Справді, порівняння між машинами екструзивного обтискування з іншими машинами для обтискування здуття.


Functional Comparison of Машини екструзії та виливки and Other Bottle Blow Molding Machines

Машини обтискування пляшки переважно класифікуються на три головні технологічні маршрути: машини екструзивного обтискування (ЕБМ), машини інжекційного обтискування (ІВМ), машини інжекційного розтягування обтискування (ІСБМ). Крім того, існує деталізовані типи, такі як машини багатоплівкового екструзвного обтискування (виділені з ЕБМ) та машини листового обтискування. Далі аналізуються функціональні відмінності основного обладнання для обтискування пляшок, порівнюючи параметри, такі як процес, характеристики та застосування:

I. Core тип обладнання;s and Process Principles

тип обладнання;Внутрішні принципи процесуГоловні особливості
Вдавлювати (EBM) MachineЕкструдер безперервно/змінним спосіб екструзує трубчасту парисон → встановлює її у формі → надується стисненим повітрям, щоб вона відповідала порожнині форми → охолоджується і викроюється → розкривається форма для витягнення продуктуНічого із попереднього, безпосереднє екструзію парисона і обтискування
Ін’єкційне дутьове лиття (IBM) MachineМашина інжекційного обтискування спочатку інжектує затоплений парисон (попередній виріб) → передає його у масштабну форму → надується та викроюється → виймається з формиПарысон інжекційно пресується без поява втік
Ін’єкційне розтягуване дутьове лиття (ISBM) MachineПарысон інжекційно пресується, потім нагрівається для ослаблення вісіально + роздування радіально → охолоджується і викроюєтьсяДвоаéreoзрушення, оптимізована молекулярна орієнтація
Многошарове спільне екструдування Blow Molding Machine (derived from EBM)Неодноразові системи екструзії синхронно екструдують парисони з різних матеріалів (наприклад, HDPE+EVOH) → композитне надуванняМножествова структура з бар’єрною функцією

II. Core Functional Comparison

Капітальність формовки та адаптивність продукту

Загальна характеристика розмірів.Вдавлювати (EBM) MachineІн’єкційне дутьове лиття (IBM) MachineІн’єкційне розтягуване дутьове лиття (ISBM) Machine
Типи застосовуваних виробівПустотні вироби від 200 мл до 5000 л: хімічні баки, пляшки для напоїв (HDPE), резервуари для пального, іграшки, великі накопичувальні резервуариНевеликі прецизійні контейнери від 5 мл до 2 л: медичні флакони, флакони для косметики, флакони для жувальних рідинТонкостінні контейнери з високою точністю від 100 мл до 2 л: пляшки для напоїв з ПЕТ, пляшки з мінеральною водою, упаковка з підвищеним рівнем безпеки для харчових продуктів
Форма продукту LimitationsПідтримує особливої форми, асиметричні продукти/складні конструкції (наприклад, сумки для інструментів, автозапчасти, канали для удування повітря)Підтримує тільки симетричні обертальні продукти (кругла/овальна пляшка)Підтримує тільки несинхронні обертальні продукти, потрібно адаптувати до процесу розтягування (без складних привносяться структур)
Максимальний об'єм продуктуДо 5000 л (акумуляторного типу EBM)До 2 л (обмежується стандартизованим введенням інжекційно-заливаемого паразита)До 2 л (процес розтягування не підходить для великого об'єму)
Визначення товщини стінкиВідхилення товщини стінки ±5%~±10% (мотиви високого класу з електронним формуванням кромки/системою контролю товщини стінки можуть досягати ±3%)Відхилення товщини стінки ±2%~±5% (завдяки високій точністю інжекційного литника)Відхилення товщини стінки ±1%~±3% (оптимальна однорідність товщини стінки завдяки двоосійному розтяганню)
Multi-layer Structure MoldingПідтримується (множини додатків co-extrusion EBM), до 7 шарівПідтримується (множини додатків ISBM, наприклад, плівки з бар'єрною стінкою PET+EOVH)2. Ефективність процесу і продуктивність

