шийки. Для переробників, які гранулюють та переробляють значні зовнішні відходи, лінії гранулювання, споруджені навколо подвійних екструдерів від заводу Wanplas Kerke, канали миття від заводу Wanplas Polyretec, забезпечують закритий циклічний процес на рівні підприємства, а не на рівні машини. Вибір правильного процесу для кожного контейнера в портфоліо сам по собі є заходом зменшення витрат, і саме тому торгова марка Wanplas підтримує спеціалізовані заводи, а не єдине загальне підприємство.

Створення базисного показника вартості, який витримує аудит.

Усе зменшення витрат у кінцевому підсумку потребує сумнівниць щодо фінансової служби. Проекти, що виживають, — це ті, які розраховуються на справедливу базу для порівняння, встановлену до зміни, виходячи з показників, які не можна маніпулювати зміною асортименту продукції. Три показники виконують цю роботу в технології екструзійно-пальникового лиття, і їх потрібно індексувати до 100 балів на початок програми.

Індикатор 1: грами продавлюваного контейнера на один кіLOграм смоли, придбаної

Ця єдина цифра відображає вагу виробу, коефіцієнт бентеженого частин, ефективність відновлення реграну, швидкість утворення залишків і втрати при старті, одночасно. Її не можна покращувати, приховуючи збитки, тому що закуплена смола зарахована у рахунок, а продаваний контейнер – у постачаній поставці. Відслідковуйте рівень щоденно за продуктами. Завод, який реалізує 35% бентежених частин при 90% відновленні реграну і 95% віддачі, перетворює значно меншу частину придбаної смоли на відправлену продукцію в порівнянні з тим же заводом, який реалізує 20% бентежених частин і 98% віддачі. Цей показник показує різницю відразу.

Індикатор два: кіловат-години на один кіLO гранули, екструдований

Вимірюйте на вході в машину, а не на заводському лічильнику, і включіть у розрахунок похідний відсіток теплообмінника та навантаження компресора, якщо це можливо. Заносьте показники у стабільному режимі протягом як мінімум чотирьох годин на визначене виробництво. Це число виділяє архітектури приводу та підтверджує проекти опалення, утеплення та покращення врівноваження потужності. Порівнювання по продуктам без сенсу; порівнювання одного й того ж продукту до та після внесення зміни є беззаперечним.

Індикатор №3: хороші розміри деталей за годину роботи машинного обладнання.

Не части на годину, а хороші части на годину. Цей показник враховує час планової продуктивності, у тому числі переходи та непланові зупинки. Його можна визначити за вирахуванням часу циклу, рентабельності та доступності. Саме цей показник найбільш безпосередньо впливає на «розбавлення» постійних витрат. Машина, що виробляє 1000 виробів на годину з 94-процентною рентабельністю і 85- процентною доступністю, доставляє 799 хороших виробів протягом планованого часу; підвищення рентабельності до 98 процентів і доступності до 92 процентів дає 902, що є підвищенням у 12,9% без будь-яких змін у час циклу.

Базовий протокол.
  1. Відібрати два або три референційних контейнера, які охоплюють максимальний брак виробничо-продукційного асортименту.
  2. Запишіть усі три показники протягом двох повних тижнів виробництва за нормальних умов. Індексуйте кожен із 100 пунктів.
  3. Змінюйте одну змінну одночасно. Паралельні зміни робить неможливим установлення причинно-наслідкових зв'язків і псують доказову базу для наступного проекту.
  4. Повторно виміряйте через два повні циклі фабричного виробництва після змін на одних і тих же контейнерах з тією ж родиною партії смоли, якщо це можливо.
  5. Розповідайте про рух індексу, а не абсолютну цифру, щоб результат залишався дійсним, коли змінюються умови смоли або потужності.
  6. Визначати базову лінію щорічно або після будь-яких змін в машині, інструментарії або якості, достатньо великих, щоб не дозволити порівняння.

Найпоширеніші помилки при вимірюванні

Повторюються чотири помилки. Вимірювання енергії протягом занадто короткого вікна уловляє процес підігріву або перехід і призводить до отримання показників, які не можна повторити. Огляд результатів по різним класам продуктів призводить до змішування складності геометрії з удосконаленням процесу. Надбавка за зниження ваги перед отриманням результатів щодо опірності тріщинам під дією дії на навколишнє середовище ризикує поставити опосередковане зниження витрат, що може стати позовом. У тому ж час привласнення загального підвищення продуктивності всього заводу проекту встановлення однієї машини означає, що заводські показники змінюються з багатьох причин, включаючи зміну асортименту продуктів. Саме тому вимірювання на рівні машини та рівні продуктів є єдиним надійним способом.