Малі пляшки: 500~2000 штук на добу; великі продукти: 10~50 штук на добу

Загальна характеристика розмірів.Вдавлювати (EBM) MachineІн’єкційне дутьове лиття (IBM) MachineІн’єкційне розтягуване дутьове лиття (ISBM) Machine
Ефективність виробництва (single station)Малі пляшки PET: 3000~10000 штук на добу (високопродуктивні моделі можуть досягати 12000 штук на добу)Широкий спектр: HDPE, PP, LDPE, PVC, ABS (доступні як теплочутливі, так і в'язкі матеріали)Невеликі пластикові пляшки: 3000–10000 штук на день (автоматичні моделі можуть виробляти до 12000 штук на день)
Raw Material AdaptabilityШирокі: HDPE, PP, LDPE, PVC, ABS (придатні як термочутливі, так і в'язкі матеріали)Середній: застосовується тільки до ПП, ПЕ, ПС (вимагаються сировина з хорошим пластичністю розплаву)Узкий: в основному ПЕТ (невелика кількість ПП/ПЕ)
Потужність LevelСередні моделі: 25~50 кВт/год (вище для аккумуляторних типів)Середні моделі: 30~40 кВт/год (високий споживання енергії в ланці розплавлення)Швидкісні моделі: 15~30 кВт/год (економічний процес розтягування ПЕТ)
Рівень автоматизаціїСередні: напівавтоматичні ~ повністю автоматичні (з дефлаштуванням і перевіркою)Високий: повністю закритий зв'язок (інтегрована ін'єкція + формування роздувом + видалення деталей)Широка лінія: повністю автоматизована (з підігрівом преформ, розтягуванням, формуванням роздувом, поділом)
Scrap Rate5%~10% (викликано вигинанням преформи/невпевненою товщиною стінки)3%~5% (високоякісна преформа, виготовлена ін'єкційним способом, з меншим покриттям)1%~3% (стабильний двоосний процес розтягування з найбільшим виходом)

3. Cost and Operation & Maintenance

Загальна характеристика розмірів.Вдавлювати (EBM) MachineІн’єкційне дутьове лиття (IBM) MachineІн’єкційне розтягуване дутьове лиття (ISBM) Machine
Equipment Purchase CostНизький ~ середній: китайського виробництва EBM 50 000~2 000 000 юанів (імпортні 3 000 000~8 000 000 юанів)Середній ~ високий: китайська IBM 500 000~3 000 000 юанів (імпортна 5 000 000~10 000 000 юанів)Високий: китайська ISBM 1 000 000~5 000 000 юанів (імпортна 8 000 000~20 000 000 юанів)
Вартість формиНизький: один комплект форми 10 000~100 000 юанів (проста конструкція)Середній: дві форми (лиття під тиском + видувне формування), 50 000~200 000 юанівВисокий: преформа ливарна форма + видувна форма, 100 000~500 000 юанів (високі вимоги до точності)
Operation & Вартість обслуговуванняНизький: низька вартість заміни зношуваних деталей (шнек, губа матриці) з простим обслуговуваннямСередній: складне обслуговування ливарних деталей (шнек, сопло) з високою вартістюВисокий: основні деталі, такі як штанга розтягування та нагрівальна піч, потребують регулярної заміни з високою вартістю обслуговування
Raw Material Waste Rate10%~15% (облой, відходи заготовки)5%~10% (відходи ливникової системи)3%~5% (майже без облою, лише відходи ливника преформи)

III. Summary of Основні переваги and Limitations

1. Вдавлювати (EBM) Machine

  • Основні переваги: широке пристосування до сировини, здатне виробляти великовідпускні/особливої форми продукти, низька вартість обладнання і прес-форм, гнучкі технологічні процеси (підтримує індивідуальні продукти);
  • Ограничення: низька прецизійність формування, висока величина відходів, не підходить для високоякісних скляних пляшок з тонкими стінками (наприклад, пляшки для напоїв з ПЕТ);

2. Ін’єкційне дутьове лиття (IBM) Machine

  • Основні переваги: висока прецизійність формування, відсутня випар від крихти, підходить для невеликих точних контейнерів (медичні/косметичні засоби), хороше запечатування продукції;
  • Ограничення: спроможний лише на симетричні продукти, обмежена адаптивність до сировини та вища вартість обладнання, як у порівнянні з EBM;

3. Ін’єкційне розтягуване дутьове лиття (ISBM) Machine

  • Основні переваги: найвища продуктивність, оптимальна точність готової продукції/прозорість, гарний чутливість до ваги пляшок з ПЕТ (толщина стінки може досягати 0,15 мм);
  • Ограничення: спроможний лише на Поворотно-оберткові пляшки з ПЕТ, надзвичайно висока вартість обладнання і прес-форм, єдина сировина;

IV. Основа для рішення щодо вибору

Ситуація попитуРозв’язання. by Most Economical: TypeКлючові моменти прийняття рішень в процесі розробки технології і вибору обладнання
Large hollow products (≥20L)Вдавлювати (EBM) Machine (accumulator-type)Обсяг попиту, структурна складність
Невеликі пляшки з ПЕТ з об’ємом 1-5 лВдавлювати (EBM) Machine (continuous-type)Cost control, raw material type
Точні маленькі медичні/косметичні пляшкиІн’єкційне дутьове лиття (IBM) MachineГрязестійкий клас, точності формування
Бігло лужені напої/воду в пляшках (≤2 л)Ін’єкційне розтягуване дутьове лиття (ISBM) MachineЕфективність виробництва, вимоги до легкого продукту
Продукти із захистом (резервуари для палива/пакування з високим захистом)Многошарове спільне екструдуванняМашина для екструзивного лиття під тискомВимоги до шару захисту, об'єму продукту

V. Supplementary Notes

  • Машина для випилювання листів (підрозділ ЕБМ): переважно виробляє плівки/листи, не використовується для виробництва пляшок. Її основною функцією є безперервне екструзія і надування в плівки, що відповідає для виробництва упаковуючих плівок;
  • «Функціональна межа» машини для випилювання пляшок: ЕБМ є єдиним обладнанням, яке може виробляти безперервні порожні продукти, а ISBM є єдиним варіантом для великосерійного виробництва ПЕ-пляшок, а IBM – оптимальним рішенням для невеликих точних пляшок.

Comprehensive Price Comparison of Машини екструзії та виливки (EBM) and Other Bottle Blow Molding Machines

I. Бандівки цін на основне обладнання (в юанях)

1. Prices of Машини екструзії та виливки (EBM)

Економ-клас: 5 000—30 000 (невеликі напівавтоматичні пристрої, споживацький об'єм 1—5 л)

Стандартний рівень: 30 000–300 000 (повністю автоматичний, об'єм 5–50 л)

Вищий рівень: 300 000–800 000 (повністю електричний сервопривод, система багаторівневого екструзійного виготовлення ≥ 50 л)

Особливо великий рівень: 800 000–4 000 000 (спеціально призначена для резервуарів індустріальних сховищ/топливних баків, обсяг ≥ 1000 л)

2. Prices of Injection Blow Molding Machines (IBM)

Невеликий: 150 000–300 000 (медичні/косметичні флакони об'ємом 5–500 мл)

Середній: 300 000–800 000 (контейнери з точністю виготовлення 500 мл–2 л)

Великий: 800 000–1 500 000 (≥ 2 л спеціальних контейнерів)

3. Prices of Injection Stretch Blow Molding Machines (ISBM)

Один етап: 2 000 000–5 000 000 (карбонові PET-бляшки високої швидкості, ≥ 10 000 бляшок за годину)

Два етапи: 800 000–2 000 000 (ПЕТ-бляшки середнього обсягу)

Розширена версія: 500 000–1 200 000 (малі партії/спеціальні матеріали)

II. Аналіз основних факторів, які впливають на цінові відмінності

1. Price Ladder by тип обладнання;

тип обладнання;Basic Price RatioКлючові відмінності
Машина для екструзивного лиття під тиском (EBM)1.0 (benchmark)Проста конструкція, без процесу попереднього формування
Машина лиття із видувом (IBM)2.0~3.0Включає ливарну систему, висока точність форми
Машина лиття з розтягуванням та видувом (ISBM)3.0~8.0Includes integrated injection + stretching + blow molding system, highest precision

2. Ключові фактори впливу

  • Рівень автоматизації: повністю автоматичні моделі на 30%~200% дорожчі за напівавтоматичні
  • Шкала потужності: при подвоєнні потужності ціна зростає на 40-70%
  • Режим привода: повні електричні моделі коштують на 20-50% більше, ніж гібридні, але дозволяють економно використовувати 30-40% енергії
  • Brand premium: International brands (Krones/Sidel) are 50%~300% more expensive than Виготовлено в Китаї brands

III. Full Life Cycle Comparison of Equipment + Mold + Operating Costs (10,000 CNY)

1. Equipment Purchase Cost

тип обладнання;Виготовлено в КитаїІмпортоване (європейське)Кількість штампів
EBM (10L)30~60150~3001 набір (штокова форма)
IBM (500ml)80~150300~6002 набори (ін’єкційна + штокова форма)
Марка продуктів; premium: International brands (Кронес/Сідел) є на 50%~300% дорожче китайських брендів150~300600~15002 набори (преформна + штокова форма)

2. Mold Cost Comparison

  • Форми ЕБМ: 10 000 ~ 50 000 юанів/набір (проста структура)
  • Форми ІБМ: 50 000 ~ 200 000 юанів/набір (дорогі ін’єкційні форми)
  • Форми ISBM: 100 000 ~ 500 000 юанів/набір (вимоги до високої точності)

3. Annual Operating Cost (1,000,000 pieces/year)

Cost ItemEBMIBMISBM
Потужність споживання (кВт/год)250 000 ~ 500 000300 000–400 000150 000–300 000 (успішна економія енергії завдяки розтягуванню)
Частка втрат сировини10~15%5~10%3–5% (скільки завгодно короткого часу охолодження)
Maintenance costНизкий рівень (дешеві запасні частини)Середній рівень (складний інжекційний механізм)Високий рівень (точні деталі розтягування)