Часті запитання

На яку лінію витрат повинен першим зосередити увагу завод EBM?

Смола, без винятків, відображається майже в кожній програмі наповнення контейнерів, оскільки вона становить 45–65 % перетвореної вартості, а також тому, що зменшення ваги деталей зменшує випадання і брак одночасно. Починайте з перепрограмування порівняльних апаратури на існуючому обладнанні, що не вимагає капіталовкладень і зазвичай дає результат від 2 до 5 % вже через місяць, а потім перейдіть до роботи із закінченням у виточному брусі і геометрією поруху. Лише після вичерпання матеріальних ресурсів оптимізація енергетичних і трудових витрат стає цінним кроком.

Скільки енергії заощаджує сервогвинтова гідравлічна машина ЕБМ порівняно з традиційною гідравлічною машиною?

Залежно від потужності двигуна та робочого дня звичайні гідравлічні машинки з постійним рухом споживають 0,75-1,05 кВт/год на один кілограм екструдованого полімеру, в той час як серво-гідравлічні машинки - 0,45-0,65 кВт/год на один кілограм. Це означає зменшення споживання на 30-45%, а вторинним благом є значне (50-70%) зменшення вантажу охолодження масла, що знижує споживання енергії на охолоджувач.

Чи завжди повністю електричний екструзійно-блендерний комплекс є виявленням на найнижчу загальну вартість?

Полно електричні машини споживають від 0,35 до 0,50 кВт·год на кілограм, повністю усувають необхідність технічного обслуговування, і забезпечують найкращу повторюваність руху, але розмір капіталовкладень у них дорожче. Перевага стає помітною лише при високому рівні експлуатації, а нижче 4000 годин роботи в році звичайно дешевше придбати сервоїдилайтову машину. Полно електрична порівняно вигідніше в тих випадках, коли не допустима наявність рідкого масла – фармацевтичній, медичній та певних контактних з продуктом середовищах.

Скільки точок програмування першого екструзійного процесу дійсно корисні?

Це повністю залежить від того, наскільки різних є профіль контейнера вздовж його висоти. Циліндричні пляшки з прямими стінками рідко виправдовують більше 32 точок, а перехід від 32 до 100 точок або більше призводить до зниження ефекту. Контейнери для емкової рідини, стиснуті ди­тергенти, контейнери з виступаючим горлом і все, що має складний низ, як правило, зменшуються на 8-15 % при переході від 32 до 100 точок або більше, особливо коли додається контроль товщини стінок цільного циліндра для управління запасом щільності на об'ємі.

Яка співвідношення швидкості потоку мультиплікатора повинна досягати добре налагоджена лінія EBM?

Робочі операції на існуючому інструменті з неоптимізованим контролем паралізу в зазвичай розраховують на 30–35-відсотковий потік. При відремонтованій ширинні ширини та куті незалежного дроту, подоланій верхній висоті комірки, правильно підібраному валку та валку, а також дисциплінованому контролі довжини паралізу 18–22% є реальним утримуваним показником на тому ж контейнері. Промивання від 35 до 20% зменшує необхідну пропускну спроможність екструдера на продаваний кілограм приблизно на 19%, звільняючи потужності без додаткового обладнання.

Скільки реграну може бути об'єднано без шкоди для ефективності транспортного контейнера?

Для одношарової упаковки з ПЕВДВ, 20–35% чистої внутрішньої переробки є стандартною практикою, за умови, що швидкість розплавлення залишається в межах від плюс до мінус 15% від первинної відмітки та матеріал не проходить більше ніж два термічні циклі, Забезпечте, щоб це залишалося нижче 15%, коли стійкість проти тріщин під тиском навколишнього середовища є критичним вимогою. При багаторівневому конструктивному рішенні, що включає ЕВОН, потрібна спеціальна перероблена ​​шар, а не однорідне змішування, оскільки шар зв'язки та фрагменти бар'єру порушують гомогенну стінку.

Яка температура холодної води і які умови її надходження забезпечують найкоротший цикл?

Температура води у пластиковому контейнері повинна відрізнятися від 8 до 12 градусів Цельсія та мати турбулентний потік, означаючи числовий показник Рейнольдса вище 4000 на кожному окремому об’ємі, це конкретний оптимум для HDPE-контейнерів. Турбулентність важливіша, ніж температура: багато заводів прокачують холодну воду по ламінарним каналам і отримують частку доступної теплопередачі. Розділ заслонів на більш короткі рівномірні паралельні канали з окремими вимірювачами потоку зазвичай може знизити час охолодження на 8–15% за безцінь.

Чи завжди збільшення кількості шарів у процесі послідовного екструдування збільшує витрати?

Структури запобіжників із EVOH збільшують вартість матеріалу на кілограм, однак структури, у яких пігмент знаходиться в тонких шарах шкіри, або які фіксують полімерну відпрацьовану суміш в захисному ядрі, знижують таку вартість. Тришарова структура кольорової шкіри дозволяє скоротити споживання переробленого матеріалу на 40–60% без видимої різниці в готовому контейнері. А тришарова структура переробленого ядра дозволяє виробнику запускати 30–50% переробитого матеріалу в ядрі, зберігаючи при цьому чистий матеріал і на контактних, і на зовнішніх поверхнях продукту.

Як має бути проведений проект зменшення витрат?

Зазначте три показники на рівні 100 балів до введення змін: грамів відпускального контейнера на один кілограм купленої смоли, кіловат-годин на один кілограм екструдованого матеріалу та добрих частин на годину роботи обладнання. Зробіть зміни одного елементу за раз, повторно вимірюйте протягом двох тижнів нормальної роботи на аналогічних контейнерах та повідомляйте про зміну показників, а не абсолютні величини, щоб результат залишався дійсним при зміні умов вводу даних. Ні в якому разі не нараховуйте відпуск на контейнері, поки не буде ретельно вивчено його стійкість до усадки під дією навколишнього середовища.

Заключення та практичні наступні кроки

Reducing production cost with high efficiency EBM machines comes down to four levers applied in the right order. Material first, because resin is 45 to 65 percent of converted cost and because high-resolution parison programming, disciplined flash reduction and controlled regrind reuse together reach into double-digit percentage savings. Cycle time second, because turbulent cooling circuits, internal air exchange and the right station architecture dilute every fixed cost across more units. Yield third, because a rejected container has already consumed everything a good one consumed. Energy fourth — real, measurable, strategically important, and the easiest to verify, but generally a smaller absolute share than the other three.

Машина задає верхній приплив для всіх чотирьох перерахованих розмірів. Прокладка з 100 програмами з радіальним управлінням, сервогідравлічний або повністю електричний привід з рівнем витрати 0,35-0,65 кВт·год на кг, керамічне або інфрачервоне опалення з ізоляцією, правильно побудований цикл охолодження та вибір режиму кавітації, адаптованого до фактичного об'єму програми, — це не список специфікацій, а структура витрат. Конвертери, які працюють за цим списком, функціонують на чотири варіанти: два варіанти визначаються за допомогою раннього положення, один — за допомогою середнього положення і один — за допомогою пізнього положення. Апарат з legacy технологією гідравлічного приводу, грубим способом програмування, і без конкретного об'єму програми не може закрити розрив варіантів.

Починайте з елементів "хвилі-один" з матриці оптимізації: теплоізоляційні плівки, перегрупування системи охолодження, гравиметричне промивання мішання, ваги з контролем порожнечі та перепрограмування апаратних параметрів виготовлення парасину. Для цього не потрібна схвалений капітал. Зазвичай це складає 6–12% перетворених витрат за один квартал. Установите три індексовані показники до початку роботи, змінюйте один змінний фактор за раз і стежте за вимірюваними результатами, щоб мати докази для подальших великих капітальних проектів.

Apollo, фабрика Wanplas у місті Чжанджаган, випускає десять серій і понад вісімдесят моделей машин для екструзійного безперервного лиття під пресом, які включають контейнери об'ємами від 200 мл до великогабаритних моделей ABLD, використовуються для обробки ПЕ, ПП, ПВХ, ПА, ПК, АВС, ПС, ЕВА, ТПУ і ПЕТГ для продуктів харчування та напоїв, хімічних виробництв, будівельних матеріалів, медицини та фармацевтики, автомобільного та транспортного сектору. Машини виготовляються та тестуються за умови контролю якості відповідно до стандарту ISO 9001, а також з щорічною безкоштовною гарантією поставки запасних частин, гарантією транспортування, гарантією виробничих можливостей та гарантією якості, що застосовуються як зобов'язання, пов'язані з торговою маркою Wanplas для всіх фабрик. Якщо ви оцінюєте конкретний контейнер з урахуванням відповідної цінової мети, відправте технічний проект контейнера, сорт смоли, щорічний об'єм і теперішню проміжкову тривалість циклу та масу деталі, а технічна група Apollo розробить конфігурацію машини, спрогнозує показники потужності на одиницю вимоги та надасть реальне оціночне значення зменшення ваги для даної геометрії - три цифри, що визначають, чи варто виконувати проект.


Новини галузі

Привіт! Запрошуємо вас відвідати нашу фабрику!
Отримати ціну
Отримати ціну