IV. Анализ співвідношення ціни і характеристик

1. Основна перевага ЕБМ: король ефективності за ціною

  • Придатні сценарії: важкі пляшки об’ємом 200 мл–5000 л, промислові барабани, іграшки тощо
  • Переваги цінової політики: загальні витрати на обладнання і прес-форми на 40–60% нижчі, ніж у IBM, для того ж обсягу
  • Обмеження: прецизійність продукту (відхилення товщини стінки ±5–10%) і якість поверхні є нижчими, ніж у IBM/ISBM

2. Позиціювання ціни IBM: експерт у прецизійних контейнерах

  • Придатні сценарії: медичні пляшки, малі косметичні флакони, преміальна упаковка без облою
  • ISBM форми: 100,000~500,000 CNY/комплект (вимоги високої точності)
  • Особливості: висока точність виробу (відхилення товщини стінки ±2~5%), майже без облою, хороша герметичність

3. Price Peak of ISBM: First Choice for Mass Production of PET Bottles

  • Applicable scenarios: Beverage bottles (especially PET), mineral water bottles and other highly transparent/lightweight products
  • Price threshold: High investment, but the lowest unit cost in high-speed production (output >5,000,000 pieces/year)
  • Повернення: легкий продукт (товщина стінки може бути в межах 0,15 мм), що дозволяє заощадити 20-40% витрат на сировину

15mm), saving 20~40% raw materials

Most Economical Solutions by Most Economical:

Most EconomicalРозв’язання. by Most Economical:Вікно бюджету (10 000 юанів)Точка окупності інвестицій
Хімічні баки/великі контейнери (>20 л)ЕБМ (запасник типу)50~200Випуск >50 000 шт. на рік
HDPE beverage bottles (1~5L)ЕБМ (безперервний тип)30~80Випуск >100 000 шт. на рік
Медичні/косметичні маленькі пляшки (<500ml)IBM80~200Випуск >300 000 шт. на рік
Бутили води з ПЕТ (ISBM (двокроковий)150~300Випуск >1 000 000 шт. на рік
Пакування з високим бар'єром (наприклад, баки для палива)Мултишарова екструзія EBM100~400Продуктивність >200 000 одиниць у рік

Відбір за масштабом продуктивності:

  • Малі серії (<100,000 pieces/year): EBM (semi-automatic), investment <500,000 CNY
  • Середні серії (100 000~1 000 000 одиниць у рік): EBM (повністю автоматична) або IBM, інвестиції 500 000~2 000 000 юанів
  • Великі серії (>1 000 000 одиниць у рік): ISBM (дві фази) або високошвидкісна EBM, інвестиції >2 000 000 юанів

VI. Market Price Trends

  1. Премия за електрифікацію: Автоматичні машини для виливки пляшок повністю від електроенергії дорожчі на 20~30% від традиційних моделей з гидропідживленням, але знижують споживання енергії на 30~40%, що призводить до кращих утримувальних витрат у довгостроковій перспективі (TCO)
  2. Інтелектуальна модернізація: Оборудження, на якому встановлено систему управління товщиною стінки з розумним чином та віддалене моніторинг, має премію в розмірі 15~25%, але знижує відсоток відходів на 2~5%
  3. Прискорений заміщення китайських виробів: Високотехнологічне обладнання китайського виробництва (наприклад, LESAN, KMM) коштує на 60~70% дешевше, ніж імпортні марки, а розрив у виробничих характеристиках зменшився до 15%

Головні фактори відбору за ціною

  • EBM: Найдешевший і найвпливовіший, підходить для великосерійного випуску різноманітних видів продуктів, загальна інвестиція в обладнання + моди коштує від 500 000 до 3 000 000 юанів
  • IBM: Експерт у точно складеної упаковки, підходить для медико-косметичних невеликих флаконів, з інвестиціями від 1 000 000 до 5 000 000 юанів, дорожче, ніж у EBM, але дешевше, ніж у ISBM
  • ISBM: Інструмент масштабного виробництва для флаконів PET, який підходить для виробничих ліній із високою швидкістю, з інвестиціями понад 2 000 000 юанів, та з найнижчим витратою за одиницю при випуску більше 1 000 000 штук на рік

Остання рекомендація: Залежно від типу продукту, вимог щодо потужності та бюджету знайдіть оптимальну співвідношення між ціною обладнання та довгостроковими операційними витратами. Для невеликого та середнього набору виробничих партій перевага надається обладнанню EBM; для високоточних, великобанкових флаконів PET, ISBM забезпечує більш значні довгострокові економічні переваги.

Зауважте: Ціни базуються на китайському ринку у грудні 2025 року. Ціни імпортованого обладнання значно відрізняються залежно від тарифів та курсу обміну.


Новини галузі

Привіт! Запрошуємо вас відвідати нашу фабрику!
Отримати ціну
Отримати ціну